Čo s nadbytočným mliekom v pôrodnici?

andrema
19. mar 2012

Ahojte maminy, chcem sa vas spytat,ci ste mali nejaku skusenost s tym, ze ste mali po porode tolko mlieka, ze ste si v porodnici odsavali, alebo teda vam dietatko odniesli a odsali ste si prebytocne mlieko? Ide mi o to,ze mne pri prvom porode malu na noc zobrali a nechceli mi pozicat odsavacku s tym,ze co si myslim. Tak sa chcem spytat,ze ako to funguje. Mali ste vlastnu odsavacku, sacky na mlieko do chladnicky- mrazaku? Viete mi povedat ako to tam funguje?
Viem, ze tam mavaju nejaku chladnicku a kuchynku, ale neviem si predstavit,ze ako to tam prebieha.
Dakujem

xenicka13
19. mar 2012

ja som odsavala a vylievala skladovala az doma v chladnicke a babo by ti uz nemali nikde brat ked je ok u nas odsavacky pozicavali ale ja som mala svoju

znamia
19. mar 2012

davala som sestrickam na novorodeneckom. a aj potom, kedze moja nemocnica ma banku zenskeho mlieka a tak si to vedeli spracovat a podat dalej. mne dali odsavacku, kym som nemala vlastnu. mrazila som do sackov az doma. a aj do flias z nemocnice.

kokorunecka
19. mar 2012

No, bábo už neberú keď je ok..
A odsávačku požičiavajú pokiaľ viem-za nejaký poplatok, u nás 2€.
Ja som mala svoju..
A mlieko, ktoré odsaješ máš možnosť im dať a oni to potom rozdelia do fliaš pre deti, ktoré majú problém s priberaním al.ich mama ešte nemá mlieko.. Teda, aspoň u nás to takto funguje..
Pre vlastnú potrebu neviem..Nemám skúsenosť.

nibiru
19. mar 2012

odsavala pozicanou odsavačkou ktora bola erarna každe rano nam doniesli vystrerilizovane a mlieko davali inym detičkam najskor sa ma pytali či ho potrebujem nakolko som naraz odsala 80-90ml som povedal ze nie nepotrebujem oni ho pasterilizovali a podavali ostatnym detom ktore ho potebovali.rodila som v ružinove babatko som mala 3h.po porode pri sebe a vzali mi ju max. ked sla na sono,odber.kupanie inak bola stale somnou.

eeffka
19. mar 2012

FnSP v KE, do umyvadla, udsavacku som mala svoju ale mala som pocit ze keby som nemala by mi dali ( pytali sa tak zvlastne 🙂 ) a ked som chcela odniest, tak ze nie , tak do umyvadla... Inak sa chcem spytat ako to skladujete doma v mrazaku? kolko to vydrzi? a v ladnicke? rada by som isla cvicit a nejak neviem kolko take mlieko vydrzi. dakujem a diky ze sa vtieram 🙂

mimikas
19. mar 2012

v chladnicke ti vydrzi mlieko 24 hod, v mraznicke 3 mesiace. Ja mlieko skladujem vo vysterilizovanych AVENT poharikoch.

kvetinka211
19. mar 2012

Na antolskej som mala babo stale pri sebe, ked som musela aj tak odsavat kvoli velkemu nadbytku mlieka, tak mi pozicali infralampu a odsavacku,co som odsala som im vzdy odniesla a oni to dali do sterilnej nadobky s nasim menom do chladnicky. Kedze sme mliecka mali vela, tak sme ho uz nepotrebovali, neviem ci ho potom vylievaju alebo sterilizuju a daju inym babatkam, ktovie .. ale bola by som rada keby niekomu pomohlo 😉

ludica
19. mar 2012

Mne sa velmi naliali prsia v porodnici, musela som odsavat. Odsavacku mi pozicali z novorodeneckeho. Dali mi aj sterilne flase a mliecko putovalo do mliecnej banky. Moj maly mal problemy, bol pod svetlom aj na infuziach, takze mi ho nejaky cas nenosili, ale davali mu moje mlieko, ktore som odsala. A zvysok do mliecnej banky. Nerobila som nic cele dni, len odsavala 🙂 Rodila som v Presove v starej porodnici.

hori
19. mar 2012

odsavacku som si pre istotu doniesla svoju, v porodnici sice poziciavali, ale bolo ich len par kusov a tie samozrejme prednostne pozicali mamickam nedonoseniatok, ktorym sa deticky nevedeli dojcit, takze k erarnej odsavacke by som sa realne asi nedostala... ja som mliecka nazvys nemala, prave naopak, museli mi malu dokrmovat a ked som sa pytala, ze cim, tak mi povedali, ze pasterizovanym mm, takze im to tam niekto musel odovzdavat...

sampo
19. mar 2012

v LM do umyvadla ☹ odsavacku som mala vlastnu a do mliecnej banky by som davat nemohla. A doma este dlho tak... nieco zamrazit a kazdy den prvych par mesiacov slo 3/4 litra do umyvadla.

viera77
19. mar 2012

V porodnici v Nitre som mala spolubyvajucu, ktora mala malo mliecka pre svojho maleho obra, chudacik, cele dni a noci len plakal od hladu, a kedze som uz tam mala nadbytok mlieka, chcela som teda pre neho odsavat svoje, nech ho nim dokrmuju.....ale nedovolili mi to, ze to sa nesmie..... tak naco vlastne sluzi ta mliecna banka? Nie nahodou pre ine deticky ???? Odsavacku som mala vlastnu a teda mlieko som vylievala.....cloveku niekedy nad praktikami niektorych porodnic az rozum zastava! 😒 Nechajme radsej deti plakat od hladu, ved je to predsa jednoduchsie ako im pomoct, a potom sa cuduju, ze vystresovanej cerstvej mamicke sa mliecko aj tak stale netvori.....

beton
20. mar 2012

v Ke je mliecna banka, takze po pasterizacii ide mliecko detom na JIS a pod. sestricky z novorodeneckeho davaju flasky a skladuju v chladnicke alebo daju na pasterizaciu, podla rozhodnutia mamicky.
mliecko netreba odsavat, hlavne treba prikladat a kojit, kojit, kojit. odsavat alebo radsej odstriekavat rucne len v pripade, ze je dieta pod lampou alebo nieco ine, ze nie je pri tebe. ak odstriekavas, tak len do povolenia tlaku, ked sa prsniky prilis naleju. odstriekavat treba hned, ako pocitis, ze prsniky zacinaju byt tvrde. netreba odsavat ako v sutazi o mililitre, lebo das telu signal, ze ma tvorit mlieka este viac. dojdes tak do stadia nadprodukcie a vysokeho rizika zapalu. toto moze pretrvat aj niekolko tyzdnov, resp. mesiacov, najma ked budes nadalej odsavat. telo sa prisposobuje dopytu, preto cim viac kojis a odstriekavas, tym viac mlieka sa tvori. to je princip zvysenia i znizenia tvorby mlieka.
@sampo

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada78
6. apr 2012

na MY sa mliečko odovzdáva sestričkám z novorodeneckého a tie ho potom sterilizujú a dávajú detičkám,ktoré si od mamičiek nevytiahnu potrebné množstvo,aj dve ručné odsávačky Avent sú k dispozícii 😉

vierka0
6. apr 2012

ja som bola dlhodobo v nemocnici lebo mam predcasniatko, boli sme tam 6tyzdnov, odsavala som cely cas mliecko, mala som ho ovela viac ako bolo treba pre malu. Vsetko extra mlieko mi v mliecnej kuchynke pasterizovali a mrazili, ked som isla domov, nabalili ma asi dvoma litrami materskeho mlieka zamrazeneho vo flasiach. Odsavacku som mala vlastnu, ale nebol problem pozicat si na novorodeneckom erarnu odsavacku.. neskor som chcela aj darovat mlieko (lebo som ho uz nemala kde v mrazaku davat), zobrali mi krv a urobili ster z hrdla, nosa a konecnika. Okrem toho, z kazdeho mliecka ktore zoberu, beru z neho vzorky na mikrobiologicky test, ci je vhodne pre ine babatka, preto je pochopitelne, ze nemozu len tak dat mliecko jednej pacientky babatku jej spolubyvajucej. Mozme ti tu popisat hocico, vsetko aj tak zavisi od toho ake zvyky a podmienky maju u vas na novorodeneckom..tu v presove mamicky aj beznym zdravym babatkam mohli odniest lubovolne mnozstvo mliecka na novorodenecke oddelenie, tam ho davali ich vlastnych detickam v noci ked trebalo prikrmit..

gubcikova
7. apr 2012

odsávačku som si kúpila.keďže syn bol na oddelení pre deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou mliečko som nosila tam,jeho som si každé 3hod.kojila a ostatné mliečko dala sestričkám nech dajú bábätkám,ktoré tam maminku nemajú.či ho dali,alebo nedali som sa už nestarala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre