Dýchanie pri pôrode

29. jan 2023

Ahojte zienky, ako sa ma správne dýchať pri pôrode ? Je na to nejaký “návod” podľa ktorého si budem napríklad rátať sekundy ? 😄 koľko na nádych a koľko na výdych ? A intenzita ? Rýchlejší plynulý nádych a dlhy pomaly výdych ?

trinneo
29. jan 2023

Pokial viem, kontrakcie musis predychavat rýchlymi nadychmi a vydychmi, rychly plytky nadych a hned vydych, ziadny dlhy nadych a zadrzanie vzduchu a vydych....to robit medzi kontrakciami, aby si sa upokojila...ked uz dojde k poslednej faze a samotnemu tlaceniu, tak hlboky nadych a zadrzat dych a tlacit...v tejto faze hlavne nekricat(co je fakt pri tych bolestiach tazke)ale drzat dych a tlacit.....a pocuvat porodnu asistentku a doktorov...oni ti budu hovorit, co mas ako robit a kedy...

babovka2321
29. jan 2023

@trinneo a do mna prave vsetci na porodnej sale hustili, ked som dychala rychlo, lebo inak sa nedalo, ze takto sa nedycha, ze si to len zhorsujem 🤷

zuzkacik4
29. jan 2023

Praveze mas dychat hlboko a pomaly, pretoze babatko potrebuje kyslik...mam za sebou 3 porody a vzdy som predychavala kontrakcie tak...a teda tak mi aj kazali..

katka281
29. jan 2023

Ja som zhlboka dychala cely porod. Pri tlaceni uz teda len nadych a nevydychovat, uz len tlacit. Nekricat, pokric si pred tym ako pojdes na kreslo ze ides tlacit. Nejako mi moje telo same "hovorilo" ako dychat. Ako "psik" som nedychala za cely porod ani raz. Pocuvaj svoje telo a doktorov, uvidis pojde to ako po masle, len zostan v klude 😊

ivangeline
29. jan 2023

Moj dych nik neriesil. XD Velky nadych, zadržať a tlacis.

trgypadl
29. jan 2023

Budes vnimat svoje telo..... Da Ti najavo, ci spravne dychas.... Nesmie sa Ti tocit hlava a trpnut koncatiny.... Neboj zvladnes to, hlavne sa neriad ziadnymi casovymi intervalmi, kazde telo je iné a aj porod

anavixy
29. jan 2023

Nie, nemas dychat ako pes, to len zbytocne hyperventilujes. Mas v prvom rade predychavat kontrakcie s uvolnenou sankou, sanka a vagina su prepojene, uvolnis jedno-uvolni sa aj druhe…

anavixy
29. jan 2023
xsuzannex
29. jan 2023

Sice som nedychala ako pes, trosku pomalsie ale tak som sa hyperventilovala ze som si necitila ani ruky ani nohy.. cele zle

simonettasimonova
29. jan 2023

Ja som iba fučala ako prišlo 😆

trinneo
29. jan 2023

@babovka2321 rodila som druhy raz pred 14 dnami,takaze cerstva skúsenosť a mne to hovorili takto a bolo to aj dobré, lebo ked som dychala zle, hned mi trpli ruky, na co ma doktorka upozornovala, ze musim si davat pozor na dýchanie a medzi kontrakciami mozem zhlboka dýchať, ale pri kontrakciach plytko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre