Hrčky pod kožou na bruchu po pôrode. Z čoho sú?

vilocka
20. jan 2010

Babulky chcem sa s vami poradit, ci nahodou niektora nemate podobny problem. Ci vam po porode pod kozou na bruchu nezostali hrcky. Ja som po porode 9 mesiacov, brucho uz nemam ziadne, schudla som na povodnu vahu (49 kg). Ale ked si prejdem prstami po pokozke na bruchu, tak je tam kopec ako keby guliciek. Neviem ci to moze byt z toho, ze sa v tehotenstve ta koza tak natiahla a tukove tkanivo sa potom po porode, ked sa koza stiahla, takto zhrckatelo. 🙄 Dufam, ze to nie je nic horsie...

lulii
20. jan 2010

Ahoj, tak já mám asi 2 takovéhle bulky na břiše a byla jsem s tím u doktora. Ten mi řekl, že to jsou tukové bulky, že se mám objednat a oni mi je vyříznou. Je to prý tak na 1-2 stehy. Ale jsem takový posera, že si ty bulky tam pěkně nechám, ať se mnou žijou. Já nepůjdu dobrovolně na vyříznutí a následně šití. mám mega fobii z jehel 😀 😀 😀 Prý vůbec nevadí, když si je tam nechám, ale můžou se zvětšovat. Ale zajdi si taky radši k doktorovi 😉

biba12
21. jan 2010

Ja by som si to dala odstranit, moze sa to zvacsovat. Napriklad na chrbte to zvykne narast do dost velkych rozmerov. Nemusite sa bat, nie je to bolestive. Moj brat si dal odstranit tukovu gulicku a ma tam iba malinkatu jazvicku. Ale kamoskin otec to nechal tak a po rokov ma na chrbte velku gulu, ktora navyse zacala mokvat🙂 A boli.... Ja by so to dala prec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre