Clexane injekcie a epidurál

gabika4
6. jún 2022

Ahojte, niekde som čítala, že ak si pichám Clexane (v mojom prípade 0,4), tak mi môžu epidiralku dať až 12 hod. po pichnutí Clexane. Je to pravda ? 😢 Ďakujem za informácie ...

sapetka
6. jún 2022

@gabika4 to ti urcite vysvetlia na pouceni o epi

zuzik307
6. jún 2022

@gabika4 ano, je to pravda, musi byt odstup 12 hod /dr. anest/

nina004
6. jún 2022

@gabika4 Áno, tiež som mala odstup od poslednej injekcie a začala som ho potom pichať až po prevoze z jisky na izbu. Ale to ťa pred zákrokom poučia.

gabika4
autor
6. jún 2022

@sapetka no, ja to chcem vedieť hneď...prvy pôrod bol predčasný, vyvolávaný kvôli preeklampsii...nemala som žiadne poučenie vopred a ani mi epi nestihli dať, keďže všetci anestéziológovia boli pri operáciách 😞 takže tou hrôzou si nechcem prejsť znova...spoliehala som sa na epi, ale teraz som dosť z toho na nervy...mám aj určite problémy s klbami, takže o to budem mať pôrod bolestivejší, keďže od 17 tt. mám pravidelne bolesti a často mám režim pokoja na lôžku 😞...musím sa psychicky na všetko pripraviť, tak si zisťujem všetko vopred ...

gabika4
autor
6. jún 2022

@nina004 no mali by, ale druhykrat som rodila v 21. tt kvôli missed abort a pred epi som žiadne poučenie nedostala ...len sa má na niečo pýtali, ale nič mi dopredu o tom nepovedali ...je pravda, že vtedy som si nič nepichala..

gabika4
autor
6. jún 2022

@zuzik307 super, teraz len sa trafiť do tých 12tich hodín 😞

evinqua
6. jún 2022

@gabika4 Ano, pri pouceni pri vybavovaní epi o tom poucia, ja som si pichala cca o 21 a vyslo mi to tak, ze pôrod mi vyvolavali/kvôli opakovanej preeklampsii/ cca od 14 na ďalší den, takze bolo to ok. Inak vsetky známe co si pichali clexane al.fraxik tak rodili tak nejak plánovane- pôrod im tiez vyvolávali resp naplánovali sekciu takze neviem o nikom co by kvôli tomu nemohol mat epidural. Porodila som o 21 a dalsiu inj.mi potom pichali od nasledujúceho rana a doma som pokračovala tusim tych 6 týždňov este

petamich
6. jún 2022

@gabika4 ano je to pravda - kazdopadne ono to vacsinou vyjde, mne napr. kazala hematologicka pichat si rano a nie vecer, ze statisticky viac porodov sa rozbieha poobede/vecer a teda ked to na mna pride budem davno 12 hodin po poslednej injekcii, ci to je pravda netusim 🙂 kazdopadne mi to vyslo (aj ked ja som bola 2 dni pred porodom hospitalizovana a uz mi nepichli ale vyslo by mi to aj tak, epi mi pichali o 5:00)

petamich
6. jún 2022

@evinqua pichanie si LWH ale nie je dovod na sekciu a ani na vyvolavanie porodu, takze pokojne sa moze stat (a mojim znamym sa stalo, dokonca dvom), ze im tu epi proste nepichli, lebo im to vyslo menej ako 12 hodin, je to ale mala sanca, ze nepichnu, lebo predsa len (hlavne pri prvorodickach), ten porod netrva 5 min. a ked uz je naznak toho, ze su to kontrakcie, tak si radsej nepichnut (aspon tak ma instruovala hematologicka)

evinqua
6. jún 2022

@petamich Skor tak, ze ti ktorí si pichajú vacsinou maju komplikácie ktoré im tehotenstvo často ukončia skor/planovane. Mňa tiez instruovali pichať si rano prave kvôli tomu ze vecer uz bude po 12 hodinách 🙂, z iných dôvodov som si pichala vecer

gabika4
autor
6. jún 2022

@petamich do kelu, ja si pichám večer, cca medzi 18.00 a 19.00, teraz neviem čo mám robiť 😢....bolesti mávam pravidelne od 17 tt...kvôli tomu beriem vysoké dávky magnerotu s neustále progesterón ...takze neviem či odlíšim prvé znaky začínajúceho porodu 😞...hádam si skúsim tie injekcie postupne posunúť na neskoršiu hodinu, ale fakt neviem či urobím dobre 😒

petamich
6. jún 2022

@gabika4 zacni si to posuvat na rano pripadne - kazdy den pichni o hodinu skor, mne to tak kazala hematologicka, kazdopadne ono pokial nemas naplanovany porod, je to proste hop alebo trop, treba verit, ze ti to vyjde

petamich
6. jún 2022

@evinqua podla mna je menej pripadov, ktorym to nevyslo 🙂 presne lebo naplanovane porody, lebo castokrat pred porodom uz napr. je niekto hospitalizovany ako ja (odozvy klesali tak pre istotu) a uz kazu nepichat atd. ale chapem autorku, ja som sa tiez bala, ze co ak 🙈😃

gabika4
autor
6. jún 2022

@petamich nemám plánovaný...momentálne som v 36 tt., ale už som mala skrátený krčok na 2,8...potom sa to napravilo na 4, niečo ...zajtra mám kontrolu, tak uvidím čo mi povie dr. ...bolesti mám neustále a mam pocit, že sa za chvíľku rozpadnem 😞 dlho už isto nevydržím, hlavne ak mi lekár vysadí magnerot a progesterón...musím si to nejak posunúť, lebo naozaj si pichám v dosť blbý čas 😒

sweetdreams1
6. jún 2022

Je to pravda, mne práve preto epidural nepichli... A dala som to aj bez neho ;)

zorkahorka
6. jún 2022

Ja som si pichla okolo 16.-17.h a rodila som okolo pol noci cisarskym - spinalom. Neviem,ci je to uplne to uste,ale tiez sa picha do chrbta

kikuskab
7. jún 2022

ja som bola druhorodicka. pichala som si vzdy o 8 rano. V deň D som si pichla a o 15 min na to mi odišla hlienová zátka tak som vedela že to príde. Hovorila som si že musím vydržať do 8 až potom pôjdem do nemocnice že bez toho nejdem ani rodiť. No o 4 ma už všetci posielali nech idem do nemocnice lebo bolesti už boli pravidelné. Kým sme tam prišli vyšetrili ma že som na 4 cm myslím si super som prišla akurát kým sa otvorím tak mi stihnú pichnúť epi o 8, no po pásoch som už bola na 8 a šla na pôrodný box. Aníi som nevedela ako rýchlo sa to zbehlo a malý bol o 6 na svete. Takže želám viac šťastia ako som mala ja. Ale myslím že u prvorodičky to nebude také rýchle. Ale dalo sa to zvládnuť aj bez toho. Potom som bola na seba hrdá :D

tahomi
7. jún 2022

Je to tak, 12h od davky 0,4. Som anesteziolog

tahomi
7. jún 2022

@zorkahorka rodila si akutnym cisarskym? Pichala si si 0,4?

maminkadeticiek
7. jún 2022

Ano je,ja som chytila soking,ked mi praskla voda hodinu po podani Clexanu,ale vtedy som bola naozaj vdacna,ze moje deti sa na svet neponahlali 😄 Porodila som nakoniec az dalsi den aj s epiduralom.

gabika4
autor
7. jún 2022

@kikuskab keď to je už moje tretie tehotenstvo 😄...takže už viem čo má všetko čaká a naozaj chcem epidiralku 😃...prvý pôrod som zvládla bez, ale to bol horor aj kvôli vysokému tlaku aj kvôli mojim kĺbom a problémami s panvou 😥... Druhy pôrod bol aj napriek epiduralke tiež hrozný, keďže som rodila mŕtve dieťa, tak sa ku mne aj takto správali, žiadna ľudskosť, správali sa ku mne ako k handre 😢...aspoň tentokrát si chcem pôrod užiť a nie pretrpieť ...ale ja to neviem nijako ovplyvniť, hádam bude dobre ...

kikuskab
8. jún 2022

@gabika4 bože to kde si rodila? že sa takto k tebe správali?

luna18
8. jún 2022

@tahomi ja si picham 0.2 clexane rano a vecer
Hematolog mi dal dve male davky kvoli mojej vahe 53kg
Je mozne aby mi to upravil na jednu davku? Nakolko som v 36t prvorodicka a teda moze tonrpist kedy kolvek….

tahomi
8. jún 2022

@luna18 no je vhodnejsia z mojho pohladu jedna davka, pred planovanymi operaciami sa to upravuje do jednej, ale ak ta riesi hematolog ozvi sa mu ci je to mozne s bliziacim sa porodom kvoli epiduralke/spinalu. Ja by som napr kvoli vahe urcite nerozkladala 0,4, ale zalezi aka je indikacia.

gabika4
autor
8. jún 2022

@luna18 tiež som v 36 tt, dnes presne 35+5...ja bojujem o každý týždeň, keďže mám vkuse bolesti ...ak mi vysadí lekár magnerot a progesterón, tak isto letim hneď do nemocnice ...progesterón mám brať do 36+6 tt ...takže už si posúvam clexane na skoršiu hodinu, teda aby mi to vyšlo na ráno, keďže najväčšie bolesti mám buď ráno alebo večer 😞...nepočula som, že kvôli váhe sa musí rozdeliť dávka ...isto by som pytala hematologa, či sa nedá upraviť dávka tak, aby si pichala len raz denne..rovno mu povedz, že chceš epidural ...môj otec si pichal tiež 2x denne, ale keďže neskôr to musela za neho robiť mama a nezvládala to 2x denne, tak v pohode lekár dal jednu injekciu denne...

luna18
8. jún 2022

@gabika4 a @tahomi
mne to picha manzel, ja som si do minuleho tyzdna pichala len jednu davku ale nakolko moje babo ma len 1800g a mam malo plodovej vody tak gynekolog odporucal zvysit davku, nakolko mam 53kg tak sa hematolog rozhodol dat mi dve davky po 0.2, idem v piatok na kontrolu a urcite sa s hematologim dohodnem.
Cez vikend som letala v nemocnici a teda tam mi hned pri prepustani povedali ze ak by sa nieco skonplikovalo tak je to velky problem ze si picham eabo aj vecer

petamich
8. jún 2022

@luna18 juj ja som aj pri jednej bola ako sitko, uz by som nemala kde pichat, mala som ku koncu problem aj s tou jednou, klobuk dolu pred tebou

gabika4
autor
8. jún 2022

@luna18 ako píše @petamich ja by som to nedávala 2x denne...už raz denne mi dáva zabrať, tvoria sa mi "opuchliny" a modriny...ale tak ja si to neviem dobre pichať a manželovi sa nedám pod ruky 😅 skúšal to prvých pár dní a bolelo ma to, ako keby ma niekto vraždil 😂...pichám si stále sama a vo väčšine to ani necíitm, len keď si "zle" pichnem, tak ma to zabolí a hneď sa vytvorí opuchlinka....no, keď už ti povedali v nemocnici, že to nie je dobré, že si picháš 2x denne, tak to určite spomeň i u lekára....ja ani neviem koľko má moje, ultrazvuk ukazoval 2700 g, ale gynekológ povedal, že on to vidí skôr na 2300 g...ale ja som sledovaná z dvoch hľadísk, vždy gynekológ sleduje či bábo nie je príliš veľké, keďže mám tehotenskú cukrovku alebo či nie je príliš malé, keďže si pichám tie injekcie...k tomu všetkému beriem i tabletky z endokrinológie, železo 2x denne, 3x denne magnerot po 2 tbl a progesteron 2x denne...takže už sa teším, kedy to už nebudem musieť 😒...pri dcérke hneď ako som vysadila magnerot, tak som dostala preeklampsiu, takže pôrod mi po 5 dňoch zbíjania vysokého tlaku museli vyvolať a porodila som presne 37+6...

luna18
8. jún 2022

@gabika4 ja mam panicky strach z injekcii takze som vdacna manzelovi ze mi to picha
Urcite to budem riesit u lekarov 🙂
A co sa tyka modrin a bolesti - ano mam aj modriny aj ma to boli ked mi to manzel pichne ale tak pre dieta zena vytrpi vela 🙂

gabika4
autor
8. jún 2022

@luna18 tiež som sa niekedy panicky bála injekcií, ale keď mi zomrel synček, tak mi robili rôzne testy a to som v priebehu 5 mesiacoch bola tak dopichaná, že už mi to od cudzieho nerobilo nič...akurát, keď som si mala sama pichať, tak nie a nie pichnúť sa, preto som to nechala zo začiatku na manžela, ale po pár mega bolestivých pichnutiach, som sa prinútila sama, akurát prvé razy mi to trvalo asi hodinu sa odhodlať 😅...ale fakt 2x denne to robiť, tak som isto ako sito dopichané, keďže niekedy, keď cítim, že ide zle ihla pod kožu, tak idem na iné miesto 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre