Epino a Aniball - skúsenosti

anarix
27. aug 2014

Ahojte dievcata, som nastavajuca mamicka a kupila som si Aniball...trosku ma udivilo ze aj ked je to nenafuknute, pride mi to velke, mam trosku strach si to dat dovnutra a nafukovat balonik..mate s tym skusenosti ? je to v pohode, nemoze to ublizit ? dakujem 🙂 - neviem ako zacat 🙂)

33kacora33
27. aug 2014

Neviem ja osobne som ho nemala ale mala som znamu co ho pouzivala pravidelne a nastrihu sa aj tak nevyhla :/

daniela1983
27. aug 2014

@33kacora33 tak pokial bola v porodnici kde strihaju ako na beziacom pase a dost dorazne im to nezakazala tak sa ani necudujem. inak epino je uzasny vynalez
@anarix vrelo ti to doporucujem rodit s tym bola rozpravka. je to velke...ono aj dieta je velke :D

daniela1983
27. aug 2014

@anarix je samostatna tema o epine, ale ak chces kludne sa pytaj odpoviem.

babzy
28. aug 2014

Ahoj, ja sama praktikujem aniball od 30 tyzdna staci tak 10 min cvicit. Pokial to robis tak ako je to pripisane na letaku tak je to uplne bezpecne. Ja osobne s tym nemam ziadny problem a plati heslo v tomto priprade, ze pomaly najdalej zajdes. 🙂

anarix
autor
28. aug 2014

dakujem baby, zacnem to teda skusat neskor, som len v 20tom tyzdni, snad si to tam dako vopcham 🙂 urcite to stoji za to cvicit nez byt nastrihnuta, to fakt nechcem , radsej spravim vsetko pre to nech sa tomu vyhnem 🙂

anarix
autor
28. aug 2014

@daniela1983 mala si epino a ulahcilo ti to porod ? aj to porod vie urychlit ? a naozaj sa to da nafuknut vnutri az do toho maximalneho objemu ako ma detska hlavicka ?

daniela1983
28. aug 2014

@anarix ano ulahcilo a vo viacerych rovinach. jednak tym ze som to nacvicila som ziskala odvahu a sebadoveru ze aj dieta vytlacim. mne to urychlilo osobne druhu dobu porodnu (samozrejme ze prvu ti to neurychli, nema ako 🙂) mne to urychlilo. tlacila som sice asi 10 minut, mozno 6-10 kontrakcii a nic sa nedialo, ale dovod bol ten ze maly sa niekde zachytil o lem branky, vraj, tak stale bol v bruchu. lenze potom som sa na stolicke naklonila do boku a vtom zrazu sa pohol a preletel celmi porodnymi cestami a vysiel naraz uplne cely. tym ze som bola epinom roztrenovana ma to vobec nebolelo takze som tlacila ako drak. porodna asistentka to vobc necakala. hovorila, ze on vobec nebol v porodnych cestach, skratka bol stale v bruchu a zrazu vyletel cely. trvalo to par sekund. to viem aj podla toho ze dula si odskocila na WC dvihnut surny hovor od inej mamicky lebo bola presvedcena ze maly sa este nenarodi, ked nie je v porodnych cestach a ked sa vratila drzala som ho na rukach. povedala, ze sa divala na mobil a hovor trval 8 sekund. takze teda na tom wc mohla byt tak 10sec 🙂 a ano nacvicit sa to da. ja som cvicila 5 tyzdnov a nacvicila som 33cm. syn mal hlavicku 33,5cm takze som nemala ani skrabanec ani oderku, kedze tie hormony to este cele roztiahnu a uvolnia viac. len treba zrejme v porodnici zdorzanit ze nastrih nechces. v slovenskej urcite. ja som to mala iba v porodnom plane, ale v tej porodnici vseobecne malo strihaju a rodi sa v inych poloohach. za mna epino na 100% ano. po porode som a tie dve hodky vstala bez problemov sa umyla, postarala o maleho a behala a sedela uplne normalne, este mi to bolo dost divne ze necitim ziadnu bolest, skratka akoby babo vobec nevyslo. pohoda jednoducho.

sandracs
28. aug 2014

@daniela1983 A v ktorej pôrodnici si rodila?

zdena12345
28. aug 2014

@anarix cvicila som s epino cca 6-7 tyzdnov pred planovanym terminom. tiez sa mi to zdalo velke a hlavne zo zaciatku tie pocity ked zacnes cvicit- boli to, citis riadny tlak na konecnik...ale aspon sa pripravis na to co bude pri porode. u mna cela procedura trvala aj pol hodiny (zo zaciatku menej). vlozila som, nafukla trosku a ked zacalo bolet pockala nejaku minutku, fukla zas 1x a tak postupne dalej. kukoncu par krat vytlacila (resp nechala vyklznut lebo mi tam nechcel drzat) kazdy den som pridavala jedno fuknutie, neskor aj po 2-3 (potom mi to uz islo jaksi lepsie) cvicila som 1xdenne aj to nie kazdy den. nakoniec som mala asi 2 tyzdne pred nacvicene 33 cm. porod bol o tyzden skor a niekolko dni predtym som lezala v nemocnici a necvicila. obcas sa stalo ze mi trochu zakrvacalo(nejaka natrhnuta cievka- ziadne potoky krvi) tak som si dala den pauzu.
co sa tyka samotneho vypudzovania tak na prvy sup vonku ani som nevedela. len som citila ako ide von. ani ma to nebolelo (oproti otvaraniu to bolo nic- radsej 100x taky porod aky som mala nez jedno otvaranie) syncek bol mensi 2,75 kg 47cm, dali mi jeden kozmeticky steh. o 3 hodiny potom som isla sama na wc, potom do sprchy, mohla som bez vyraznejsich problemov sediet, chodit, robit potrebne veci a tyzden po porode som okopavala zahradku🙂

daniela1983
28. aug 2014

@sandracs krnov, odporucam, zvlast kvoli automatickemu bondingu

sandracs
28. aug 2014

@daniela1983 Ďakujem 🙂

daniela1983
28. aug 2014

@sandracs snad pride doba ked to co sa deje v krnove bude standart vsade ale to zalezi na matkach. z nich musi ist iniciativa

anarix
autor
28. aug 2014

@daniela1983
@zdena12345 baby dakujem za povzbudenie, vidim ze epino pomaha velmi, je to fajn ze babo moze tak rychlo vyjst von.. 🙂 bez neho to ide asi ovela ovela tazsie kedze zena je stiahnuta a nema trening 🙂 dakujem, zacnem to potom poctivo skusat ..🙂

daniela1983
28. aug 2014

@anarix tak urcite je dolezita aj poloha, lebo teda rodit na chrbte si neviem predtstavit. no ale rozhodne epino pomaha. lebo zacinala som na 19cm a mala som pocit ze ma roztrhne. takze predstava ze by mnou prechadzalo dieta bez treningu...nooo nechcem si to predstavit vobec. jasne ze tlacit dieta bolo tazsie. lebo epino same vyklzava, ale zase maternica velmi pomaha vypumpovat ho von. bol to taky pocit akoby mnou vysli dajme tomu dve tri epina za sebou 🙂 inak niekedy ma pri cviceni stipalo ovela viac ako pri porode. pri porode som pocitila len v jednom momente trolilinku stipnutie ale dodnes tvrdim, ze pri prvom sexe to bolo horsie x krat :D

anarix
autor
28. aug 2014

@daniela1983 ano dakujem, musim sa odhodlat a nebat sa toho, stoji to za to nez potom ist rodit taka stiahnuta 🙂 a tiez nechcem rodit na chrbte v lahu, to sama ta poloha brani dietatu vyjst von 🙂

daniela1983
28. aug 2014

@anarix kde planujes rodit? nemas sa coho bat pri epine. ved trenujes svojim tempom

anarix
autor
28. aug 2014

no v Cechach, jedna mamicka mi poradila porodnicu vo Vsetine, je to celkom blizko, do dvoch hodin sme tam autom..len dufam ze stihnem tam dojst..je to porodnica rodinneho typu, kde robia vsetko prirodzene, bez nastrihov a oxytocinu, dokonca je tam vraj na izbe vana s vodou, a rodi sa v roznych polohach...ale ak nestihnem dojst tam, tak tuto blizko v Partizanskom je dobra porodnica, tak uvidime ako sa to podari..dufam ze dojst stihnem, na slovensku moc rodit ma nelaka 🙂))

anarix
autor
29. aug 2014

Ahojte dievcata, mam este jednu otazku ohladom balonika...moj gynekolog mi povedal ze po cviceni s Epinom budem dolu roztiahnuta uz nastalo a ze moj partner sa pri sexe vo mne bude stracat. Je to pravda? vratila sa vam po Epine vasa vybavicka dolu do povodnej velkosti ? dakujem

daniela1983
29. aug 2014

@anarix pan doktor je strasne mudry...a tym ze vytlacis cca 3kg pripadne viac dieta, ktore je dost vacsie ako balon sa ta posva neroztiahne? na tu velkost dietata sa ta posva pri porode roztiahnut skratka musi co podla neho to dieta vylezie nosom? alebo ako lekar zabrani tomu ze sa posva roztiahne do tych rozmerov pri porode?
pozri samozrejme ze sa to vsetko da do povodneho stavu, ved posva je elasticka, zlozena zo zahybov, ktore sa rozvinu. udrzi v sebe tampon, aj penis. to je taky argument akoby ti povedal, ze ked budes 10x sulozit s obdarenym muzom, tak potom kazdy dalsi chlap sa v tebe bude stracat lebo ju budes mat beznadejne vytahanu. na to ze sa pan doktor v tom hrabe par rokov tak ma divny pohlad na anatomiu a schopnosti posvy. ano je mozne ze po porode to nie je na milimeter take ako pred porodom. ale ani po rocnom sexovani to nie je asi take ako ked si bola 15 rocna panna. ale spat k otazke...viac krat som sa na to muza pytala. povedal ze je to blbost, ze vsetko je v poriadku ako ma byt a je spokojny... ale pan doktor by ti asi rad odporucil nastrih po ktorom nejedna zena citi bolest pri sexe este par mesiacov niektore aj dva roky. asi tak by som to zhodnotila...

anarix
autor
29. aug 2014

@daniela1983 ano tiez si myslim ze to je blbost lebo vela zien to ospevuje a urcite keby ostali roztiahnute kvoli epinu asi by si to nepochvalovali...a tiez chcem mat radsej pekny porod bez nastrihov a sitia ktore kazda zena opisuje ako horsie nez samotny porod 🙂 tak som rada ze mas osobnu skusenost a potvrdzujes mi to ze neni pravda..odlahlo mi 🙂)

daniela1983
29. aug 2014

@anarix telo je v povodnej forme, jedinu zmenu co manzel tvrdi je ze sa mi rozostupili bedrove kosti teda mam malinko sirsie boky z coho je ale nadseny, vraj sa mu to paci. inak aj brucho tak ako pred tehotenstvo...vsetko sa da dokopy postupne

anarix
autor
29. aug 2014

@daniela1983 ano to viem ze pri porode sa rozostupia kosti a budu sirsie boky 🙂 a to brusko to som zvedava, dufam ze budem rychlo fit....🙂 prajem pekne materstvo 🙂

daniela1983
29. aug 2014

@anarix materstvo je super a ty si uzi porod, mne ked to niktore baby hovorili ze si ho mam uzit som si klopala na celo ze ako sa da porod uzit. hmm veru teraz ked uz to mam za sebou a viem ze je to take super rodit, tak by som si to veru uzila. ufff hlavne ten uzasny prival energie po porode hned ako na extaze, fakt super. som si dala sprchu a hvorila si ze na dalsi den si to zopaknem

anarix
autor
29. aug 2014

@daniela1983 gratulujem ze to tak pekne vyslo cele, urcite ked su okolo spravni ludia tak porod moze byt aj super zazitok, a nie trauma, co tiez niektore zeny zazivaju 🙂 tak sa tesim na babo uz, budem si v hlave opakovat ze moj porod bude pekny zazitok 🙂

daniela1983
29. aug 2014

@anarix manzel, dula, PA, ti mi k stastiu stacili

nutrimas
30. aug 2014

V ramci predporodnej pripravy buducim mamickam odporucame tiez masaz hradze za pomoci prirodneho olejceka zvlast urceneho na tento ucel - masazny olej Labael. S masazou hradze je vhodne zacat cca. 6-8tyzdnov pred ocakavanym terminom porodu, prispeiva z zlepseniu elasticity a prekveniu miesta, ktore je pocast porodu vystavene extremnemu tlaku. Vlacna a dobre prekrvena hradza lahsie odolava porusenie a mozno predist jej nastrihu. Zmes obsiahnutych eterickych olejov posobi na buducu mamicku pozitivne v ramci aromaterapie aj po psych. stranke.
Použitie :
Masáž vykonávajte s vyprázdneným močovým mechúrom , zaujmite príjemnú a pohodlnú polohu , naneste masážnu zmes na dva prsty , uchopte hrádzu v hĺbke 3-4 cm medzi obidvoma prstami a ľahkým tlakom masírujte po dobu 3-5 minút

Masazny olej Labael od vyrobcu prirodnej certif. kozmetiky Nobilis Tilia, ako aj mnohe ine prirodne produkty, specialnu detsku prirodnu kozmetiku, zdravu vyzivu a jej doplnky, ako aj 100% bavlnene hygienicke potreby (tampony, vlozky nebielene, bez chloru) najdete na nasom eshope. Nevahajte nas kontaktovat, radi Vam poradime 🙂

daniela1983
30. aug 2014

@nutrimas diky za tip ale epino je istejsie 🙂

vejula
30. aug 2014

@anarix tak cvičiť s tym začni až od toho 36tt.
Aspon tak sa odporuča. Najprv to nenafukuj vela, to postupnu budeš citiť ako zvladaš. JA som behom 3 tyždnov nacvičila na obvod detskej hlavičky. Viem, že niektorí to neodporučaju, niektorí zas ano. Ako ja osobne som do toho šla a pôjdem znova. ak nie pre iné aspon pre psychicku pohodu, že to zvladnem 🙂

daniela1983
30. aug 2014

@vejula ano aj ja som sa trafila do velkosti maleho hlavicky, skoro...nacvicene 33cm. mal 33,5. a hormony robia svoje

vejula
30. aug 2014

@daniela1983 tak ja som sa netrafila, mala som nejakých 34 nacvičené ale dcerka bola velika... Aj ma trocha strihli, asi na 5 štichov. Ale na to aka bola velka to bolo len také provizorne. I ked možno keby nestrihli, tak by som ani tych 5 štichov nemala. Neverim, že mi hrozila nejaka obrovska ruptura, ked som vytlačila loptičku len o 2cm menšiu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre