Dýchacie techniky

majka185
27. nov 2022

Dobrý chcela by som poradiť ohladom dýchania pri pôrode.
Toto je moje druhé tehotenstvo, ale po pravde zabudla som aka je ta spravna technika dychania. Pri prvom som sa docitala o prvej druhej tretej dobe pri kontrakciach v nejakej knizke. Uz si nepamatam ani na nazov, a teraz som z toho uplne mimo a mam strach ze nebudem vediet spravne dychat a tym padom si cely porod pokazim. 🤦 Vedeli by ste mi poradit, ako teda na to?
Dakujem

zapalkazapalkova
27. nov 2022

@majka185 podla mna ide o to,ze hlavne dychat a nezadrziavat dych. Ak dychas hlboko, viac sa ukludnis a ide pekne kyslik aj babatku. Ak dychas prilis plytko si akoby v strese a babatko nedostava tolko kyslika. Podstatne je dychat aj pocas kontrakcii - menej bolia 🙂

majka185
autor
28. nov 2022

@zapalkazapalkova ano ale viem ze som normalne citala o tom ze napr v 1.dobe porodnej sa dychannadych a pocitas do 4 (dajme tomu to je len priklad lebo si to moc nepamatam) a vydychnpocitas dlhsie dajme tomu do osem....a potom druha doba porodna a zas nadych vydych a do kolko...atd

cutinka2
28. nov 2022

Neviem ani ja na kolko sekund, ale vzdy dlhsi vydych, mne este pomahalo stat a len sa pohupovat a pomaly dychat, takmer som potom necitila kontrakcie, tiez ale az pri druhom porode, drzim palce ❤️

majka185
autor
28. nov 2022

@cutinka2 ano mna caka tiez druhy porod. Vdaka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre