Dá sa zistiť pred pôrodom, či je pupočná šnúra krátka?

kuko7
28. okt 2013

Ahojte, chcem sa spytat, ci je tu nejaka maminka, ktora mala rovnaky pripad ako ja, ze jej dietatko malo pri narodeni kratku pupocnu snuru,,,,moja dcerka mala velmi kratku , len 20cm, z toho dovodu mi robili kliestovy porod,,,aka je pravdepodobnost ze sa to zopakuje aj pri druhom tehotenstve? dakujem za kazdy koment 🙂

mrnousjana
29. okt 2013

My sme mali tiez kratku pupocnu snuru, ale bola som na sekciu pre iny dvovod - lebo som prenasala a neotvarala som sa a nakoniec po sekcii mi povedali, ze dobre ze som sa neotvarala, lebo by som malu ani nevytlacila kvoli kratkej pupocnej snure, ci sa da to zistit dopredu neviem, ale zase rozmyslam, ze mozno pojdem na sekciu uz viem ako to prebieha a ja som bola spokojna, sica prva nebola planovana, ale ak by som mala mat zase tie iste problemy radsej sa im takto vyhnem 😉 ale 6.novembra idem na poradnu tak sa spytam svojej ci sa to moze zopakovat inak mna by ani nenapadlo, ze je to mozne aby sa to zopakovalo a pupocna snura by bola znova kratka...

slavicat
11. dec 2013

ahojte, dcerka mala tiez kratku pupocnu snuru, cca 20 cm. od momentu, ked mi povedali ze mam tlacit, do momentu kedy vykukla na svet presli 2 hodiny. porodnik mi neskor povedal, ze babatko zvladalo velmi dobre kontrakcie, tak ma nechal tlacit. porodna asistentka mi lahla viackrat na brucho, ani neviem co vsetko sa dialo, manzel mi to neskor opisoval. chcela by som vediet, ako dlho ta nechali tlacit "kuko7"? vraj nemalo by sa tlacit tak dlho, nie je to dobre pre panvove dno. mam problemy s unikom mocu teraz.
moj gynekolog mi povedal, ze je veeeeelmi nepravdepodobne, aby sme mali aj druhykrat kratku pupocnu snuru. vraj je to velmi zriedkava anomalia.

marcelaaaa
17. nov 2014

@kuko7 ahoj my sme mali tiez velmi kratku pupocnu snuru...chcem sa spytat ci sa ti zopakovalo pri druhom tehotensve?

dede0bubo
17. jún 2015

Ja som mala pri prvom tiez kratku pupocnu snuru. Nevladala som syna vytlacit, ako vysiel von tak ho aj vtiahlo spat. Preto ma museli neskutocne nastrihnut a maly siel von kliestami...este teraz ma to boli, ked na to pomyslim. A aku mal otlacku na licku chudatko :( :( Teraz mam termin za dva mesiace a bojim sa aby sa situacia nezopakovala. Pytala som sa gyndosa ci sa to da zistit, ale vraj nie :( Tak dufam ze budem mat minimalne 35cm 🙂

ollow76
3. sep 2016

Ahojte moja dcérka mala tiez krátku pupočnú šnúru neviem koľko cm, ale zistili mi to na pásoch že sa niečo deje a to som už mala rodiť...tiež sa bojím ak budem čakať druhé baby že aby sa to nezopakovalo...a to čo tu citam že ste normálne rodili a mali ste krátku pupočnú šnúru...preboha,ved sa mohlo dieťatko udusiť alebo čo...

burka8
3. sep 2016

Aj ja som mala veľmi krátku, rodila som prirodzene a bez problemov. Po prepichnuti polohovej vody, 20 minút, a malá bola vonku.

dede0bubo
3. sep 2016

Ahojte...ten cas letiiii. Syncek ma uz rok 🙂 Takze pupocna snura bola dostatocne dlha, a drobec sa narodil na dve zatlacenia. Taky krasny porod aj kazdy mesiac :D drzim ostatnym paste

violette86
31. máj 2017

ahojte, tak napíšem moju skúsenosť. Prvý pôrod som mala 11.5.2014. Začala som rodiť prirodzene, všetko bolo najprv v poriadku, avšak maličká sa nemohla dostať von, môj úžasný lekár mi počas konktrakcií rýchlo urobil ultrazvuk a rozhodol o urgent sekcii. Zachránil mojej dcérke život, mala veľmi krátku popočnú šnúru, kontrakcia ju tlačila von a šnúra dovnútra.
Druhý pôrod som mala 05.09.2016, ja som chcela rodiť znovu prirodzene, ale lekár mi to neodporúčal, tak som mala znovu sekciu. Šnúra nemala ani 30cm, čiže by sa to znovu zopakovalo.
Takže asi je to individuálne, ale je tam predpoklad, že sa to znovu zopakuje....

frantiseklotrinsky
16. nov 2020

no ani take malo pravdepodobne, ze zena bude mat kratku snuru nie je. A kolko je ich este co tu nepišu. Takze je to castejši ukaz, ako si to lekari myslia

ollow76
17. nov 2020

Takže moja skúsenosť, prvú dcérku som začala rodit normálne, ale zrazu na pasoch ukázalo niečo zlé tak ma brali na akútnu sekciu, až potom mi povedali ze mala mala krátku pupocnu šnúru.. Ale nepovedali že akú dlho, iba proste krátku. To bolo pred 5 rokmi. Teraz 31.10 som porodila druhu dcérku a tiež som sa bála ze ci nebude ten istý problém, ale skôr sa Dr. Vysmievali že to mi len tak asi povedali ze tam bol asi iný problém atď. To hovorili iný Dr. Nie ti co ma rodili.. Tak ale bola som pripravena aj na sekciu psychicky. Nakoniec som rodila prirodzene, žiaden problém nebol a to som zvládla aj bez epidural.😬Takže nemusí to tak byt. 😉 Držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre