Epidurálka - skúsenosti

henikapetko
23. jún 2014

Ahojte,chcem sa spytat,tie co ste mali epiduralku ako dlho pred porodom ste si to vybavili?Citili ste po tom nieco?Je to lepsie s injekciou?Dakujem 🙂

trgypadl
23. jún 2014

Ahoj...zavisi to aj od toho v akom meste byvas,a aky maju zvyk v danej nemocnici.treba si vybavit interne,anesteziologicke vysetrenie,plus odbery.je fajn si to vybavit aspon 2 t pred porodom.PEDA sluzi na zmiernenie bolesti,ale nie na uplne odstranenie

janais3
23. jún 2014

ja som rodila v auguste 2013 v PN a mala som epi, aj ked som najskôr bola rozhodnutá,že ju nechcem. chcela som prirodzený pôrod, ale bolesti boli také, že som sa nakoniec pre ňu rozhodla a nelutujem. vtedy išlo všetko hrdinstvo bokom a to som neni žiadna strachopudka čo auká a sťažuje sa aj pri najmenšej bolesti. nemala som žiadne vyšetrenia pred pôrodom, neviem ako je to inde, ale rozhodla som sa počas dňa, ako ma prijali. tá ulava sa nedá opísať, sms-kovala som na fitlopte ale hlavne tá ulava od bolesti. jasné že som cítila kontrakcie, ale nie tú bolesť vystrelujúcu do krížov a pod.

henikapetko
autor
23. jún 2014

@janais3 takze asi to musi byt viac menej dopredu dohodnute vsak?

janais3
23. jún 2014

ja som sa rozhodla až v deň pôrodu, keď som už mala kontrakcie

sarinka2012
23. jún 2014

@henikapetko Ahoj,pre mna na nezaplatenie,mala som ju vybavenu 3 tyzdne pred porodom s tym ze sa stale mozem rozhodnut ze ju nechcem a vratia mi financie,ale ja som bola od zaciatku pevne rozhodnuta ze si ju dam pichnut a urobila y som to aj tisickrat znova,nepamatam si ziadne bolesti,kontrakcie,len som tak lezala a rozpravala sa s manzelom ked prisla sestricka že mamina 9 cm ideme na to 🙂 nadychla som sa a do 30 sekund bola mala vonku uplne bezbolestne a tak prebiehalo aj šitie 🙂

henikapetko
autor
23. jún 2014

@janais3 a kde si rodila

janikes
23. jún 2014

ako ti pisali uz ine baby, treba si zistit v porodnici, ci to treba vybavit skor, alebo staci v den porodu, lebo sa moze stat, ze sa ti ju naposlednu chvilu nepodari vybavit. Ja som si ju brala len ako rezervu, lebo epiduralu som sa bala viac ako porodu (to ze sa mi ma niekto hrabat v chrbtici ma nelakalo...)ale ako pisala janais3, hrdinstvo ide bokom. Skoncila som vyvolavanym porodom, a od zaciatku to boli kontrakcie v 2min. intervaloch, takze oddych a predychavanie....to som ani nepomyslela...ani na fitloptu som si nevladala sadnut...proste hroza a uz som len cakala na to kedy mi ju pichnu 🙂)). Nakoniec som sice rodila bez nej, lebo mi ju anesteziologicka nemohla dat, ale to uz je o inom... Takze urcite su ju radsej vybav a uvidis. potom, ako to bude, ci ju vyuzijes, alebo nie..

janais3
23. jún 2014

@henikapetko ja som rodila v Piešťanoch

evitka83
24. jún 2014

Ja si chcem dat epi, ale musela som ist na prednasku o epi a mat o tom zaznam v tehu knizke este pred porodom. Bez toho nechcu davat epi, lebo zevraj v den porodu si uz ovplyvnena bolestami a nie si schopna objektivne zhodnotit benefity a rizika epi...tlmocim

janina218
24. jún 2014

Ja som rodila v Trnave. Ak si ju dopredu zaplatis a pocas porodu sa rozhodnes, ze ju nechces, oeniaze ri nevratia. Ja osom sa rozhodla pocas porodu. Nemala som ziadne vysetrenie pred tym. Pichli mi ju, anesteziologicka povedala, ze v tom najspravnejsom case. Bolesti mi zmizli, avsak aj kontrakcie. Takze musis ratat s tym, ze ti to moze aj zastavit porod. Potom mi ho museli vyvolavat a poviem ti, taky vyvolavany boli 2x tolko. A pri siti som skoro dusu vyplula, ako to bolelo. !ne doktor povedal, ze pri siti epi nepomaha... Musis si zvaazit pre a proti. druhykrat by som sa zase rozhodovala az pri porode, podla toho, ake by boli bolesti...

renca910
24. jún 2014

@janina218 no ja som sitie vobec necitila takze mne pomohla aj pri siti

kikina84
24. jún 2014

@henikapetko ja som mala epidural zaplateny,no nakoniec sa mi dr.nemohla trafit s ihlou poriadne tam kam mala,lebo mam skoliozu..takze mala som asi na 15x rozpichaný chrbát s 15cm ihlou a k tomu uz prichadzali dost silne kontrakcie,,takze epidural z mojej strany uz nikdy viac.radsej si to odtrpím..pri šití som ale požiadala o anestézu,pretože som stratila vela krvi a uz som nevládala ,mala som ťažký pôrod,takže aj šitie bolo pre mna už mučenie..tak ma uspali a zobudila som sa ked bolo po vsetkom 🙂 ..Ja mam takuto skusenost s epiduralom ..Drzim palce 😉

henikapetko
autor
24. jún 2014

To sitie az tak strasne boli???

janikes
26. jún 2014

@henikapetko v porovnani s porodom vobec 😉 . aj ked budes bez epi, tak na sitie daju injekciu proti bolesti, citis to sice, ale da sa to vydrzat

lencika
26. jún 2014

moj nazor naco sa trapit ked je moznost si stlmit bolest pomocou Epi, ja mam na nu dobre skusenosti, bolelo ale nie tak akokeby som rodila bez nej, no mna sitie bolelo......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre