Dlhý krčok a prirodzený pôrod

16. máj 2024

Ahojte zienky zaujimalo by ma ci si niektora tymto presla.. pred dvoma rokmi vznikla pri porode komplikacia v tom ze hlavicka bola trosku v zlej polohe a nezliezla do porodnych ciest aj ked som bola otvorena a nepomohlo ani polohovanie maly sa nijak raz nepohol porod bol teda ukonceny sekciou.. aktualne som 27tt rodit chcem prirodzene (pretoze prva sekcia bol jeden velky horor co nasledovalo este tyzden po nej🫣 a preto ze mat prirodzeny porod je jednoducho mojim snom) ale nikde som sa nedocitala to s cim sa aktualne potykam… vcera som bola v poradni a napriek tomu ze v tomto tehu mi tvrdne brusko uz od 20tt tak chvalabohu nic to neznamena.. cize krcok sa nemeni.. no co mi robi starost je to ze ja ho mam dvojity.. pri prvom dietati som na kazdej kontrole mala max 5 cm… tento raz 6,8cm .. no mojou otazkou je vlastne to ze ci ste to nemali niektora takto a mali ste prirodzeny porod.. ja som zacala premyslat uz naozaj nad vselicim vobec neviem cim to je ani moja mama sa s tym nestretla ani nikto z mojich znamych podla dr je to oki.. no ja by som chcela pocut realne skusenosti ci to tak mala vobec niektora.. pretoze ma ozaj napadlo ci aj tentokrat moj porod neskonci nakoniec sekciou pre ten isty problem🫣 (no hadam nie) a to pritom sa od rana do vecera nezastavim 🤷‍♀️

anavixy
16. máj 2024

To je dlzka merana sonom? Uz aj viackrat ti robili cervikometriu a vzdy s takymto cislom? Ci sa nemohli seknut trosku v merani…

autor
16. máj 2024

@anavixy ano sonom videla som to ja sama a dlzka je stale taka ista a predsa je to aj na sone vidno ze hlavicka je ,,daleko,, 😊 co sa tyka merania moj gyn si dava na tom zalezat aby meranie bolo presne som s nim spoko prve dieta velkostne aj vahovo zodpovedalo jeho meraniu

autor
16. máj 2024

@anavixy na kazdej kontrole mi robi aj vaginalny ultrazvuk cize viem ze to takto mam …pri prvom mi to lietalo hore dole to si aj pamatam ved to bolo iba 2 roky dozadu a mala som krcok aj 2 cm no teraz stale je malicka ,,vysoko,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre