Dá sa z bolesti zomrieť?

11. jún 2024

Ahojte žienky
Jedno dieťatko už mám, pôrod mi vyvolávali tabletkami na otvorenie krčka a následne mi podali oxytocín. Bolesti som mala neskutočné myslela som, že to nezvládnem. Tento pôrod bude musieť byt taktiež vyvolaný…mám takú hlúpu otázku..dá sa z tých bolestí zomrieť? 😃 z toho oxytocínu.

anavixy
11. jún 2024

Nie, nedá. Daj si epidurál, ak sa dá… 🙂

miadi
11. jún 2024

Ja som mala oxytocin 2x prvy po 32h kontrakcii co som sa pomali otvarala a Dala som si epidural a nic som potom uz necitila. 2 x som mala porod vyvolany bez tabletky len mi praskli vodu a dala mi ten oxytocin tak dobre ze som necitila ziadnu bolest az v samotnej faze porodu som citila tlak kontrakcii Akoby som mala expolodovat ale nebola to strasna bolest . Je to individualne ( a Nebol cas na epidural) ale neboj sa ten stres si nerob v najhorsom si das epidural.

trgypadl
12. jún 2024

Ahoj,preco musia vyvolavat?

martinka13
12. jún 2024

Epidural

marianarem
12. jún 2024

Da sa maximalne odpadnut, inac bolest samotna neohrozuje zivot, je to reakcia nervovej sustavy.

ivanakal
12. jún 2024

Ja mam taku istu skusenost ako ty. Vyvolavany porod, vobec som sa neotvarala, bolesti ako hovado + oxytocin. Hrozne bolesti, steny som tam skriabala. Prezila som. Bez epiduralky, tu som nechcela. Druhy syn bol rychlo, bez vyvolavacky, bez nejakych extra bolesti. 🙂 Ako vies, ze budes mat vyvolavany porod?

negymama
12. jún 2024

Áno niekedy ľudia včítane malých detí umierali od bolesti... Keď nebola anestézia a operovalo sa pri vedomí. Rýchli chirurgovia sa ocenili zlatom

pralinka25
12. jún 2024

@negymama nezomreli od bolesti ale na ine komplikacie pri operacii.

pralinka25
12. jún 2024

Pri extremnej bolesti to telo vyriesi bezvedomim.
Skus epiduralku.
Ja som inak tak dopadla pri prvom a potom tam boli aj ine.problemy. a mam potom dve deti a to slo samo bbez epi a bez vyvolavacky.

kp7333
12. jún 2024

Mala som oba porody vyvolavane a po epidurale to bola uplne znesitelna bolest.

autor
12. jún 2024

@ivanakal v prvom tehotenstve som prenášala 10 dní a ani náznak nejakého pôrodu… tak mi ho vyvolali…teraz je to to isté tak mi gynekológ sám povedal, že pôrod opäť vyvoláme ak sa do tých pár dní do termínu nerozbehne sám…

autor
12. jún 2024

Bojím sa si dať epidural…mám vysunutú platničku presne tam kde sa epidural pichá. To miesto kde ju mám vysunutú si necítim a bojím sa, že sa niečo “pokazí” a zhorší sa to ešte viac alebo už tam vôbec nič cítiť nebudem

negymama
12. jún 2024

@pralinka25 ja som čítala že aj od doku z bolesti. Kedysi bohužiaľ ľudia verili že Babeta do určitého veku necítia bolesť. Operovali malé deti bez akejkoľvek medikamentacie. Deti neplakal zo šok ovelau z bolesti
Úmrtnosť bola vyššia ako. Pri tej istej operácii s anestezou. Oveľa vyššia. Väčšina detí zinrela co sa nedá pripísať len komplikaciam
Zomreli rovno pri operacii

blonde_bella
12. jún 2024

Tak si objednaj cisár a máš

Mimochodom ja som pri prvom tiež skoro umrela od bolesti
Pri druhom to bolo lepšie keď už som vedela ,že to proste musím vytlačiť a nie sa opúšťať.

pralinka25
12. jún 2024

@negymama viem ze v 80 rokoch operovali predcasne narodene babatka bez anestezy. ale tam bola aj vyssia umrtnost preto lebo nebola tak dobra starostlivost o predcasne narodene deti v tom case. anesteza sa zacala pouzivat neskor a umerne tomu sa zlepsovali aj moznosti a schopnosti starosltivosti pooperacnej aj priamo vykony boli viac a viac lepsie pri takychto malinkych detoch.
vseobecne schopnost prezitia predcasne narodeneho dietata bola nizka a toboz ked nastali komplikacie vyzadujuce operacny ukon. ta vyssia umrtnost sa neda rovnat tomu ze nebola pouzita anesteza. hoci je to neuveritelny nonsens ze ich vobec napadlo operovat bez anestezy ked uz bola k dispozicii.
telo ma obranne mechanizmy. skratka upada do soku a bezvedomia. a ano nasledne moze aj zomriet v zavislosti rozsahu poskodenia, straty krvy, zlyhania organov infekcie ....
pri porode nezomrie rodicka v nasich podmienkach na bolest ale na ine komplikacie. cisto len bolest nie je na smrt. tam musi prist k inym zavaznym poskodeniam a zlyhaniam.

negymama
12. jún 2024

@pralinka25 nehovorim o rodickach. nechcem tu nikomu vnutit nazor, ze z bolesti pri porode sa da bezne zomriet.
hovorim o niecom horsom, realnej operacii bez anestezie. Nie je to jedno ci s , ci bez. Skratka bezohladu na vek, nedonosenost, stav pacienta, pooberacne komplikacie atd...ak aj berieme do uvahu velku vzorku, tak vo vzorke operovanych bez anestezy je vacsia umrtnost...a dovodom je sok z bolesti. Je to tak obrovsky sok, ze sa moze zastavit srdce, zlyhat organy. Vsak bolo take, ze ludia umreli len od silneho ulaku, nieto este rezanie do ziveho tela bez tlmenia bolesti a pri vedomi.
skratka chcem tym povedat, ze od bolesti sa zomriet da...ale neuvadzam pripady porodnych bolesti. a rozhodne nie v tejto dobe.

117kachora
13. jún 2024

Sú aj iné formy úľavy od bolesti ako epi, sú injekcie,ktoré trocha zblbnu hlavu,treba sa popýtať na poradni tam kde budeš rodiť. Aj tak najúčinnejšie pri bolesti je správne dýchanie, je toho kopec na internete a keď si to zvedomiš,je to omnoho jednoduchšie. Tiež mám za sebou prvý pôrod strašný v ukrutnych bolestiach, druhy super a rýchly,vyvolaný sice len polovicou tabletky. Ale správne dýchanie a správne nastavenie hlavy urobilo najviac. Držím palce

maryetta
13. jún 2024

Pri prvom som mala epi-aj tak nezabrala. Aj oxytocin-hroza.
Dalsie 3porody vyvolavane zdola tabletou a ovela lepsie. Oxytocin som odmietla. Epi som ani neriesila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre