Kedy sa dostaví menzes po pôrode?

kukuckalucia
3. apr 2016

Ahojte. Som 2,5 mesiaca po porode a uz 3 tyzdne nekojim. Kedy sa dostavi menzes? Ako mozem pomoct tomu aby sa dostavil menzes? Pit alchemilkovy caj napr.? Ak zatial nemam menzes mozem otehotniet? Logicky asi nie,ze? A ak by som nahodou skor ako do roka otehotnela, som po cisarskom porode, co to pre mna znamena? Dakujem za odpovede.

seahorse27
3. apr 2016

Logicky mozes kludne otehotniet...ovulacia prebieha predsa skor ako menstruacia (vid ucivo biologie ZS 7.rocnik). Toto je velmi individualne...niektore zeny napriek kojeniu dostanu MS hned po sestonedeli, u niektorých sa to aj po ukonceni kojenia rozbieha pomaly. Ak ti to nepride 2 mesiace po ukonceni, tak navstiv gynekológa. A otehotniet tak rychlo po sekcii nie je dobre, treba pouvazovat o antikoncepcii. Ak by sa to nahodou stalo, je tam zvysene riziko ruptury maternice v mieste jazvy, co moze ohrozit teba aj dieta (krvacanie do brucha). Ale zasa vela bab takto otehotnelo, ale druhy porod bol potom tiez sekcia.

limetka69
3. apr 2016

To aj mna by zaujimalo, mam 5 tyzdnov po sekcii, maly je na um. Tak uz ocakavam. Otehotniet mozes,vsade pisu,ze ani dojcenie a vypadok mrchy nie je antikoncepcia 🙂

zuzka_1985
4. apr 2016

moj maly bol aj na mojom mliecku aj na umelom, a ked som prestala uplne kojit, tak do mesiaca som to dostala...otehotniet mozes, menstruacia pride az po ovulacii (ako pise seahorse27). k sekcii, sa neviem vyjadrit, ale gynekolog ti povie, ako si na tom 😉

agiagi
4. apr 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

no som zvedava aky to bude mat priebeh u mna 🙂

korra
4. apr 2016

To je velmi individualne. Po sekcii som dostala po 2 mesiacoch ☹ a to som kojila, aj doteraz je maly kojeny....a chodi mi na den presne. Bohuzial mam vsak ovela bolestivejsi menzes od vtedy ako som mavala....na odstav by som sa preto moc nespoliehala....

liuliu
8. apr 2016

Ja som prvy dostala hned po sestonedeli. Potom o dva tyzdne dalsi. A potom som uz tehotna. A kojim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre