Dôvody na sekciu

21. júl 2024

Ahojte. Aké ste mali dôvody na sekcie? Nejaké som čítala na nete, ale počula som od kamosiek, napríklad že veľké bábo. Čo mi príde zvláštne, keďže nevedia presne odhadnúť veľkosť a teda viem o pár prípadoch kde normálne porodili aj 5kg dieťa. Môže byť napríklad aj nízky tlak dôvod na sekciu?

katka164
21. júl 2024

Ja som mala dcérku koncom panvovým,čiže musel byť cisársky🙂

panizima
21. júl 2024

Vysoký tlak, vyvolávali mi pôrod, celý deň nič a večer cisarsky

kiki68
21. júl 2024

Nizky tlak nie, ale vysoky ano . Ale je tam kopec dovodov, moze to byt nieco uplne mimo tehu ako takeho ( napr glaukom skrz oci a taketo veci, poskodenia chrbtice), psychicke diagnozy. Potom nas deti, co by nezvladli prirodzeny porod skrz nejaku diagnozu zistenu v tehu, pripadne mas priamo komplikacie v tehu, napr placenta praevia. Oni casto niekde od 25tt vedia, ze sa napr situacia nezmeni a planuju sekciu. Ale tak sekcia nie je nic ohromne a prijemne. Predsalen sa tam zachranuju dva zivoty

bublinka1426
21. júl 2024

vysoky tlak.

autor
21. júl 2024

@kiki68 nie že by som túžila po sekcii. Už mám 2 prirodzene za sebou. Len tak rozmýšľam.

kiki68
21. júl 2024

Ja som mala ist sekciou skrz tlak, nakoniec som to dala prirodzene aj s tym tlakom. Len som mala cely cas kyslik, bez toho by som to neudychala.

tinalia
21. júl 2024

U mna bola akutna sekcia pre kombinaciu velke dieta, mala panva a hypoxia dietata. Vraj keby skor vedeli, ze bude dieta na mna take velke, tak by nad sekciou rozmyslali skor. Ale neviem, tiez si myslim, ze zalezi od pripadu. U mna dieta proste nepostupovalo porodnymi cestami ako malo a uz sme sa par hodin trapili.

sejbipi
21. júl 2024

Veľké vaginálne poranenie po 1.pôrode

majlo1234
21. júl 2024

Nedozrete porodne cesty viac ako tyzden po termine a predosla akutna sekcia

30katrusa40
21. júl 2024

Ja som mala.dceru ,zle otočenu a ešte sa pridala preeklampsia takže urgentný cisársky na Silvestra z toho vyšiel. A syn išiel automaticky cisárskym , keď prvé tak aj druhé rovnako.

kvetinka1918
24. júl 2024

Mala som vysoký tlak stále lieky som brala stále na to malý mal 3800g vraj a keď som ho prirodzene porodila mal 4120g a 51 CM nič strašné 😘😉😂 takže musí byť na to poriadny dôvod mňa nechceli dať cisárskym za čo som im aj vďačná

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre