Čo na ošetrenie rany po cisárskom a po prirodzenom pôrode?

24daniela24
25. apr 2013

Ahojte chcela som sa opytat co ste pouzivali na osetrenie rany po cisarskom a po prirodzenom porode. Potesia vsetky overene tipy a triky dakujem.

alami
25. apr 2013

ja som používala homeo masť cicaderma http://www.docsimon.sk/tovar/cicaderma-mast-30g

ewca
25. apr 2013

ja som pouzivala sos sprej s aloe vera od firmy NWA, ale maju ho mozno aj ine firmy, neviem, ja som mala tento... na odpuchnutie a zmiznutie modrin okolo nastrihu som mala heparoid mast... repikovy caj som si varila, ale to dost vysusovalo, mne to nevyhovovalo...a na hojenie ran a aby nevznikali jazvy, alebo aby sa redukovali viem ze existuje levandulovy olej, http://www.oleje-esencialni.cz/esencialni-oleje...

oblecenieavecicky
25. apr 2013

Ja som si ju potierala repíkom. Už to budú takmer dva roky a mám ju skoro neviditeľnú, tak krásne sa zahojila 🙂

josenka
25. apr 2013

@24daniela24 Detské mydlo a čistá voda.

barbishkamiracle
25. apr 2013

@24daniela24 ahoj Danielka, podla tt este len cakas na porod 🙂, tak drzim palce! Inak vyborny je repik v podobe caju. Ochotne sestricky v nemocnici ti nechaju vyluhovat a niekolko krat denne potri ranu repikom cajom. Ked bude rana zahojena, cca 2 tyzdne, mozes zacat potierat mastickami na lepsie vstrebavanie jaziev - contractubex, al.silikonovy gelik dermatix 🙂. oplati sa kupit.

mirreckall
25. apr 2013

@24daniela24 ja som mala prirodzeny, bola som riadne dotrhana... a mne najviac pomahal odvar z kamiliek, repik je sice dobry, ale ten skor rychlo stahuje ranu, kamilky su o tom, ze najprv dezinfukuje pekne a potom stiahnu... a po tyzdni a pol som uz pekne sedela, nic ma nebolelo a to som mala 12 stichov 🙂

ivon_kiki
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkita
10. máj 2013

Ja som po prirodzenom porode s nastrihom a po hodinovom siti pouzivala repik - varila som si doma vzdy cerstvy a taky vlazny som dala do 0,5 l flase so sosacikom a v sprche som si nim omyvala ranu,vsetko sa super zahojilo;) repik som davala aj malemu ked mal vyhadzanu tvaricku a posielali nas ku koznej a nakoniec sme nesli;)

teedynka
15. máj 2013

@josenka ak sa môžem spýtať, tak aké detské mydlo? akej značky sa ti osvečilo?

josenka
15. máj 2013

@teedynka Obyčajné bupi.

erikasofiina
15. máj 2013

Ahoj ja som rodila normalne kupila som Rosalgin prevarila som si vodu ,tu vodu som dala do sklicka nasipala rozalgin a vlazne som si davala na vlozku a tak mi stehy rychlejsie vypadli a rana sa rychlo zahojila...odporucaju to aj v nemocnici 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre