Klystír pred sekciou

1. mar 2024

Robi sa pred planovanou sekciou klistir?

tinkavvv
1. mar 2024

Ako kde, ale ja som mala. A bola som dalsie dni aj rada 🙂

struhanka
1. mar 2024

Dávajú na výber. V nasledujúce dni som bola rada, že som sa preň rozhodla.

martyzpp
1. mar 2024

Ja som nemala ale po skusenostiach by som si dala. Nebolo to nic strasne ani bolestive.

fomelka
1. mar 2024

asi ako kde.neviem, sesterke nerobili, rodila predcasne, no predtym bola na pozorovani 5 dni tak neviem ci sa to rata ako planovany.

mamickalisticka
1. mar 2024

Ano robili

tim23
1. mar 2024

Rodila som predčasne, klistir robili. Ani sa nepýtali či chcem. Ale nenamietala som a nenamietala by som ani druhý krát. Nieje to nič hrozné

nitka1157
1. mar 2024

Mala som 3x.suhlasila by som znova.a ano pytali sa ma

autor
1. mar 2024

Dakujem baby potesili ste ma, lebo viem ze ist na velku po sekcii bolo hrozne ja dufam ze azpon tyzden nepojdem...

snowflakenel
1. mar 2024

Mne dali na vyber. Mala som planovanu sekciu, ked som sla do nemocnice, tak monitor uz vykazoval kontrakcie, no mna nic nebolelo. Sestricka sa ma opytala, ze ci ho chxem. Lebo ze ak ho dame, moze sa stat, ze sa porod rozbehne. Im sa asi nechcelo v ten den uz operovat, keby daco. 🙂
Ale pri prvom som klystir mala a boko to v pohode. Dokonca aj cievkovanie neboko bolestive. Len take stipnitie.

snowflakenel
1. mar 2024

Pytaj si capik, ten moc pomaha

majlo1234
1. mar 2024

Ja som nemala klystir vobec pri prvom porode, skoncil akutnou sekciou a normalne som do dvoch dni sla na velku, nemam z toho ziadnu traumu. Zrala som jogurty, lanove semiacka na kila, aby to slo lahko. Takze ode to aj bez klystiru

123el123
1. mar 2024

Ani raz a ani mi to neponukli 😃 normalne vecer pred sekciou som mala jest len do urcitej hodiny a este si dat vecer cipok glycerinovy

ivangeline
2. mar 2024

Ja som nemala... A asi by to bolo vhodnejsie

linalinabizu
2. mar 2024

Ja som mala síce akutnu sekciu , ale viac ako prvá stolica ma bolelo kýchanie 😄, ničoho sa neboj , akokoľvek to bude aj tak to budeš musieť rozchodiť čím skôr tým lepšie

snowflakenel
2. mar 2024

@linalinabizu presne tak , naozaj plati ,ze cim,skor sa hybes, tym lepsie. Mne bolo rozhodne lepsie, ked som stala a chodila. Tyzden po sekcii mam,uz len minimalne obmedzenie v pohybe, aj ked si,davam pozor. Ale uz sa aj smejem bez,bolesti.
Sestricky nam poradili jeden trik: ked vstavas bokom z postele,nohy dole,cez laket,,potom sa treba nadychnut, pritlacit na brucho a s vydychom vstat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre