Ide o blížiaci sa pôrod?

9. dec 2022

Ahojte baby. Chcem sa spýtať, som 35+2tt a posledné dva dni iba hnačkujem. Aj v noci ma to zobudí.. a už asi týždeň mám takú kyselinu, že mi je na zvracanie, nechutí mi poriadne nič jesť, cítim nevoľnosti ako keby som v začiatkoch tehotenstva. Bola som aj na poradni, pýtali sa, čo konzumujem a povedali iba, že to už teraz bude také všelijaké a mám vysadiť ovocie.. ja z ovocia zjem iba banán, na nič iné ovocné chuť nemám a aj tak ma preženie. Včera som bola na wc večer asi 4x.. Kŕčok mám skrátený, ale drží, iba je zmäknutý. Tvrdnutie brucha mám už asi dva týždne bolestivé, niekedy tak veľa, že sa neviem ani nadýchnuť a vystreľuje mi bolesť až do krížov, a niekedy bolí o dosť menej, že je to skôr také nepríjemné... Aj ruky mi začali opúchať, teda skôr prsty na rukách a chodidlá.. môže sa už blížiť pôrod?
Keď som to spomenula na poradni, tak že za týždeň na ďalšej mi spravia odbery a sono.. v deň poradne mi robili len výter na streptokoka a zmerali tlak..
Btw pri tom tvrdnutí mám pocit, akoby mi malo cvrknúť, akokeby sa mám docikať s prepačením a to môžem byť aj hneď po malej potrebe a to mám posledných pár dní, nie je to dlhodobo...
Aké pocity/stavy ste mali vy, keď sa blížil pôrod?

autor
9. dec 2022

A ešte taká vec, že keď mi pozerali kŕčok, tak vraj sa mi "schoval".. to som ešte nepočula. Vždy mi ho s ľahkosťou nahmatali vzadu, okomentovali stav a pohoda a teraz ho nemohla doktorka nájsť, pchala mi ruku až neviem kam, až ma to zo spodu bolelo, ale nemohla ho nahmatať, až kdesi čosi po pár chvíľach ho "našla"... Máte aj s tým nejakú skúsenosť?

dadka128
9. dec 2022

Vsetko co opisuješ okrem krčka som mala aj ja a to som prenašala.. pokým niesi otvorená nietvsa čoho obávať

autor
10. dec 2022

@dadka128 no od 28.tt som mala kŕčok skrátený, otvorený z vonku na špičku prsta. Po 30.tt už písali aj zmäknutý. Na poslednej poradni bol stále rovnaký, neskracuje sa ďalej, ani neotvára... Tak by to malo byť teda ok, hej? Viem, že deti sa rodia v rôznych týždňoch, ale dúfam, že moje bábo sa narodí vtedy, kedy má a hlavne zdravé ❤️ ďakujem za odpoveď

dadka128
10. dec 2022

Hlavne sa nestresovať, čokoľvek keby sa ti nezdalo byť v poriadku ako bolesti, krce, tvrdnutie, necítiť pohyby alebo slabo, tak su v nemocnici na gynekologii nonstop .. takže neboj sa ☺️ oddychuj veľa vody, dopraj si relax , vykladaj si nohy, dopraj si dobré jedlo usmievaj sa prihovaraj sa bábätku ☺️☺️☺️☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre