Kedy pripraviť perinky, plachty, plienky pre bábo?

nikush4
4. dec 2009

ahojte maminy. mam malu dilemu.... vecicky do porodnice som si pripravila uz tento tyzden. vyprala som a nachystala som vsak veci len tie ktore budem potrebovat do porodnice plus par kusov oblecenia na viac. rozmyslam vsak nad tym ci je lepsie ostatne veci ako su nahradna perinka, dalsie latkove plienky, plachty do postielky a nahradne obliecky pripravit a vyprat uz teraz alebo mi na to ostane casu az po porode?? ako ste to urobili vy???

smailinka
4. dec 2009

prichystaj si to vopred, po pôrode budeš unavená, každú chvíľu využiješ na oddych....ja som prala všetko vopred a spravila som dobre, lebo keď sme prišli z pôrodnice, tak vždy keď mi spal malý, tak som spala s ním....

rimmel
4. dec 2009

ja som nemala prichystane nic! ani som nemala kupene plienky! a nebol to ziadny problem, nakupilo sa potom..

ale zase preco nekupit teraz ze ano 😀 ale hlavne nestresuj ak nic mat nebudes..my ani kocik sme nemali..no proste nic nakolko som rodila nahle v 33tt 😉

ojo
4. dec 2009

tak já veškerý věci vyprala, oblečení, povlečení, zavinovačky, prostě všechno a nachystala do komody, měla jsem doma asi 9 balíků plen, abych nemusela pro ně jezdit, před porodem jsem udělala zásobu jídla a navařila i do mrazáku...
po porodu jsem čas i měla, nevyspalá jsem nebyla, Tomík byl hodný, takže čas na vaření a praní bych měla, ale proč si to neulehčit? 😉

a taky bydlíme na vesnici a byla jsem ráda, že jsem celé šestinedělí nemusela do města něco shánět... 🙂

kutcher
4. dec 2009

Taky jsem mela vetsinu nachystanou, hlavne jsem udelala velkej hrnec jidla a zmrazila ho, aby mel co jist, az budu rodit a kdyz jsem prisla dom, jeste par chodu tam zbylo a ani netusite, jak jsem byla prestastna, kdyz jsem nemusela ani varit 😉

rivatha
4. dec 2009

Ahojte baby! A to ste normalne pozamrazovali opecene masko napriklad alebo omacky, zemiacky, vsetko? Neviem si to predstavit, tak dajte tip, prosim 🙂

belanka
4. dec 2009

ja som mala nachystané všetko.pri druhom som už vedela čo a ako.keď som prišla domov ešte mi aj ochorela staršia dcérka,manžel musel ísť na týždeň preč,takže som bola veľmi rada,že to mám.a aj keby sa to nestalo,určite by som to ocenila.kým sa všetko utrasie,je dosť roboty s inými vecami.mne napríklad malá hrozne zle spávala,takže som len ťažko stíhala 😒

kubaka
4. dec 2009

brambory se mrazit nedají, to je hnus - ale hotové guláše, omáčky, pečená masa se zeleninou, směsky jako čína ad, to všechno jde dát do mrazáku. Přílohy se už uvaří lehce - rýže, kus kus, těstoviny.
Ale zas z toho nedělej vědu 😉 není to tak hrozné.
Jen je dobré si určitě připravit jídlo po příchodu z porodnice na ten den. To mám zkušenost, že pokaždé to byl poněkud hektický den. Podruhé jsem už poslala manžela vedle do restaurace pro tři porce řízků s bramborama, abychom se nadlábli. Všechno na miminko jsem taky měla připravené 2 měsíce dopředu -ne proto, že by se to muselo, ale chtělo se mi 😵, v komodě všechno oblečení i celou postýlku a denní košíček na kolečkách. Jen jsem je přikryla prostěradlem, aby se do ní neprášilo.

rivatha
4. dec 2009

Vdaka za rady, kubaka 😵 Ked budem tych 6 tyzdnov na materskej uz po Vianociach, planujem podokupovat, co treba a pochystat, co treba 🙂

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

Ja som mala vsetko pre babatko prichystane mesiac dopredu.
Co sa tyka stravy som nemala nic nachystane. Manzel zvladol vsetko aj navarit aj dokupit chybajuce potraviny.

kutcher
4. dec 2009

Ja mela zamrazenej segedin a kure na paprice a ackoli delam normalne domaci knedle, tak jsme vzdy luply kupovany a bylo. Brambory nee to je pak humus, ale testoviny treba ok.

nikollette
4. dec 2009

Ja som mala všetko nachystané dopredu, dosť dlhú dobu 😉

lotris
4. dec 2009

ja som mala tiez vsetko pre malu nachystane dopredu ale nevarila som. Manzel vsetko zvladal.

klematis
4. dec 2009

já jsem oblečení a všechno potřebné měla nachystané už tak měsíc dopředu a jídla do mražáku asi jen dvě, úplně to stačilo, babičky po porodu byly moc hodné a sem tam nám navařily 🙂

ava
4. dec 2009

urcite je lepsi vse vyprat a vyzehlit, pokud uz nechodis do prace. Ja jsem uz 5 tydnu pred porodem nechodila, tak jsem se do toho pustila a muzu rict, ze po porodu jsem byla rada, ze se dosouram na wc, 5 tydnu jsem byla KO. Nebyt pomoci manzela a mamky, asi bych nebyla schopna nebo navarit. Ale to se tobe nestane - mela jsem sice dobry porod, ale velkou ztratu krve.

pikusa
4. dec 2009

Tak pro miminko jsem měla všechno vyprané a nachystané....a dělala jsem to s takovou radostí a i pýchou 😉
A uvařit dopředu????
Vždyt ten chlap má 2 ruce stejně jako já ne????vařit umí,je dospělej 😝

kutcher
4. dec 2009

No, to sice jo, ale aby mi nevylitl sporak do vzduchu, hlavne kdo by pak jedl ty jeho blafy, pche

martulikk
4. dec 2009

Ahoj, já byla pyšná, když už mi to všechno viselo vyprané na šňůře 😀 Měla jsem vše připravené dopředu, manža pak jen povléknul postýlku, když jsem byla v porodnici... jídlo jsem žádné nepřipravovala... když byl doma manžel, tak vařil on... když jsem byla sama doma, čapla jsem jogurt nebo tatranku, u nás nebyl ani čas ohřívat jídlo v mikrovlnce, máme malou aktivku 😀

luciperka
4. dec 2009

ano ano. Přikláním se k tomu mít nachystané všechny věci a oblečky alespon na první tři měsíce. Nevím jak ostatní, ale pro mě to byl šílenej záhul po porodu a díky příšernému porodu jsem byla fyzicky odvařená. Takže jedině doporučuji vše dopředu. Co se týče jídla, no tak to se taky hodí alespon na prvních čtrnáct dní mít navařené jídlo pro kojící matky - tedy bez koření, česneku, cibule, rajčat, paprik (malý se po tom osypával) at nedopadneš jak já, když mě tchýně posílala samé omáčky, ze kterých měl malý koliky 🙂 užij si to chystání 😉

denuska82
4. dec 2009

No ja som nemala pripravene skoro nic, kupila som zopar veci, zakladnu vybavu pre maleho ako dupacky, body, kabatik, ponozky, rukavicky... asi 2 ks z kazdeho a vyprala som perinky a maleho paplonik. Potom som jeho paplonik davala do nasej postele, aby "napachol" nasou vonou a malinky nas mal stale pri sebe 😀 . Ale okrem toho som nemala nic, ani kocik, ani autosedacku, ani vela oblecenia. Nieze by som bola poverciva, ale nechcela som zbytocne pokusat. Kym som bola v porodnici, otecko vsetko zabezpecil. Samozrejme dopredu sme sa zhodli aky kocik. Do mrazaku som tiez nic nechystala, pretoze som nevedela na co budem mat potom chut. Nemam tu nikoho, kto by mi navaril, alebo sa postaral o maleho, ale podla mna sa to v pohode dalo zvladnut. Ked sa mi nechcelo varit, zjedla som co som doma nasla 😉 No a pokial ide o oblecenie, nekupuj toho vela, nas maly niektore veci, ktore dostal ani nenosil, pretoze mu boli rychlo male, aleb boli neprakticke. A to, aky typ oblecenia ti bude vyhovovat, zistis az casom. ja som napriklad na zaciatku pouzivala iba dupacky, pretoze som sa bala tomu drobcovi navliekat body 😀 Vela zdravia.

kubaka
4. dec 2009

he he, MM má sice dvě ruce, ale tak akorát na míchaná vejce 😀 a babičky ani příbuzné nemáme, takže jsme museli být zcela soběstační. Když si prostě člověk nahází pár jídel na těch prvních pár obědů do mrazáku, tím líp, ale zase na druhou stranu když zůstane manžel po porodu doma aspoŇ 14 dní, tak pochová mimi a taky jsem zvládla něco douvařit. Během toho měsíce se člověk celkem zaběhne, nejtěžší je prvních pár dní, zvlášť pokud jste po císařském řezu.

co se týče toho oblečení, tak potvrzuji, že na prvních 6 týdnu si fakt vystačíš s bodyčkama, těch raději víc, pár dupačkama, nějaký ten kabátek a zavinovačkou. Točila jsem to pořád dokola a velmi rychle z toho vyrostli oba dva. pak teprve se rozhoduj, co pořídíš dál. Zprvu stačí fakt maličko věcí, jak píše denuska. A velikost ne tu nejmenší - my začínali na 62, oba kluci měli porodní váhu kolem 4500 kg. Tak podle toho, jaký máš odhad na UZ.

kristi
4. dec 2009

skoro vsechno jsem mela nachystane, jsem byla od 4m doma, takze jsem se i nudila. Ale muzi jsem nenavarila, pac jsem porodila o 3 tydny driv, takze si holt tyden nejak musel poradit sam

cikyta
4. dec 2009

Všetko,čo môžeš si nachystaj už teraz.Potom si budeš len dakovať.Naozaj budeš mať čo robiť s malou a každá minuta ti bude drahá. 😉

lamarika
4. dec 2009

Pro malýho bylo všechno přichystaný, ale jinak nic. První den co jsem se vrátila z porodnice jsem musela hned stoupnout k plotně, páč muž zavelel: Mám hlad! 😀 (tak doslova to nebylo, ale vařit jsem musela)

crca
4. dec 2009

Mám dvojčátka a přichystané jsem měla všechno už od 30tt i vyprané,většinou se dvojčata rodí dřív,tak jsem chtěla mít jistou 😀 Jídlo jsem teda nemrazila ani nedělala dopředu,manžel si umí uvařit sám 😀 No nakonec jsem rodila až v ukončeném 38tt 😀 ,takže vlastně v normálu jakobych rodila jedno ve 40tt 😀 ,ale byla jsem ráda,že to mám všechno připravné,byla jsem po císaři,do toho dvě mrňata........,manžel byl teda týden se mnou doma,ale s tím spaním to bylo horší,když spalo jedno,tak druhé bylo vzhůru 😀 😀 ,ale vařit bylo v pohodě,akorád teď začínám mít problé,už se mi rozlejzají každý na jinou stranu 😀 😀

nela30
4. dec 2009

ahoj nikush, ja ti radim prichystaj si to teraz dokial mas este aspon troska casu, lebo po porode, budes mysliet na uplne ine veci ako je zehlenie. zamestnavat ta bude babo, a kazdu volnu chvilku vyplnis spankom, teda pokial sa v noci nevyspis. toť moja skusenost. ale postupne je to lepsie a lepsie...

katren
4. dec 2009

Ahojte, tak ja idem zajtra do nemocky, ale nachystane veci pre malinku mam uz asi treti mesiac, lebo som sa zacala skoro otvarat, tak som chcela mat vsetko nachystane. Varit dopredu som teda nevarila, byvame vedla svokry, na ktoru nemozem nic zle povedat, pomaha ako moze uz od zaciatku tehotenstva, lebo som prve mesice len prevracala a ona dokonca sedela pri mne na zachode. Takze varenia sa nebojim a este aj idu Vianoce, tak nakupovat pojde aj tak ona, kedze budeme spolu, tak mi to odpada a som celkom rada 😀

neurologia
5. dec 2009

ahoj aj ja radim nachystaj si teraz....ked mas cas a klud...ked prides domov s babatkom budes mat ine starosti a budes unavena a nie aby si este zhlila prala a podobne a behanie po obchodoch bude posledne co si budes zelat....

nas pustili po 3 dnoch a manzelovi nedali dovolenku takze nakupit vecicky by nestihol....nikoho tu nemame cize vystacit si musime samy...rodila som normalne ale ledva som chodila a sedela-nastrih....takze som vela oddychovala a setrila si sily na dolezite-potrebne cinnosti....

nikush4
autor
5. dec 2009

daujem vam baby.. ste ma teda presvedcili... teraz mam dalsi volny tyzden pred sebou tak rozbenem pracku nazhavim zehlicku a pustim sa do toho 😅

jankaxxx
5. dec 2009

ver mi po porode nebudes mat cas na nic takze je lepsie si vsetko pripravit,ja som mala napriklad vyvolavany porod 2 tyzdne pred terminom a nemala som vsetko pripravene a ked som po porode na druhy den prisla domov tak som ledva stala na nochach ale musela som hned vsetko robit....

momin
5. dec 2009

Ahoj.taky si myslim ze je lepsi nachystat vsechno dopredu. potom za to budes rada!! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre