Chcem sekciu

16. aug 2024

Ja som tu už pred nejakým časom dávala príspevok o mojom strachu z pôrodu.. Chcela som si vybaviť indikáciu od psychiatra na cisársky, ale v našom aj okolitých mestách mi vedia dať termín až veľmi neskoro, čo mi nepomôže ☹️
Momentálne som v 27. tt. Termín mám v novembri. A čím sa viac blíži ten pôrod, tým mám z neho väčší strach. V noci kvôli tomu neviem spať. Už si kvôli tomu aj poplacem. A celkovo sa už na to dieťa vôbec neteším.
S mojom gyn som sa ohľadom toho chcela porozprávať, ale odbila má s tým, že CR sa nedá len tak vybaviť len tak na želanie, že ja si poviem.
Ako docieliť aby mi urobili sekciu keď psychiater už neprichádza do úvahy? Môžem nepodpísať papier že nesúhlasím s prirodzeným pôrodom? Vyhrážať sa im, že radšej sa zabijem ako by som mala rodiť prirodzene? Pomohlo by to?

A prosím rypalky, aby nekomentovali, že som nemala sexovať alebo sa chrániť. To mi už teraz nepomôže

viestta
16. aug 2024

Vyhladaj psychologa, nie pre papier na sekciu ale pre seba aby si vedela spracovat aj negativne emocie

really8
16. aug 2024

Vazne by si sa bola schopna takto vyhrazat? Poviem ti tajomstvo. Porod je ta lahsia cast rodicovstva.

pribinak
16. aug 2024

Vyhrážať sa že sa tehotná zabijes? Skončíš na psychiatrii ako pacient a sociálka bude skúmať či si spôsobila sa starať o dieťa

Všade v záznamoch budeš mat, že si cvok

Vynikajuci nápad, tlieskam

autor
16. aug 2024

@really8 keby to malo pomôcť tak áno

autor
16. aug 2024

@pribinak vieš, už mám jeden pôrod za sebou, brutálne ťažký, rodila som 44 hodín, už to nechcem zažiť znovu

autor
16. aug 2024

@viestta neviem či práve psychológ mi pomoze

pribinak
16. aug 2024

Ja chápem že sa bojíš, ale vyhrážať sa samovraždou je fakt sprostý nápad

Skús nejakého klinického psychológa, možno by stačil papaier aj od neho

domiklik
16. aug 2024

Zazmluvní pôrodnika, chod za ním v dostatočnom predstihu, povedz ze chceš rodiť tak ako chceš rodit, a zvyšok už poznáš

marianarem
16. aug 2024

Mozes skusit psychiatrov este v inych mestach, ak je to taketo zle, tak ja by som aj vycestovala na dlhsiu vzdialenost. Psycholog by tiez mohol pomoct, alebo este lepsie psychologicka, ktora ma uz nejaky porod za sebou.
Ak by sa to inak nedalo, tak by som si zabezpecila co najviac pomoci - zazmluvnila dobreho porodnika, zohnala pripadne aj nejaku dulu s bohatymi skusenostami, ktora by ti vsetko vysvetlila, bola s tebou, vedela zachovat klud aj vtedy, ked by si ty nevedela.

dzulli1980
16. aug 2024

Veď existuje kopa súkromných psychológov/psychiatrov, ktorí Ti dajú termín skôr ... ja Ťa chápem, tiež som mala panický strach z pôrodu, celý čas som dúfala, že nakoniec bude cisársky ... aj bol, dcéra bola otočená ritkou dole, mala som úzke pôrodné cesty ... naozaj vyhľadaj kvalitného súkromného odborníka, buď Ťa spracuje alebo Ti dá odporúčanie.

really8
16. aug 2024

Daj sa liecit. Toto nemozes mysliet vazne. Ako chces vychovat dieta ked sa znizis k takymto vyhrazkam? Takto povies aj svojmu dietatu? Ze ked neurobis co chcem ublizim si? Fuj

autor
16. aug 2024

@really8 neurazaj ma prosím ťa, dobre. Nič o mne nevieš, ale súdia ma že som cvok. Nie, nie som. Len mám z pôrodu strach a to je snáď normálne. Nie som kvôli tomu blázon

nikpa
16. aug 2024

Ak niekomu povieš, že sa tehotná kvôli tomuto zabijes tak skončíš akurát tak na psychiatrii a dieťa ti do rúk ani nedajú. Prečo sa tak veľmi bojíš niečoho co si ešte ani nezažila a co zvládlo bez väčších problémov tak 9 žien z 10? Vieš tá sekcia tiež nie je žiadna výhra, režú ti dieťa cez niekoľko vrstiev brucha a tá bolesť potom je neznesiteľna a trvá aj niekoľko týždňov.
Potrebujes lekára, bez ohľadu na to kedy a ako ideš rodiť, nemáš v hlave všetko v poriadku. Bez urážky.

really8
16. aug 2024

Je normalne mat strach ale vyhrazat sa zabitim? To si fakt cvok ked si schopna toto nahlas niekomu povedat.

marianarem
16. aug 2024

@really8 Autorka je proste v panike a je asi aj zufala. Urcite to skusala prekonat, ale nedari sa jej. Toto nie je nieco, co sa da len tak lahko zahodit za hlavu, je to realne velky psychicky problem. To jej zmyslanie len svedci o tom, ake silne to je. Kazdy mame svoje strachy, niekto horsie a silnejsie. Autorka potrebuje pomoc, nie este kopanec. Mozno ak mas za sebou nejake porody, tak mozes dat tipy, ako to co najlepsie zvladnut, co ti pomohlo, alebo nejaku pozitivnu skusenost.

129oveciek
16. aug 2024

Zozen si ten papier od psychiatra, chod do ineho mesta, pripadne si obvolaj a vypytaj si prednostny termin za priplatok

dzulli1980
16. aug 2024

@nikpa Nestraš ju ... ja som mala sekciu a teda okrem toho, že keď ma postavili na druhý deň z postele som mala kolotoč v hlave, som žiadne "neznesiteľné bolesti trvajúce niekoľko týždňov" nemala, úplne normálne som fungovala ... rodila si sekciou?

really8
16. aug 2024

@marianarem nemyslim si. Za mna potrebuje skor facku aby sa spamatala. Nepoznam zenu co by nemala strach z porodu ale vyhrazat sa zabitim? Tehotna zena sa ide vyhrazat zabitim? Toto je extrem. Na toto nemam zlutovanie.

ivik4
16. aug 2024

Kludne sa tou samovrazdou vyhrazaj, je mozne ze sa k vlastnemu dietatu potom ani nedostanes 👌.
Toto ako keby pisala 13rocna ,sorry.
Mala som sekciu a teda neprajem nikomu kto ozaj nemusi zo zdravotnych dovodov.
A ano, chapem ze mas nieco zle za sebou, mrzi ma to

dota6
16. aug 2024

Ahoj, ja ťa chápem. Strach je prirodzený. Skús obvolať viac psychiatrov. Aj mimo tvojho mesta. Ja z teba cítim fakt neskutočný strach. Toto je reálna tokofóbia. Proste už premýšľaš iracionálne. Dúfam, že nájdeš čím skôr psychiatra. Skús volať aj do nemocnice na psychiatriu, či ti nevedia pomôcť.
A na záver napíšem len jedno. Ja som sa tiež bála, nie až tak ale bála ako každá jedna žena. Nakoniec ro.bol krásny zážitok, dokonca bez epidurálu. Pôrod je krásny a tebe držím palce aby bol cisársky rez 😇😇😇

doriiis
16. aug 2024

Ale tak ja sa predsa opýtam.Naco si si robila druhé dieťa,keď máš takú traumu z prvého pôrodu? Si čakala,že sa to za 9 mesiacov napraví samé?

chvostik1
16. aug 2024

Keď máš až taký panický strach z pôrodu, že si schopná sa znížiť na vyhrážky o samovražde, prečo si si vlastne spravila druhé dieťa?

ivik4
16. aug 2024

@doriiis inak presne toto napadlo mna, akoze chapem ze asi chcela velmi dieta ale mat traumu z 44hodinoveho porodu tak amen, viac by som neotehotnela ani keby co 😑
To su hrozne zazitky

barborachors
16. aug 2024

Obavam sa, ze to uz nestihneš a jedine, co ostava, je dat si epidural a pripraviť sa na pôrod. Ja rýpať nechcem, ale prepac, ja mam panicky tiez a riesim este pred oteho, ktora nemocka alebo doktor ma rezne. Pripadne riesim financie, ako kde si to viem zaplatiť… Ty to riešiš uz velmi neskoro. Cize jedine ze si pozrieš este české nemocnice a skúsiš sa tam dohodnut na sekcii, pripadne odrod tam, je to tam lepsie ako na Slovensku.

marianarem
16. aug 2024

@really8 Je to zufala reakcia, ked uz clovek nevie, ako z niecoho von. Videla som to aj u cloveka vo svojom okoli. Neznamenalo to realne "chcem sa zabit", znamenalo to "uz som v koncoch, uz si s tym neviem poradit". Tiez bol uz zufaly a zdeptany z jednej tazko riesitelnej situacie. Ono sa to tazko chape, aj mne vtedy trvalo, kym som pochopila, ako ma ten clovek naozaj nahlodanu psychiku. Aj som sa nastvala najprv. Ale taketo veci ludia nevypustaju z ust len tak.

koniarova
16. aug 2024

Si v 27 týždni. Vybaviť psychiatra ani psychológa už nestihneš. Čakacie doby sú príšerné.

nikpa
16. aug 2024

@dzulli1980 áno, dvakrát som mala sekciu. A bohužiaľ tá prvá bola katastrofa. Druhá trochu lepšia ale tiež žiadna sláva. Určite nie ako ty, ja som nemala to šťastie.

really8
16. aug 2024

@marianarem ona je MATKA! Matka a tehotna zena ktora je schopna prist za niekym a povedat ze sa zabije. Tu sa stale hrame na nieco a ideme s kazdym jednat v rukavickach. Ale toto je daleko cez ciaru. Niekedy treba byt aj ostrejsi. Vsak len nech to povie. Je jedno ako to mysli. Aby jej nevzali este aj to prve dieta.

domka222
16. aug 2024

Miesto vymýšľania hlúpostí, ktoré ti môžu narobiť nepekné problémy po pôrode, nájdi súkromnú kliniku a zacvakaj si cisársky

mabenn
16. aug 2024

Ovela rychlejsie poriesis dulu a psychicku pripravu na porod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre