Koľko po pôrode ste šli s bábätkom prvýkrát na prechádzku?

zuzuk22
4. jan 2014

Drobec ma uz tyzden a jeden deň . A uz by sme chceli ísť aj von . Ale doma z porodnice sme len 4 dni . Mali sme žltačku a trosku este asi aj mame . A na jednom ocko sa nám robí hnis trosku , tak dávame kvapky . Dakujem 🙂

luba28
4. jan 2014

@zuzuk22 myslim,ze v tom pocasi ake je teraz by mu pol hodinka nemala uskodit,....a do ocka kvapni materske mlieko ,....zahoji sa rychlo,....

moni244
4. jan 2014

ja som bola prvý krát, keď mala 2 týždne, ale ona je januárová a vtedy najviac nasnežilo, ale boli sme von 30 minút a von bolo síce slnečno ale -6

tichanska1
4. jan 2014

My sme mali to iste, isli sme von hned prvy den po prepusteni z porodnice, tak na hodku. Len davaj bacha aby drobcovi nefukalo do toho ocka, lebo nam sa to porom vzdy vratilo, ale asi po troch mesiacoch to vymizlo uplne. A ake kvapky mate do ocka? My sme mali Pamycon a na cistenie septonex.

zipsy
4. jan 2014

@zuzuk22 My sme sli na 10. den od narodenia. Ta prechadzka bola uzasna 🙂 Velmi dobre mi to padlo, mala som vtedy asi poprodnu depresiu, tak to bolo fakt super ist konecne trosku von 😉

zuzuk22
autor
4. jan 2014

@tichanska1 no my mame len septonex zatial

tichanska1
4. jan 2014

@zuzuk22 Ale pokial kojis skus urcite to materske mlieko, nam na chvilu tiez pomohlo. No potom mliecko odislo a doktorka nam predpisala tie antibioticke kvapky Pamycon.

bosoriak
4. jan 2014

@zuzuk22 V pohode mozes aj teraz. Ja som s mojou januarovou zacinala tak, ze pocas spanku som ju prvy den dala na 1/2 hodinu, druhy den hodinu, treti den dve hodiny a stvrty uz spala tusim vsetky spanky vonku. Pamatam si, ze bolo celkom zima, dakych -5, ale bola riadne zababusena 🙂
Tie zapalene spojivky su normalne, ma to snad kazde druhe dieta, obzvlast ked je takto chladno. Nam vzdy pomohli az Pamycon kvapky, mavala to celu jesen, zimu a zaciatok jari opakovane az do nejakych 3 rokov. Potom to same ustupilo.

Uzi si prechadzku 🙂

zuzuk22
autor
4. jan 2014

@tichanska1 kojim naštastie a dufam ze mi to vydrží co najdlhšie 🙂 a uz som skúsila tak uvidíme 🙂

zuzuk22
autor
4. jan 2014

@bosoriak ďakujeme 🙂 a nám sa to ocko urobilo este v nemocnici po tom ako bol pod svetlom koli žltačke

mimake
4. jan 2014

ja som sa nad tym tiez zamyslala este v porodnici ( rodila som vo februari - strasna zima) a baba co lezala so mnou mi vravi ze pojde s malym hned. samozrejme som sa na nu tak divne pozrela a ona na to. " No vies mam dve deti asi tazko necham jedno doma kym druhe odnesiem do skolky" takze asi tak..... pri prvom premyslas, pri druhom sa prisposobujes. Takze nemyslim ze by trebalo nejak velmi cakat. Dobre ho zababus a kludne chodte na cerstvy vzduch 😉

janinah
4. jan 2014

ja som novorodenca najprv poobliekala a nechala v izbe pri otvorenm okne,to však boli iné zimy ako toto čudo toho roku,že sneh sme ešte nevideli...až potom klasická prechádzka...k tomu očku-mat.mlieko je babský liek,keď nič iné nebolo,tak sterilné mlieko na očistenie bolo dobré,je to však mlieko ako každé iné a teda aj kysne...stačí O-Septonex,ak sa to nebude zlepšovať,tak očné vyš.

zuzuk22
autor
4. jan 2014

@mimake ďakujeme . No veru lebo uz ma to ťahá vonka 🙂

havana_frost
4. jan 2014

fiha, ja som bola az po 3 tyzdnoch, ale vidim ze som bola zbytocne opatrna 😀

dejka77
4. jan 2014

Ja som sla asi po tyzdni, aj to na kontrolu 🙂 . Myslim, ze v pohode mozes ist.

klh013
4. jan 2014

Ahoj,aj náš malinký mal zapalene obe očka po porodee mu to nechcelo prechadzat asi 3 tyzdne,doktorka nam predpisala všeličo Pamycon som kvakpala pravidelne 2 tyzdne v kuse davala som aj mastičky a nič pomohol nám až OFTAQUIX. Ale von som s malým išla hned po týždni a doktorka povedala že na očká mu to nevadí.

mami.sk
5. jan 2014

My sme isli pri oboch detoch po 2 tyzdnoch na hodinku 😉 predtym sme asi 2 x dali oblecene k otvorenemu oknu 😉

lenkakrcahova
15. jan 2014

Júúúj a ja hneď z pôrodnice rovno na prechádzku :D..Malý spal vyše štyroch hodín spokojne v kočíku a nič sa mu nestalo 🙂

euka210
16. jan 2014

v lete na druhy den ako sme dosli domov a teraz to boli akurat volby, takze na treti den, maly mal 9 dni. Si myslim, ze teraz ani nie su mrazy, takze v pohodke chod sa prebehnut na pol hodky.

kofoluska
10. feb 2014

@zuzuk22 My teda mame julove dieta, ale aj s manzelom sme obaja januarovi. A nasi rodicia s nami chodili von uz par dni po prichode z porodnice. Nie na dlho samozrejme, ale postupne nas privykali. Mama sa dodnes smeje, ze najlepsie som spala zababusena v kociku u starych rodicov na zahrade, ked bolo vonku -20 :D.
S malym sme zacali chodit von hned po prichode z porodnice, aj ked nam hovorili, ze najskor pri otvorenom okne tyzden a postupne ho privykat. Ale co Ti poviem, napriek klimatizacii v porodnici som mala celu noc otvorene balkonove dvere, aby sa tam vobec dalo spat. Takze krpec bol na cerstvy vzduch zvyknuty naozaj od prveho dna. Sestricky ma za to sice drbali, ale mame pol roka a jedina choroba, ktora sa na nas nalepila bola siesta choroba a aj tu zvladol s kludom anglicana (dokonca aj dokina sa cudovala).

veronicka1901
10. feb 2014

My sme isli po dvoch tyzdnoch. Karolinka je na konci novembra a ten rok bola tuha zima. Neuskodilo jej to, ma super imunitu, zatial, klop, klop 🙂 .

nufficek
10. feb 2014

My na treti den... bol sice koniec augusta, ale zacala som davat malu spinkat na terasu von, samozrejme aby jej nefukalo do kocika, ciapocku atd. Ale spinkala ako dudocek... pomaly kazdy den sme boli o cosi dlhsie vonku na vzduchu, samozrejme nikto mi do kocika prve dva tyzdne nekychal a neplul 😉 som nedovolila 😉 pozerat mohli tak z dvoch metrov 😀 potom pomaly aj to...

bublinka1s
24. feb 2014

Nam pediater zakazal chodit prvy mesiac von, malinka sa narodila v decembri. Povedal,ze babatka.su neni vobec pripravene nna take teplotne rozdiely....

andreasiskova3
24. feb 2014

Môj mladší sa narodil v decembri, po týždni len pri otvorenom okne pár dní a potom sme mohli ísť von tak na pol hoďku, postupne predlžovať s odporúčaním pediatra. Malý bol v pohode, bol dosť oblečený, a zababušený v deke a fusaku, keď som strčila ruku k nemu, tak tam mal teplúčko.

radlinka
24. feb 2014

My sme isli hned ako sme prisli z nemocnice (v maji), bolo teplo, prijemne na prechadzku, ziadny problem. Pediater vobec nenemietal a este maleho povyzliekal, ze sme moc naobliekani. Odvtedy sme kazdy den chodili, ked bolo poobede prijemne teplucko. Este sme museli kopu veci vybavit spolu vsetci traja, tak sme sa nalietali po uradoch a nebolo casu rozmyslat, komu dieta zverit za ten cas. Ale inak super. Odporucam sa postupne aklimatizovat hlavne v zimnych mesiacoch. Odvtedy je moj maly stale vonku a vzdy spavaval aj vonku v kociku za kazdeho pocasia 😉

radlinka
24. feb 2014

@zuzuk22 podla mna by ste kludne mohli na pol hodinku na prechadzku, ziaden problem...mrazy nie su, pocasie skoro ako jarne - pohodicka, tak by som urcite isla na cerstvy vzduch, kt. len prospeje. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre