Cisársky rez i napriek tomu, že je všetko v poriadku

17. okt 2022

Je na slovensku možnosť zvoliť si cisársky rez aj keď je všetko v poriadku čo sa týka prirodzeného pôrodu?

petamich
17. okt 2022

v niektorych porodniciach a s niektorymi lekarmi sa da dohodnut a niekde nie

andrea_prestastna
17. okt 2022

Za peniaze dokazes vsetko

vierkainka
17. okt 2022

Áko bolo vyššie spomenuté, zaplatíš - máš.

sumalee
17. okt 2022

Tiež by ma to zaujímalo a hlavne kde a koľko to asi môže stáť...

autor
17. okt 2022

A ak to niekto vietie niektorá ako sa pohybujú tie ceny ? Ide mi o to že pri poslíčkoch ma chytá panika skor sa bojim že to psychicky nezvládnem pretože pri tých slabých kŕčoch čo mám mi je na odpadnutie. A za 9 dní mám termín a ja od stresu a od strachu ani spať neviem.

vierkainka
18. okt 2022

V ktorom týždni si prosím?

natalala
18. okt 2022

Ja len, ze ak mas problem s bolestou, tak pri porode ti daju epidural. Chapem tvoj strach, ale po cisaraku su bolesti horsie ako po prirodzenom (ak to nebol nejaky extrem) a aj zotavovanie trva dlhsie. Ja som mala akutnu sekciu a teda dobrovolne by som si to nevybrala, teraz pri druhom zvazujem, ze co spravit. Ak mas 9 dni pred terminom, tak mi pride ze si to mala so svojim lekarom riesit skor a dohodnut sa ake su moznosti. Ako pisu baby, zalezi od porodnice.

jaskolka
18. okt 2022

Skôr by som riešila epiduralku. Cisársky je normálne operácia, síce v tom momente nebudeš to cítiť, ale sakra cítiť budeš, keď sa preberies. Bola som pri druhom pôrode na izbe s pani, ktorá bola po sekcii a mala dosť. Ja som už behala po oddelení a ona ledva prešla na WC.
A prrdsrsv si, že s rozrezanym bruchom budeš potom chodiť do sprchy, na WC, dvíhať a prebalovat bábätko, a nie pár dní, ale aj doma, po operačná rána bolí, treba sa o ňu normálne starať, to nie je "zaspím, zobudím sa a vyskočím" med malina.
Okrem toho 9 dní do termínu, nuž je to dosť natesno to vôbec riesit

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika3110
18. okt 2022

@natalala veru… moje prvé slova po sekcii.. kto si chce toto zaplatiť dobrovoľne nevie do čoho ide, ale robi veľkú hlúposť 😂😂😂
Btw.. myslím, že tento stres majú všetky ženy, najmä prvorodicky.. nevieš, čo tá caka ani ako spoznať, že už ide porod..
Ak by si sa aj chcela dohodnúť, osobne si myslím, že 9 dni do termínu je už dosť neskoro toto riešiť… robia sa predoperacne atd.. veď ženy majú termín už niekoľko mesiacov dopredu a za tých 9 dni už vlastne mozes rodiť kedykolvek
Zvládli to všetky pred tebou, zvládneš to aj ty.. lekári a sestričky ti pomôžu, veď na to tam sú 🙂

83lenka83
18. okt 2022

Mám 2 sekcie, normálne by som rodiť nešla. Ja som sa prechadzala v parku po 24 hodinách od porodu.

85miska
18. okt 2022

No cisársky by ti už mohli urobiť aj dnes. To sa nerobí ako že prídeš a urobte mi cisársky. Dá sa aj papier od psychológa že máš z pôrodu psychickú traumu.

sojorez
18. okt 2022

Asi uz neskoro riesit cisarsky takto tesne pred porodom. Ked sa nieco skomplikuje pri porode, spravia Ti akutny.

zooeynka
18. okt 2022

Mojka ale ty to trochu neskoro riesis. To nefunguje ze prides s kontrakciami do porodnice a zacnes riesit ze chces sekciu a dakomu zaplatis. Komu? Ved to treba riesit dopredu zazmluvnenim ochotneho porodnika, ktory rad reze, a on ti urci aj "diagnozu"ze preco treba sekciu.

nini09
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nini09
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venusa85
18. okt 2022

Ja som mala akútnu sekciu, asi 2 dní sa mi horšie chodilo, ale o 2 týždne som skákala v trampolíne 🤦‍♀️ 😄 nemala som žiadne komplikácie, rána sa dobre hojila

nasersitto
18. okt 2022

@jaskolka no ja som mala celkom fajn prirodzeny porod ale tiez som ledva chodila niekolko dni a dalsie 2 tyzdne som si nesadla a mala som pocit ze vsetko zo mna vypadne. je to individualne...

ninka1991
18. okt 2022

Asi by som radsej rodila prirodzene pretoze ked rodis cisarskym tam ti mozem 100%zarucit ze bolesti su brutal. A nie par hodin ale niekolko dni. Prve hodiny sa bojis aj otocit a to nehovorim o sadnuti alebo nedaj boh vstat. Ked konecne vstanes z postele tak sa bojis aj lahnut. 24 hodin lezis po sekcii a uz potom musis fungovat nikto sa nestara (Tot moja skusenost z porodnice). Kdez to pri prirodzrnom porode to moze byt rychle. Rodila som aj-aj. Prirodzene bez epidural 12 hodin kontrakcie z toho posledne 2 si nepamatam a poriadne ani samotny porod. Nestresuj. Ak je moznost epi zvaz ju. Bocian ti dieta neprinesie😀

maximko25
18. okt 2022

No nejdem ta strasit, ale na sekciu planovanu je uz kusok neskoro;) a akutna sa vykonava ked je problem pri porode.Ale uprimne, ak sa bojis, tak si daj urobit vysetrenia aby sj si mohla dat epidural nie je to ze nemas vobec ziadnu bolest, ale je to velmi napomocne;) ja som tak odrodila 2 deti a na porody spominam len v dobrom🥰

jaskolka
18. okt 2022

@nasersitto to je pravda, ale celkom inak potom napríklad dvihas bábätko. Pri tom zapájas bežne brušné svaly, čiže tam treba dávať pozor na ranu po sekcii. A nie len týždeň, dva, aj oveľa dlhšie.
Sú výnimky, ktoré fakt o pár dní už lietajú ako prepelicky aj po sekcii, ale gro žien by si to dobrovoľne robiť nedalo. Proste to je rozsiahla brušná operácia, nie výstrelok, ani "sup sup" a nič sa nedeje.

hendikep
18. okt 2022

v prvom tehotenstve som mala dieta zle otocene, a lekar sa ma pytal ci chcem SC alebo vaginalny porod lebo vraj strach beru ako kontraindikaciu a urobili by sekciu. Bola to porodnica Spisska Nova Ves

dankakuc
18. okt 2022

No ja môžem porovnávať. Prvý pôrod prirodzený a druhý sekcia. Bez všetkého odporúčam klasický pôrod, po 3 dňoch som behala ako srnka a to som bola aj šitá. Sekcia prebehla v poriadku, ale bolesti potom hrôza. Nevieš sa postaviť, sadnúť, ľahnúť a do toho ti plače dieťa o ktoré sa musíš postarať. Určite dobrovoľne do sekcie by som nešla. Riešila by som to epidurálom, ak máš teda veľký strach.

mamelka
18. okt 2022

3x sekcia,3x bolesť po sekcii.
Verím, že sa bojíš bolesti. Chlap by toto nedal
Pri prvej som sa tiež bala a mama povedala ,,no kade dnu tade von moja milá.,, žiaľ bola otočená KP a bála som sa tak odrodit(zla skúsenosť v rodine kde dieťa zomrelo) Prirodzený porod boli tiez,sekcia v daný moment nie ale ,,po,, áno. (Mna aj po X rokoch pri zmene pocasia)
Kojenie tiež bolelo, vieš my ženy sme silné a ja si myslím, že aj ty😊☺️ ...
ak ti môžem dat radu, nechaj tomu voľný priebeh, skús sa nestresovat. Vieš koľko mamiciek zažije krásny,rýchly porod? To môže byť aj tvoj prípad. Máš ešte čas, 2t, využi to A skús sa aspoň troška pripraviť na porod a určite si daj epidural. Inak stáva sa,ze kto ma toto pripravené tak už to ani nepotrebuje,taky rychly porod mala. Držím silno palce. Nemysli na bolesť ale na bábätko ktoré o chvíľu budeš mat
A spiiiiiii. Spi kým sa dá ☺️☺️☺️

hendikep
18. okt 2022

Tiez som zazila aj SC aj prirodzeny porod… dolezite je Tvoje nastavenie a “ odhodlanie” cisarsky som znasala dobre, na druhy den som sa uz starala o dceru na izbe.. ale to vstavanie z postele, kojenie pri ktorom si nevies najst polohu a iba to komplikuje prisatie… a jazva ktora ma doteraz boli pri zmene pocasia alebo plnom mechuri.. naproti tomu prirodzeny porod trval 3hod 20 minut bol bez jedineho lekarskeho zasahu ked neratam malicky nastrih na tri vnutorne stehy ktory viem ze bol nevyhnutny lebo lekar sa sam pytal na cvicenie s aniballom a masiroval mi hradzu pocas tlacenia.. ale ten zazitok… proste porod to je priroda sama, zena je na konci v akomsi deliriu ale ten pocit sily … je to fakt transformacny zazitok.. aspon pre mna bol.. to sa so sekciou neda porovnat… u mna bolo zotavovanie podobne, ale tie reci po CS ze mam byt rada ze som nerodila, to akoze halooo rozsiahla brusna operacia je podla nich asi bezbolestna.. ale v niecom mali asi pravdu, nezazila som to co zazivali zeny tisicrocia a co by podla mna mala zena zazit . A ja som rada ze som to nakoniec dokazala a neskutocne mi to zdvihlo sebavedomie a hrdost ze som zena. Zeny su neskutocne !

mon1806
18. okt 2022

Ak sa dohodnes s gynekológom nie je problém , ja som mala.prvy prirodzený ťažký dotrhana , pôrod zastavený , drobec dostal baktériu na antibiotikách celé zle nechcela.som.to v živote už zažiť a ešte mimposunuli platničku na základe toho mi druhý dali cisársky rez

oblecenieavecicky
18. okt 2022

Moja bývalá kolegyňa si takto vybavila sekciu pred pár rokmi v TT. Vybavila si papier, že má panický strach z pôrodu a rodila cisárskym , dokonca v celkovej anestézii.

petamich
18. okt 2022

@bilberryday co ja viem, tak si len zazmluvnis porodnika a ten da z nejakeho dovodu indiciu na cisarsky rez, naplanuje ti ho case svojej sluzby 🤷‍♀️ za zazmluvnenie v BA UNB sa plati 300,- (ci chce niektory este nieco navyse to uz neviem), kazdopadne napr. Ruzinov je vaginalny porod friendly, tam to nie je take jednoduche ale znama (jedna pani povedala) sa dohodla s porodnikom na Kramaroch a platila len to zazmluvnenie, ono dnes je velmi popularny napr. papier od psychologa, ze mas panicky strach z porodu a odporuca sekciu 😳 ja som napr. rodila vaginalne, epidural velka pomoc, porod skoncil VExom, aj na brucho mi tlacili aj co ja viem co, zotavovanie hrozne a napriek tomu si myslim, ze to bola lepsia cesta (tym nesudim nikoho, kazdy ako musi, potrebuje) aj ked som xkrat povedala, ze radsej cisarsky 😂

autor
18. okt 2022

Ja som od začiatku tehotenstva chcela prirodzený porod. Ak by to nebolo nevyhnutné cisársky ani neprichádzal v úvahu. Pretože určite chcem byť pri dieťati hneď ako sa bude dať a tiež som počula že pri prirodzenom je rýchlejšie zotavovanie. No posledný týdeň ma zachvaťuje taká panika a stress že iba pri pomyslení na pôrod samotný ma zalieva pot a bije mi srdce jak pred infarktom. Bojim sa z psychického hladiska že dostanem nejaký blok a nedokážem to proste že spanikarím a nedaj bože tým ublížim dieťatku. Celý čas som sa ukludňovala tým že odrodili aj mladšie 16 ročné deti, ale už ani to mi nezaberá. Takéto panické záchvaty som nemala nikdy v živote preto nechápem ani sama seba a preto ma napadla jediná možnosť ako sa tomu vyhnuť. Mimo toho snažím sa nejak “vzdelávať” o pôrode len všade čítam samé negatívne zážitky aké to traumatické a neviem čo všetko a to to ma ešte viac neguje.

zooeynka
18. okt 2022

Ved nabehni do porodnice kde budes rodit a dohodni si lekara, ze si ho chces zazmluvnit a chces sekciu. Hotovo. Len to uz neodkladaj, lebo aj nejake papiere k tomu potrebujes vybavit, to uz ta porodnik nasmeruje. 3 stovky ta to bude stat, ale za ten klud to stoji

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre