K čomu by ste prirovnali pôrodné bolesti?

123kik123
30. aug 2019

Ahojte, tie co už máte po pôrode prosím vás, čomu sa dajú pripisovať bolesti pôrodné. Viem ze každý pôrod je iný a je to individuálne, ale predsa by ma to zaujímalo.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whatever1
30. aug 2019

@123kik123 silna menstruacna bolest

evittam
30. aug 2019

@123kik123 Neviem k comu by som ich prirovnala. Nikdy som podobnú bolest nezazila.😀😉

zeytin
30. aug 2019

Su to ako silne menstruacne bolesti... Take krcovite bolenie brucha pocas kontrakcie, potom neskutocna ulava.

zeytin
30. aug 2019

@peter952 Hovori chlap, ktory taku bolest nikdy nezazil 😁 ale samozrejme, ze to zvlsdne.

jankalukasova
30. aug 2019

@123kik123 normálne som sa zamyslela a vlastne neviem... fakt neviem k čomu by som tú bolesť prirovnala. Ale zodpovedane Ti môžem povedať (aspoň z môjho pohľadu), že radšej by som porodila ešte 5 detí miesto vytrhnutia/vyoperovania jedného zubu múdrosti...

vespertine
30. aug 2019

Pre mňa to vôbec nebolo ako menštruačna bolesť. Začalo to ako príšerné bolesti v oblasti krížov. A tým, že som ešte nebola úplne v termíne, tak som si pol dna myslela, že mám nejaký obličkový záchvat alebo koliku alebo také čosi.

zeytin
30. aug 2019

@vespertine ja mam aj pocas MS silne bolesti krizov... Myslela som, ze po porode bude lepsie, ale nie je...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sapetka
30. aug 2019

Menstruacna bolest x 1000000😅

jankalukasova
30. aug 2019

@peter952 ponizene Vam chlapom za tuto bolestivu vysadu, ktorej by bez Vas nebolo za vsetky zeny dakujem 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

janapeterjana
30. aug 2019

@123kik123 Je zaujimave, ze 3 a pol mesiaca od porodu si uz tu bolest ani neviem uplne vybavit. Proste som mala pocit, ze mi roztrhne vnutro, ale hned, ako bol maly vonku, nastala ulava, a bolest odisla. Boli to, velmi to boli, ale zenske telo je na to stavane, zvladnes to. Hoci tomu teraz mozno neveris.

sapetka
30. aug 2019

@peter952 hlboka myslienka

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sapetka
30. aug 2019

@peter952 to nebol kompliment

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arabeska
30. aug 2019

@123kik123 ja by som tu bolesť prirovnala k takej ako keď máš hnačku a kŕče v bruchu, ale teda horšie 😃

katarinka89
30. aug 2019

@123kik123 nečakaj nič príjemné,máloktoré ženy opisujú pozitivny zážitok z porodu- čo sa týka bolesti,áno je to ako silne menštruačné kŕče + tlaky neskutočne do krížov,na konečník,máš pocit že ťa zvnútra rozdrapi a najhoršia je psychika dotoho,lebo nevieš,ako dlho to bude trvat_- 1 hod,či 2,či dokonca 24 ? Ale už keď je bábo von- je to úľava ako svet !!! Držím palce

ajka0207
30. aug 2019

@123kik123 su to silne krce, ale nenazvala by som to vyslovene bolestou. Skor velkym tlakom.

ladyvi
30. aug 2019

Velmi intenzivna, ale zaroven tupa bolest. Ja dokonca neviem, ci sa to da nazvat ako bolest. Bolest je pre mna trhanie nervov zo zubov bez umrtvenia. To je nieco co je podla mna tazko vydrzatelne. Ale kontrakcna bolest je ina. Nezlahcovala by som ju, ale zaroven by som ju ani neprirovnala k lamaniu kosti, rezaniu zaziva atd. Nohu by som si 2x rezat zaziva nedala, porod aj 10x.

slavuska1506
30. aug 2019

@123kik123 sestrin kamoska povedala: "Predstav si ten najbolestivejsi menzes, co si kedy mala a este ho znasob 100x". 😖
Ale kazda mame iny prah bolesti, tak uvidime...

h2
30. aug 2019

@peter952 A prečo sa montuješ do témy, v ktorej sa majú vyjadriť ženy, ktoré už rodili?!

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasanka605
30. aug 2019

Zo začiatku ma zobudila taka jemná mé stručná bolesť až to išlo potom 😊 občas som myslela ze ak príde ešte jedna kontrakcie tak končím a nedám to, kým malý vyšiel von som myslela ze ma roztrhne že ma už nikto nepokladá naspäť a potom placentu ani šitie som vôbec necítila. Ale doktor sa snažil veľmi okrasné šiť 🤣

dzukeles
30. aug 2019

@123kik123 tak napr mna brusko a menstruacia nebolela, iba krize ma boleli. A riadne 🙂 ale dalo sa to. Bez liekov

joachimka
30. aug 2019

@123kik123 nie je to bolesť, sú to také tlaky ako keď sa ti chce ísť hrozne na veľkú ale proste nemáš ísť kam tak ti neostáva nič iné len predychavat. Najlepšia rada je podľa mňa uvoľniť sa a nechať volne co príde a pritom dýchať, keď sa budeš sústrediť na dýchanie a nie na to ze to boli tak zvládneš. Je to ako u zubára keď sa bojíš vravíš si ze to boli tak to boli ale keď sa upokojis uvolnis tak si uvedomíš že zas taka hrôza to nieje.

h2
30. aug 2019

@peter952 No dobre, prispel si, máš na to právo. Ale konkrétne ani ja sem autorke nepíšem svoju skúsenosť, hoci som žena, ktorá rodila. Lebo sa pýta na pôrodné bolesti a tie som ja nezažila, rodila som akútnym cisárskym.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
30. aug 2019

@peter952 Bez zien by tu ti chlapi ani neboli. A hlavne ti tvojho druhu...😂😂😂 Ty ani nevies prečo tvoja zena vrieskala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre