Epidurálka. Áno alebo nie?

mony882
26. sep 2013

ahojte. mam trosku dilemu ci dat si epidural alebo nie. dost sa bojim bolesti. poradte co je lepsie podla vas a ake su vase skusenosti. diki 😀

pipinka4
26. sep 2013

@mony882 ahoj 🙂 .no ja som rodila v juni tohto roku takze to mam v zivej pamati :D ....no ja som si dala spravit test na epi a aj som ju vyuzila ale keby nespravila sestricka chybu v NaCl ked mi pichali na kontrakcie tak by to asi odrodila bez epi ale takto som mala hrozne silnu kontrakciu a dlhu asi 6 minut v kuse kedze mi rychlo tiekol roztok tak som si ju dala a bolo to super.nebanujem a do 10 minut bola mala na svete a vedela som aj kedy mam tlacit aj vsetko.cize pre pripad si daj spravit testy a pri porode uvidis sama ako sa budes citit ;) . drzim palce

nikoleta15
26. sep 2013

😀 😀 😀 😀 😀 pôrod sám o sebe je vééééľmi bolestivý. Ja mám teda prah bolestivosti veľmi vysoký, ale bolo to to najpríšernejšie, čo som kedy zažila. Oba pôrody som mala vyvolávané s epidurálom. Nechcem si ani predstaviť, aké by to bolo bez neho 🤐 . Za mňa jednoznačné ÁNO.

tinach
26. sep 2013

Mam 3 deti, pri prvých dvoch este taká možnosť nebola, ale teraz pri malej som si ju dala a to ti poviem, ze ten rozdiel sa nedá ani opísať . Normálne som medzi kontrakciami podriemkavala 😉 dá sa pôrod vydržať aj bez nej, ale načo trpieť keď nemusím? Fakt že super vecička 😵

tajka1986
26. sep 2013

ja som tiež za epi, nie som nejaká citlivka 😀 , ale zastávam názor, že načo máš v 21.storočí trpieť ako kôň keď netreba 😀 niekto tvrdí že po epi nevieš ako a kedy máš tlačiť, ale to je blbosť, cítila som tlak a mravčenie v krížoch keď prišla kontrakcia ale nie bolesť, takže som bola vysmiata, vtipkovala som a ani neviem ako a malú som mala v náručí asi po 5 tich potlačeniach 😎 takže keby idem rodiť znova, neváham ani sekundu... 😝

katren
26. sep 2013

@mony882 pouzi vyhľadávač, je tu toooooooooooolko diskusii o tomto ze mozes citat do rana 😉

aliza
26. sep 2013

@mony882 teraz tu bola presne taka ista tema, nie je potrebne zakladat novu 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/prirodzeny-porod-alebo-epiduralka-2/

81beruska81
27. sep 2013

@mony882 Jednoznacne odporucam. Njalepsia vec na svete 😉

lencika
28. sep 2013

jednoznacne ano, mam za sebou jeden porod aj s epi......najlepsie rozhodnutie naco sa trapit ked sa nemusim nevravim ze nebolelo, ale urcite menej

andrejka1978
28. sep 2013

tak ja mam jeden s a jeden bez a urcite by som si to nedala pichat ak to z medicinskeho hladiska netreba. daj si spravit suhlas a potom uvidis,ci si ju mas dat pichnut.podla toho, ako sa bude porod vyvijat.tak mi to odporucil moj porodnik a som mu vdacna.bola to dobra rada.zvladla som to a bol to krasny zazitok nakoniec.

nani7278
5. okt 2013

Ak zvažujete, treba brať ohľad aj na to, že epi má vplyv aj na bábo a to nie zanedbateľný. Tieto deti sa chovajú inak, ako pri nemedikovanom pôrode, môžu byť spavejšie, majú ovplyvnenú reaktivitu a to je v prvých chvíľach, ktoré majú veľmi výrazný vplyv na rozvoj dojčenia a vzťahovej väzby dosť vážny zásah. Nevravím, že to nutnre musí byť problém, ale treba to brať do úvahy pri rozhodovaní, aby ste neskôr neľutovali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre