Kontrakcie a pôrod

lias3915
5. apr 2022

Ahojte baby. Chcem sa opýtať. Pri akom intervale kontrakcii si vás nechali v pôrodnici alebo kedy ste šli do pôrodnice celkovo ? Dnes na CTG mi zachytilo kontrakcie každých 5 minút. Otvorená som na 2cm a povedali mi že ešte mám čas. Trvanie kontrakcii mám tak 15-20 sekund. Necítim však nič. Žiadne bolesti v podbrušku ani do krížov, žiadne tlaky, bruško mám mäkké. Ako spoznať kontrakcie ? Som prvorodička. Sestričky aj doktorku na pôrodnici (boli sme na poradni 37+1) zaskočilo že nič necítim. Hlienova zátka ani voda mi neodchádza a viem že ani nemusí. Kľudne sa tak môže stať až na pôrodnici že mi budú prepichovat obaly.
Máte nejaké skusenosti s tým ? Vďaka za každú radu.

optame
5. apr 2022

@lias3915 pri kontrakciach tvrdne brusko, nemusis mat ziadne vystrelovanie bolesti, ale uz v samotnom finale tlak na konecnik. Tvoje telo sa uz chysta na porod. Skus si dat horucu vani dnes. Mozu to byt aj poslickovia a po teplej sprche prejdu. Krcek je v akom stave?

lias3915
autor
5. apr 2022

@optame krčok 2,5cm, bránka 2cm … to mi písala doktorka do knižky. Vo štvrtok som mala cervikalne skóre 4. Dnes mi nenapisala koľko je skóre. Ale vzhľadom na to že už je mäkký a dilatácia krčku narástla tak počítam že CS bude nejakých 6

optame
5. apr 2022

@lias3915 a co kontrakcie,ustupili alebo stale su?

mima1
5. apr 2022

Do nemocnice sme vyrazili ked som mala kontakcie kazde 3minuty ale boli to uz dost silne. Vodu mi prepichovali az na prijme. A potom to bolo uz len par minut od prepichnutia. Skus dat sprchu a ked nic nezacne tak len cakat

kiki68
5. apr 2022

Mam kamosky, co porodili tak nejak bez tych typickych citelnych kontrakcii, ako tu bolo spomenute, mali iba ten tlak na konecnik a to obidve dostalo do porodnice. Jedna to dala ledva na salu, asi za 10min bola mala na svete a druha asi pol hodku. Ja som sa napr otvorila za 1,5 hod z 0,5 cm na 10. Bez oxytocinu , ale zase nemala som akoby tie pauzy medzi kontrakciami. Kazdy porod je uplne iny mam ten dojem.

19mmm71
5. apr 2022

Tak u každej je to inak,ja keby mám tvoj popis tak uz mam porodene,u mna aj prvý porod bol za 6h od kontrakcii kazde 5min a tie dalsie do styroch,vodu mi vzdy praskli a už to potom bola rychlovka

lias3915
autor
5. apr 2022

@optame ja neviem ráno som mala poradňu a za tých 20 minút na pasoch 4 kontrakcie. Ja som ich necítila a ani teraz nič necítim. Ale že absolútne nič. Žiadne bolesti, tlaky, divne pocity ani tvrdnutie bruska .. absolútne nič 😅

lias3915
autor
5. apr 2022

Ale najzaujímavejšie bude to, že porodnica je cca 45minut autom (ak je ako tak prázdna cesta) a momentálne muž má nočnú čo je tak dalších 20minut cesty plus ešte sa prezliecť. Takze cca 1-1,5 hodiny cesta do pôrodnice. Sama by som si netrúfla to odsoferovat. Aj keď doteraz úplne bez problému som šoférovala teraz už by som si netrúfla. Takze dúfam že do rana tá moja malá potvorka vydrží a keď už tak nech sa neponáhľa 😅😅

optame
5. apr 2022

@lias3915 ak sa porod spusti,tak si volaj rzp. Ja osobne by som na manzela necakala. Prisiel by do nemocnice. Uvidis, ak sa znova spustia poslickovia tak tepla sprcha na krize a brusko. Podla vsetkeho sa tvoje telo uz chysta naporod

optame
12. apr 2022

@lias3915 ahoj, no ako to dopadlo? Uz mate drobca na svete?

kiki234
24. máj 2022

😀 pri prvej mi odtiekla voda o 23 00, sla som hned do porodnice. Povedali mi ze to bude este dlho trvat, ale ze uz mam ostat a ist spat. O 7 som sa zobudila na silne bolesti a do 10 minut bola mala vonku 😀. Presne o rok a 2 tyzdne mi odtiekla voda o 5 30, obliekla som sa, 6 15 sme zadtavili v nemocnici a hned na salu, maly bol vonku 6 45.neprezivala som ziadne kontrakcie a rozbiehanie, ani nekukali na kolko som otvorena 😀 kontrakcie resp silne bolesti som mala par minut. Dokonca pri druhom ani nestihol prist lekar, pametam si ze len sestri hucali aby som netlacila, zial nedalo sa a maly siel na jedno zatlacenie von. Este dodam ze som mala malinke deticky 2700g 🙂

lias3915
autor
9. sep 2022

Trochu oneskorene 😂 ale nevadi 😅hlienova zátka mi odisla 8.nakoniec sme išli 10. s kontrakciami každých 6 minút do pôrodnice (teda mne to tak prišlo) v pôrodnici mi povedali že mám prísť keď budú kontrakcie každé 3 minuty (pretože na monitoringu boli kontrakcie 3-7 minút ale nepravidelne) a išli sme domov.Bola som na 2 prsty otvorená. A nakoniec 17. o druhej ráno mi praskla voda, tak sme vyrazili cca o tretej sme prišli do pôrodnice s tým že som mala kontrakcie každých 5 minút. Muža poslali domov že to bude na dlho. O ôsmej mi dali vyvolávačku, volala som mužovi. 9:47 sa nám narodila malá, muž to bohužiaľ nestihol,pretoze chudák bol po nočnej a nespal, praskla mi voda akurát keď sme sa chystali ísť spať a on mi zdvihol a odpovedal ešte v polospanku. Keď sa mala narodila uprosikala som sestričky aby mi dovolili mu zavolať. Zdvihol ani nie prosím ani nie halo ale “už môžem?” Keď som mu povedala že to nestihol bol naštvaný. Povedal mi že už nikdy nebude veriť ženám a že pri ďalšom bude kľudne aj na stoličke dva dni spať 😂 malá mala 2710g a 47cm. Termín sme mali 25.4. a mala sa narodila 17.4. Takze sme mali naše krásne veľkonočné prekvapenie 🙂

optame
10. sep 2022

@lias3915 vela zdravicka a drzte sa 🤗

lias3915
autor
12. sep 2022

@optame ďakujeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre