Kedy sa plánuje cisársky, keď je dieťa KP?

poppy1
18. nov 2010

Som v 35 tyzdni a mala je stale KP. Termin normalneho porodu mam na 26-28.12.2010. Kedy mi asi naplanuju cisarsky, ked sa mala neotoci? Pocula som, ze sa planuje dva tyzdne dopredu? Alebo je to individualne? dakujem!

cmulinko
18. nov 2010

Viac menej sa planuje 1 tyzden pred terminom,ale ak je dieta KP a porod sa spusti samo skor pred terminom,tak sa robi automaticky akutny cisarsky rez.Moj prvy syn sa od 30 tt ani len nepohol z jednej polohy...stale bol KP a v 36 tyzdni mi praskla voda...okamzite ma brali na salu a robili mi cisarsky rez.

koriatko
18. nov 2010

1-2 tyzdne pred terminom, niekedy ti daju presny datum aj na vyber 🙂 ale este pred tym pojdes znova na UZV, ci sa nahodou neotocilo...

evinkal
18. nov 2010

Ahoj,ja chcem len toľko že či máš istý ten cisársky?ja som mala dcérku otočenú KP od 5 mesiaca a neotočila sa.Ale rodila som normálne.Lekár mi povedal že KP sa rodia normálne a cisárskym,len keby bol nejaký problém.Saška sa mala narodiť 31.12.,ale narodila sa 5.1.,bola KP a rodila som klasicky,ako aj prvého chlapca

mata1001
18. nov 2010

ahoj mne robili planovany cisarsky v 39tt.maly sa neotacal od 29tt ...

atrami
18. nov 2010

zväčša sa prikláňajú k sekcii pri chlapcoch. Kamarátka mala plánovaný pri dcére, ale nakoniec porod prebiehal veľmi dobre, tak porodila prirodzene. Mne plánovanú sekciu robili týždeň dopredu.

opica
18. nov 2010

nie je podminekou sekcia.
avsak poznam nemocnice, kde to robia automaticky (i ked mne osobne to nepride najvhodnejsie)
ja som rodila klasicky syna KP a som za to vdacna. a teda G nebol nikdy otoceny inak ako ritou dole. avsak treba brat do uvahy vela faktorov, ale na to tu je zvlast tema.

lejlocka
18. nov 2010

zalezi velmi od nemocnice a lekara. viem, ze uz aj na slovensku su nemocnice, kde robia hned sekcie. ale nevidim to ako vyhru. tiez som sa vyplasila, ked som mala syna KP, prestudovala internet a mala vlasy dupkom. ale porodila som ho prirodzene zadockom za 2 hodiny v pohode. a nebol malicky a bol to chlapec...

sunea
18. nov 2010

Zalezi od vela faktorov. Moja svagrina bola druhorodicka, porodila KP normalne, porodnik rozhodoval.

bubulka722
18. nov 2010

Určite by som sa porozprávala so svojím pôrodníkom o možnosti rodiť vaginálne. To že je dieťa KP, nie je jednoznačný dôvod na sekciu ak je rodička nízkoriziková. Prečítaj si články, v ktorých sú uvedené riziká CR.

pink_lady
20. nov 2010

nuz dietatko sa moze otocit aj den pred terminom 😉 a na vyber ti daju len ak je to chlapcek, pokial dievcatko a nie je vacsia tusim ako 3,5kg tak je uplne mozny prirodzeny porod ..moj bol tiez KP, a sestricka povedala ze keby nemam tazku preeklampsiu a ine problemy tak by doktori zvazovali aj normalny porod, nakolko v 35 tt babo malo 2,5 kg...

elise
20. nov 2010

mne sa malý otočil den pred plánovaným cisárskym. inak plánuju to cisárskym ked je poloha kp ale prevažne chlapec.malý bol aj velký mal 3950g a 53 cm

ludka140281
20. nov 2010

aj ja som mala Kp...a rodila som normalne 😉 otocila sa v 39tt co nikto nedufal a narodila sa po vyvolavackach v 42tt
este moze porodnik otocit dietatko...mne to mali robit...on rozhodoval o porode 😠

janzurka
20. nov 2010

Nam na predporodnom kurze bolo vysvetlene, ze ak cakate chlapca KP, tak sa vzdy robi cisarsky, kvoli moznej neplodnosti v buducnosti (v pripade normalneho porodu). 😒

babulina
20. nov 2010

zalezi od nemocnice, resp daneho lekara,pytala som sa kamaratky porodnicky ze co je lepsie - nas maly bol tiez dlho otoceny KP a ona povedala ze jasne ze by skusila prirodzene ale odporuca epi, nakoniec sa zlatusik tri tyzdne pred terminom otocil tak nebolo co riesit

kralicica
27. nov 2010

ja som mala KP az do porodu a az do porodu vsetci vratane lekarov verili ze budem rodit normalne, kedze plod nebol nad 3500g. zvlastne, napriek tomu ze bol chlapec. aj ja som bola pekvapena. zacala som rodit, vsetci STALE CAKALI az ked som mala kontrakcie kazdu minutu a maly uz sa tlacil nohami nie ritkou ma poslali na salu a bola sekcia... 😖

sima255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre