Epidurálka pri šití alebo natrhnutí

bielavila
30. dec 2014

ahojte, chcem sa opytat ci mate niektora skusenost s druhou davkou epiduralky po porode a to pri šití. teda aby ste ma pochopili na co sa pytam: pred porodom mi pichnu epidural a potm nasledne ked ma bude lekar chciet zasivat tak ma zasa napichne aby som necitila bolest. ja sa priserne bojim toho sitia, ovela viac ako samotneho porodu a este mi aj dnes lekarka povedala, ze to velmi boli aj ked mi pichnu injekciu preto by som chcela epiduraku. citala som, ze sa to da, len som nenasla ten clanok, kde sa o tom pise tak by som rada dostala info od zien co moju osobnu skusenost. dakujem pekne za vase skusenosti a odovede

katren
30. dec 2014

@bielavila jasneeeeeeeee, mne dopichli davku len na sitie a dr. este aj pockal, pokym zaberie 😉 urcite si daj dopichnut na sitie 🙂

bielavila
autor
30. dec 2014

@katren jeeeeeeeeej super dakujem za ukludnenie a odpoved spadol mi kamen zo srdca 🙂 a potom to uz nebolelo vsak? a to si si vypytala? za tu druhu davku sa potom doplaca?

veronikam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katren
30. dec 2014

@bielavila nieee, platis vlastne za celu epiduralku, za tu sluzbu ze ti ju pichnu, ci ako to nazvat, nie za davku.....ja som mala tusim len 3 davky.....dr. sa pred sitim pytal anesteziologcky ze kedy bola pichnuta davka a mne to zrovna uz prestavalo ucinkovat, tak sa ma pytal, ze ci chcem este dopichnut na sitie alebo moze aj bez toho.....ale dala som si dopichnut, ved to bol najlepsi porod z 3 🙂

pribinak
30. dec 2014

V tom jednom epidurálne máš 4 dávky, ktoré ti anestéziológ rozdelí do všetkých 3 pôrodných dôb podla potreby, tu poslednú vačšinou šetria na šitie
A ak nevystane, tak potom ti to opichnu umrtvovakom

Vcelku nechápem tvoju mudr načo ta zbytočne straší

katren
30. dec 2014

@pribinak mne povedali, ze to nie je obmedzene, ze dopichnu kolko bude treba.....

jana_eyre
30. dec 2014

@bielavila mam za sebou dva porody, oba s epiduralkou a z oboch mam fotky, kde mi prave pichaju poslednu davku po tom, ako deti vysli von - takze davku na sitie 😉

pribinak
30. dec 2014

@katren nechcem sa hádať, nie som odborník, ale neobmedzene to určite nie je, ide o druh anestetika, ktorý sa pichá do miechoveho kanálika a z toho dôvodu su dávky obmedzene a to aj co sa týka časového rozostupu medzi nimi a aj co sa týka do množstva

katren
30. dec 2014

@pribinak no neviem ani ja.....len pisem, co mi bolo povedane na "pouceni" u anesteziologicky, kedze to vyzadovali a bola som tam 3x, pytala som epidural pri vsetkych troch porodoch 😅 😀 😀

pribinak
30. dec 2014

@katren to bolo povedané asi na ukľudnenie, švagriná je anesteziologicka, uz mi odpísala na mail a dala tam smajlíka, pichajú sa max 4 dávky (pri pôrode) a to z dôvodu, ze niekedy rodičku este treba po komplikáciách uspať a sme ľudia a nie slony

luciarobi
30. dec 2014

Mne tiež dopichovali epidural pred sitim a vôbec nič som necitila, len taký tlak pri tahani, čo vôbec nebolelo samozrejme. Ja som už pomaličky zaspavala pri siti.. A nič som nedopkacala navyše 😊

katren
30. dec 2014

@pribinak no vidis 😀 asi videla aka som vystrasena 😝 😀 😀
inak, mne to vobec nevadilo, len to bolo take smiesne /teda aspon mne/ chodit po takych brnejucich nohach 😀 😀 😀

trgypadl
31. dec 2014

@pribinak ak pichnu 4 davky s mnozstvom anestetika na slony,tak sa necudujem,ze to maju obmedzene na 4 davky...zavisi to od nemocnice...je to platena sluzba,nemozu zene povedat,ze ako prepacte,ale 3. Davky sme pichli,4 si nechame na sitie...

bosoriak
31. dec 2014

@bielavila Mala som prvy porod s epiduralom, dopichli aj na sitie aj na noc aby som sa vyspala, necitila som nic. Pri druhom mi epidural nestihli dat, takze som si prezila aj porod aj zasivanie s "obycajnou" injekciou, a nic takeho hrozneho to nebolo.

Takze ani v tom najpesimistickejsom variante sa toho vobec netreba bat, je to par minut a boli to, ale ja sa napr. stale viac bojim zubara 😀

blahowoman
31. dec 2014

Ahoj. Mne epi nestihli dat ani pri dcere,ani pri synovi.pri oboch ma sili a poviem ti ,citis,ale nejdes umriet!!!! Je to o 1tis.krat menej bolestivejsie ako porod. Tak sa neboj 😉

andrejka1974
31. dec 2014

urcite sa da dopichnut, mne ju tiez dopichli a bolo super,nic som necitila 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pribinak
31. dec 2014

@trgypadl prepáč, ale to ze je to platená sluzba neznamená, ze pacient si bude rozkazovať! Smola! To je liek a jeho davkovanie určuje anestéziológ, ktorý je zodpovedný za priebeh podávania anestetika

Ved baby, ktoré si epidurálka nekúpia, dostavajú umrtvovak pri šití, teda aspon by mali pri normálnom mudr

terus00
31. dec 2014

@bielavila ja som epidural nemala, pri siti mi len pichli injekciu, co som trosku citila, ale potom sitie uz nebolelo. Nemusis sa bat

trgypadl
31. dec 2014

@pribinak ale urcite sa nie vsade podava len v 4 davkach!!!!!!a ver mi, ze ja ako klient, ked si za nieco zaplatim, tak ocakavm od toho nejaky vysledok
robis na porodnej sale?????predpokladam, ze nie, tak sa neryp do niecoho o com prd vies.
ano anesteziolog je zodpovedny za priebeh podavania, ale musi sa riadit aj aktualnym stavom paciienta, cize ak mu klientka oznami, ze ucinok odoznieva po urcitom casovom odstupe, tak davku musi dopichnut
ano bezne sa opichuje mesocainom, alebo podla toho , co sa v dnej nemocnici zvykne pouzivat, ale kazda zena je individualna, niektora pocituje bolestvost aj po podani

pribinak
31. dec 2014

@trgypadl ďalšia vec, medzi dávkami musia byt časové rozostúpi, si uvedom, ze to je liek a ma teda aj kontraindikácie a aj nežiadúce účinky, žiadny anestéziológ ani pôrodník, kvôli tomu, ze ty si si zaplatila nerisknu predávkovanie
To platí všade

pribinak
31. dec 2014

@trgypadl ty si anestéziológ? Podla toho co píšeš asi sotva!

trgypadl
31. dec 2014

@pribinak tak ja Ti teraz nieco poviem, nejaky cas som pracovala na porodnej sale, a urcite nebol epidural obmedzeny na 4 davky za cely porod.
ked tolko mudrujes o tych casovych rozostupoch vies aky interval tam musi byt???

trgypadl
31. dec 2014

@pribinak nie som anesteziolog, ale zboznujem, ked niekto mudruje a sam nevie ako to v skutocnosti chodi

pribinak
31. dec 2014

Nie neviem, iba viem, ze musi byt, ja tiez nie som, je švagriná, spýtam sa ;)

zuzik307
31. dec 2014

@pribinak @trgypadl do zmesi, ktoru davame do epi katetra idu opiaty a lokalne anestetikum...davka lokalneho anestetika obmedzena nie je, opiatov ano /pocas porodu/ 😉 cize sa rozhodujeme podla aktualneho stavu...ked sa vycerpa mnozsvo opiatov, dopichuje sa do katetra len lokalne anestetikum /pocas porodu/...na sitie staci mensia davka...

trgypadl
31. dec 2014

@pribinak no vidis nevies....................takze netreba hned pisat info o kt.nie si presvedcena
plus pridavm link, len na take mini prestudovanie
http://www.nspsl.sk/modules.php?name=Content&pa...
@zuzik307 dakujeme za pridanie sa do diskusie

trgypadl
31. dec 2014

@zuzik307 ahoj mozem sa opytat co konkretne podavate Vy??

pribinak
31. dec 2014

@zuzik307 ďakujem

katkaa123
31. dec 2014

som prekvapena, ze vsetky mamicky tu pisu, ze im epidural dopichli.. ja som mala milu anesteziologicku, ale pred sitim uz na sale nebola, nikto mi neponukol ziadne dopichnutie EPI ani inu injekciu na umrtvenie. Bolelo to viac ako porod a mojmu porodnikovi to bolo jedno ☹ Pri druhom porode uz aspon viem, ze si mozem poziadat o dopichnutie EPI tesne pred sitim.

lauricka
31. dec 2014

@bielavila pri prvom porode som mala epidural, druhu davku mi pichli na sitie plus nejake umrtvovacky, takze som necitila absolutne nic a tretiu davku mi pichli este rano po porode uz na izbe, aby som nebola taka bolava...lebo sme to pri porode neminuli (rodila som vecer vaginalne dvojcata a naozaj som bola dost bolava na druhy den, potrhana zvonku aj zvnutra). Teraz ma caka porod jedneho babatka a aj kvoli nemu epidural nechcem, ale na sitie sa bojim, co potom...nejak to maju zle urobene, naco su potom tie umrtvovacie injekcie, ked to aj tak boli? Ked idem k zubarovi, tak to zaberie, ked mi pichne, preco to nefunguje pri siti po porode? Nechapem...Mnoho zien na to spomina horsie ako na porod... 😕 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre