Je lepší cisársky alebo prirodzený pôrod?

majkabr
5. feb 2021

Ahojte žienky , tie čo ste mali cisársky aj prirodzený pôrod, čo bolo pre Vás lepšie?? Aj čo sa týka zotavenia??

deti95060810
5. feb 2021

mala som len prirodzený... po pôrode som mohla okamžite vstať a odísť hoc aj domov - bez problémov...😉

maria757
5. feb 2021

@majkabr mala som aj aj. Prirodzený veľmi ťažký ale zato krásny. Zotavovanie veľmi dlho ale mám poškodenú panvu. Druhý cisársky, fit hneď. Ja som chodila na druhý deň, ale hrôza, nepekný zážitok, vracala som, podľa mňa nezabral spinal. No kebyže si mám vybrať určite prirodzený.

katkami123
5. feb 2021

Mala som prirodzený - cvičila som s aniballom a pôrod bol super. Aj keď dlhší, ale ešte v ten deň som sedela.

majkabr
autor
5. feb 2021

pýtam sa len žien , ktoré mali aj aj pre porovnanie.

zoeazari
5. feb 2021

Ja som mala pred 7 rokmi prirodzený, bez epiduralu, bez akéhokoľvek tlmiča bolesti.. No pre mňa katastrofálna bolesť.. Teraz, pred skoro rokom som zažila sekciu a keď mám porovnať, tak prirodzený oproti sekcii periicko 🙏 odtrpis si par hodín bolesti a po pôrode sa proste postavis a beháš okolo babatka, kdezto po cisárskom som nevedela tyzden jak sa volám a ani prebaliť malého bez pomoci.. Nikdy viac?!! 🤯 Radšej 200 prirodzených, ako 1 cisarak za mňa...

tosomja
5. feb 2021

@majkabr tak vacsinou bud tak alebo tak. Ja dvakrat cisarsky a bez bolesti, bez komplikacii, v ten den som chodila aj sa starala sama o deti. Pri prvom po 4dnoch domov, pri druhom na treti den domov. Mala som spinal pri oboch. Krasny zazitok aj tak. Ale o tom, ako budes rodit, snad rozhodne lekar.

majkabr
autor
5. feb 2021

@tosomja ved už rozhodol a mam aj prirodzený za sebou a teraz mi hrozi sekcia , tak sa pýtam pre porovnaie

lolinko
5. feb 2021

@majkabr
Ahoj ja som mala prirodzený aj s epi a aj bez nej. A pred skoro 2rokmi akútnu sekciu. Nevedela som chodít, všetko má bolelo, a hrozilo mi čistenie, teda znovu otvorenie brucha kvoli zápalu ale našťastie pomohli antibiotika.
Radšej budem rodiť prirodzene ako sekciou... Ale poznám medzi známymi co to mali naopak ako ja...
Držím palce nech všetku dobre dopadne a prajem zdravie

tosomja
5. feb 2021

@majkabr bude dobre, ak ma byt nutne sekcia, aby vas neohrozil prirodzeny porod, tak sa s tym treba zmierit a jlavne sa preniest cez bolest, ak nejaka bude (asi som jedina, ktoru nic nebolelo) a pytat si babatko k sebe. A potom nic nebude boliet 🙂

lucilaines
5. feb 2021

Pridavam sa k @zoeazari. Pred dvoma rokmi prirodzeny dlhyy, tazky porod. Ale na druhy den som bola fit a dodnes to povazujem za zazitok. Teraz akurat lezim v porodnici po sekcii. Karastrofa. Vobec si nemozem uzit maleho, lebo len riesim ako prezit, postavit sa a ist na zachod.

viikkki
5. feb 2021

Za mňa cisársky, ja som čítala také hrôzostrašné príbehy ako sa babo zaseklo a zadusilo lebo pôrod nepostupoval a čítala som ako nejaký doktor odtrhol bábätku pri pôrode hlavu 😳

marrydreamkas
5. feb 2021

nezazila som prirodzeny, iba akutnu sekciu v sobotu v noci, v pondelok som chodila a nemala s absolutne ziadne bolesti od zaciatku,takze za mna super, do 2 tyzdnov som uz ani nevedela, ze som rodila.

henka123123
5. feb 2021

@majkabr mala som aj ja..prvy prirodzeny tazky 21 hodin a nakoniec vytahovany vakuom a druhy pred 4mi mesiacmi sekcia koli polohe plodu...noo porovnanie asi take ze prirodzeny porod je krajsi zazitok dieta ti daju hned na hrud to je najlepsi moment ..ja aj ked som nala tazky porod mam z neho zazitok na cely zivot ..no mala som po nom problemy koli tomu ze mi pichli nejaky rozsireny epidural a z neho som mala velikanske bolesti hlavy krku a 2 tyzdne som bola k.o nikdy to uz necem zazit tu bolest.a koli tomu som an prestala kojit hned..cisarak zas onicom porod.postavenie a rozhybanie bolo bolestive...ale fungovala som od zaciatku jak som sa postavila aj vsetko pri 2 detoch som vsetko varila upratovala normalne fungovala ziadna bolest hlavy.kojila som od prveho dna pohode.akurat ta jazva prve tyzdne bolela pri vstavani a niekolko dni som na boku nemohla spat kde ma zauzlovali ma to bolelo..stvrtok ma rozrezali po 9 hodinach postavili a nedeku som uz bola doma

mircula
5. feb 2021

Ahoj ja som mala 3 prirodzene a 1sekcia a ťažké,velke deti,njamladsia mala 4440 g a 56cm,súče som sedela na druhy den,ale potom som nesedela ani neviem,strašne bolestivpanve hádam aj pol roka,aj pri spánku aj chôdzi...dokonca aj teraz,po 5 rokoch pri určitých pohyboch chodzi bolesti.. A po 4 sekcii som sa zotavila najrýchlejšie ...sice poprvom Vstavaní strašne,ale potom uz len lepsie,za mna urcite sekcia.mala sim najmenšie bolesti ....
.ale je to podla mna uplne individuálne..netreba sa báť

ivangeline
6. feb 2021

Prirodzeny.

alzbetkaaa123
6. feb 2021

Ahoj ja som mala sekciu a nemôžem nič zlé povedať podľa mňa záleží od nemocnice o mňa sa perfektne starali vždy mi dali liek na bolesť a nič som ozaj necitila po sekcií jasné že áno máš trocha bolestí ale to aj po prirodeznom keď som prišla domou tak to bola trocha ťažšie keďže som už nemala od bolestí žiadne tabletky ale to vôbec nevadilo úplne v pohode sa to dalo zvládnuť jasné že pomalšie sa zdvihas z postele ale nič hrozné ;)

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gbgb
6. feb 2021

@majkabr po sekcii ma nebolela jazva ale brucho ako take... Vstala som po 19h horko tazko. WC kapitila sama o sebe. Po prirodzenom som chodila uz po 6h 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre