Celkový priebeh cisárskeho rezu

janina3479
24. apr 2018

Ahojte babky máte niektorá skúsenost s cisárskym rezom a celkový priebeh,ja má z toho strašný strach hlavne toho cievkovania prosím vás aké to bolo dá sa to zvládnuť?ja budem.mat cisársky rez pod celkovou anestezou lebo trpím uskostno depresivnou poruchou

jance333
24. apr 2018

ja som mala CS so spinálkou, takže neviem podrobnosti ako to je pri celkovej anestéze,ale čo sa týka cievkovania, neboj sa. nebolí to, len je to nepríjemné. určite to zvládneš, neboj sa. mysli na to, že po tom všetkom dostaneš do rúk svoje krásne bábätko 😘

janamexico
24. apr 2018

@janina3479 rodila som v decembri sc prides na sal sadnes si chbtom k aneztologicke sanitar tlaci ramena do predu zadok a chrbat do zadu musis byt uvolnena mne to pichli a vooooobec nic som necitila ani 5 min zalezitos ...lahnes si na stol citis ako ti trpnu nohy je to haluska najprv jedna potomdruha po 5 min cievkovanie nic necitis teda adpon ja a ide sa na to zalezi aka smena bude mna operoval dr janik super doktor na sale bola stadna ked malu vitiahli ukazali mi zobrali na odmerat atd manzrl tam bol potom zadili a dali ta na druhu postel odviezli na resku

janamexico
24. apr 2018

@janina3479 ked bud celkovy tak ti daju oblbovak pojdes na stvol az potomzacievkuju myslim lebo pri spinale sa to tak robi

zana124
24. apr 2018

Dám ti vedieť v júli. Aj mňa to čaká. 😊 Inak, vraj sa dá dohodnúť s doktorom a sestričkami nech ťa zacievkujú až potom, ako ti zaúčinkuje narkóza. Myslím, že by to nemal byt problém, ak máš taký strach. Ja mám od 5. mesiaca také bolesti oblých maternicových väzov, že aj to cievkovanie bude pre mňa malina. 😐

jana2679
24. apr 2018

Ja som mala 3 v celkovej anestézii, keď sa prebudiš z narkózy budú asi veľké bolesti, lebo je to krátko po zákroku, ak budú pýtať si injekciu proti bolestí, žiadne hrdinstvá že to vydržíš.vyhoda je tá že môžeš polohovať hlavu aj vankúš môžeš mať, a hlavne skúšať hneď polohovať nohy potroche ako sa dá.Injekcie proti bolesti pýtať zo začiatku aj každé 2hodiny, môže bolieť sťahovanie maternice, to je ako pri MZ,a cievkovanie necitiš nič, dajú v narkoze a vybratie nebolí.Ale určite viem že keď ti donesú ten krásny voňavý batôžtek tak vtedy nepocítiš žiadnu bolesť - hneď sa stratí.Hlavne sa netreba báť, odmena je úžasná 🤣

ivanka26
24. apr 2018

ja som mala prvy porod akutny cisarsky rez a to bolo pre mna vykupenim .. a druhe tehotenstvo otehotnela som 9mesiacov po prvom , takže druhy aj ked doktori chceli skusit prirodzene ja som nesuhlasila a kedze som ustrachana chcela som celkovu anestezu a uplna pohoda aj prvy aj druhy cisarsky ja si len chvalim, je to trochu zbabele lebo obdivujem zeny ktore to zvladnu porodit prirodzene ale ja som proste trošku padavka a ten druhy cisarsky som si vydupala a prezivala som to inak lebo som si to vsetko uvedomovala nie ako pri prvom kedy slov setko rychlo ale druhy zacievkovali ma necitila som to vobec, lahla na stol uspali ma a potom som sa zobudila na jiske a o chvilu mi doniesli maleho ukazat a bolo to vsetko v pohode na druhy den som sa postavila a ja som nejak bolest nevnimala a v pohode som sa starala o dieta, aj kojit som kojila uplne bez problemov aj prve aj druhe dieta

veruska00
24. apr 2018

@janina3479 ahoj aj ja som rodila s cisarskym rezom v celkovej anesteze !ked som sa zobudila z narkozy bolo to trosku neprijemne ale da sa to vydrzat 🙂 a pri cievkovani som vobec nic necitila neboj sa zvladnes to 🙂mysli na to ze potom uvidis svoje krasne babetko a to bude najkrajsia chvila tvojom zivote 🙂

ema234
24. apr 2018

@janina3479 pohoda jahoda, ale treti uz nechcem 🙂 takze tak 🙂

simona_simi
24. apr 2018

@janina3479
Ahoj. Môžem sa spýtať, či sa na úzkosť aj liečiš ?

michalka4193
25. apr 2018

Ja som mala sekciu aj pod narkozou aj spinal a určite ti žiaden oblbovak nedajú prídeš lahnes zaviažu ti ruky nohy a dajú masku mňa pri Markíze necievkovali iba pri spinale q ja sama za seba môžem povedať ze to bolo mega nepríjemné a stipalo to fakt hrozné tak nwm ako to vnímajú iné....za mňa po druhom som mala mega bolesti neznesiteľné ale po prvom v pohode

pininka
25. apr 2018

Ja som mala tri cisarske, cievkovanie ok, nic hrozne, skor trocha neprijemne, spinal neporovnatelne lepsi od celkovej narkozy, no jeho pichanie,hlavne pri tretom cista katastrofa. Ale celkovo sa to da v pohode.

macko1007
25. apr 2018

Ahojte prednedávnom som sa bola dívať na cisárskom na praxi ...žena si ľahla na stôl ,pichli epidurálku a po chvíli ju zacivekovali ...ona už nič necítila ...potom jej pred tvar dali zástenu aby nevidela čo robia ..a už to začalo ..pár rezov na bruchu ,prpeichnutie plodového obalu a vytiahnutie bábätka 🙂 myslím že každá z vás zabudne na bolesť keď uvidí ten uzlík šťastia ☺️ Na jeden deň po sekcií dávajú na pooperačku a potom na druhý deň idu na pôrodnicu na izbu 🙂

lindusss2016
25. apr 2018

Ja somsom mala dve akutne sekcie v celkovej narkoze, presne tak, ziadne oblbovaky nedavaju, lahnes, zaviazu ta a daju na tvar masku. Cievkovanie je to najmenej, co ta pri tom porode caka, najhorsie je prebudenie, ale samozrejme,.ze sa to da zvladnut, ved su nas na svete miliony, co to mame za sebou. Ja cievkovanie ani nvm, ze mi robili, resp.viem, ale nemam na to ziadne spomienky hrozostrasne a vlastne nijake. Ked ta uz uspia, musia co najskor vybrat dieta, urcite sa nebudu zdrziavat cievkovanim, takze s tym nerataj, ze ti to spravia potom. Ked sa zobudis, bolesti su velke, ale netrva to tak dlho, takze to urcite zvladnes. Treba co najskor zacat hybat nohami, zadkom, mrvit sa v posteli, nech nestuhnes.

lilka5566
25. apr 2018

Ja síce netrpim žiadnou poruchou ale bola som hrozne vystresovaná keď som vedela že idem na sekciu.no.povedala som si že nemám na výber nejak to dieťa musí ísť von,tu polhodinu nejak prezijem.nakoniec úplná pohoda 😊 neboj nie je to take zle ako to niektoré opisujú ,držím palce

ivusiatko
25. apr 2018

ahoj, ja mam za sebou 2 cisarske, jeden v celkovej, druhy v spinale, cievkovali ma neviem kedy, takze uz musela ucinkovat anestezia. A na druhy den tu hadicku vyberali tak to bolo v pohode. Pri spinale som sa dohodla s anesteziologom ze ma sitie ma uspi, tak som bola hore len kym vybrala syna a potom ma uspal.
A ja som bolesti nemala vobec, trosku ma tahali stehy ked som sa dvihala a lihala do postel ale ze by som nejak skapinala od bolesti, ani pri jednom. Domov som sla uz uplne v pohode.
Neboj zvladnes 🙂

verkom
25. apr 2018

Pozri, prežili to ine, prežiješ to aj ty 🙂 nie je to nič hrozne, cievkovanie je haluz- trochu nepríjemne ale dá sa to do pohody vydržať, mna trochu aj holili- trapas, ale teraz sa na tom neuveriteľne zabávam... jak som došla na sálu a ľahla si, tak ma prikryli plachtou a este sa somnou dr aj anestéziologička rozprávali az som proste zaspala, takze som zasypávala v pohode- velmi milý personál som mala okolo seba... ja som sa budila velmi skoro- v podstate na sále, ked ma dávali uz na druhy stol aby ma odviezli na oddelenie a vtedy ma nezaujímalo nič ine iba to kde je moje dieta a ci je všetko v poriadku... trochu mi bola zima ale dala som sa celmi rychlo dokopy... najhoršie bolo vstávanie na druhy den, no uz ked raz vstanes tak je to pohoda, musíš sa ale pripraviť na to, ze doma naozaj oddychuj vždy ked mas cas a cvic cviky ktoré ti v pôrodnici ukazu na spevňovanie bruska... nechcú byt hrdinka matka ktorá za den zvládne všetko a este aj viac, treba si uvedomiť ze si po operácii a tak na to priprav aj okolie... najdôležitejšie bude starať sa o dieta a o seba! Ber vitaminy a dobre papaj, nech sa das poriadne dokopy 🙂 neboj, všetko zvládneš, my ženy sme na taketo veci stavané ;) držím palce

janina3479
autor
25. apr 2018

@jana2679 ďakujem krásne za odpoveď a chcem sa spýtať keď ja som.fakh posero tá injekcia proti bolesti sa kde pichá?

ivankaberrynka
25. apr 2018

Ahoj. Ja som mala plánovane pod celkovou anestezou. Do nemocnice som musela prísť o deň skôr. Mala som ešte obed a večeru už nie. Vodu som mohla piť asi do 22:00h., potom už nie. Ráno o 6:00 h. ma prišla sestrička zobudiť, spravila mi klystír a cca od 7 do pol 10 som ležala na pooperačke nachystaná na sekciu (nahá v nemocničnej košeli a s cievkou). Cievkovanie som ja osobne ani necítila (tiež som sa toho dosť bála). Potom ma prišli zobrať. Previezli ma k operačnej sále, tam mi pichli injekciu a dali niečo malé vypiť a vyzliekli má do naha. Vyložili ma na stôl, zakryli ma ako potrebovali, ešte sme chvíľu pokecali a anestéziológ má uspal. Zobudila som sa na to ako ma muž bozkáva a ako ma prehodili na posteľ na pooperačku. To už som cítila riadne bolesti. Postupne som sa zobudzala, muž mohol byť pri mne, aj malú nám hneď doniesli (aj na priloženie). Mohli sme byť spolu koľko sme chceli, malú nám nechali. Ja som však bola ospalá, tak po hodinke bol muž malú zaniesť sestričkam a šiel osláviť 🙂 Na druhý deň ráno mi doniesli piť čaj s fruktózou, kázali mi pomaly začať hýbať telom a o 10:00 ma prišli odcievkovať a postaviť na nohy. Opäť cievky som ani necítila, no vstávanie bol masaker. Ale dostala som radu, hneď sa poriadne vystrieť napriek veľkej bolesti a rozchodila som to rýchlo. Za pár dní som bola úplne v pohode. Držím palce, nie je to také strašné ako sa zdá 😉

hao
25. apr 2018

Tak ja mám za sebou jeden cisársky v plnej narkóze a jeden iba v polo a ešte k tomu dve laparooperácie v plnej narkóze. Čo ja viem, tak od bolesti injekcie najprv dávajú do infúzky ktorú máš cez žilu napojenú a potom keď ti už nič nebudú podávať cez žilu, tak sa dáva do zadkového svalstva, tiež viem, že budeš dostávať včeličky do ramena a tiež aj na sťahovanie maternice tiež do zadkového svalstva. Čo si ja pätám, tak som bola celá dopichaná od injekcií, ale stálo to za to, pretože mám dve zdravé deti. Musím vydržať tých cca 4-5 dní v nemocnici, potom to bude doma už len lepšie a lepšie.

gulisko
25. apr 2018

Mala som tri sekcie. Sice nie v uplnej narkoze ale je to v pohode. Jasne bude to boliet kychnutie a zakašlanie bude luxus ale to je tym že je to operacia brušnej steny . Ale da sa to zvladnut treba to rozchodit. Ja som si od bolesti nič nepytala nebolo treba. Dôležite je aby ste boli aj s babenkom v poriadku

janina3479
autor
25. apr 2018

@simona_simi ahoj Simi no brala som lieky dlhú dobu ale ako náhle som zistila e som.tehotna som.ich nemala a to vďaka Bohu že už od januára nie lebo koly práci som sa nemohla dostať k lekárovi

hors
25. apr 2018

@janina3479 ahoj ja mam za sebou 2x sekciu celkovej anesteze.Cievkovanie som ani necítila takze to je najmenej skor potom ma to trosku stipalo ked som cikala .

jana2679
25. apr 2018

@janina3479 pichá sa dozadku,alebo vyššie do bokov, a nebolí neboj.hlavne treba všetko s kľudom a dopredu sa zbytočne nebáť.😉

erikule
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina2ve
12. jún 2018

Ja mam 2sekciu,prva v celkovej anesteze-to ma necievkovali,nebol cas. A druhu som mala spinal,cievkovanie robili az po umrtveni,takze nic som necitila-az ked vyberali tak to bolo troska neprijemne ale bola to asi sekunda kym to vybrala sestricka. Netreba sa bat,

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
25. sep 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

pumpička? co to je? to je to co se dava na tu ranku? nebo jak to funguje?

gab_riella
5. okt 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

presne tak, všetky sme to vydržali a ešte všetky vydržia. Ide aj o to, ako rychlo sa žena zotavi a aku ma poporodnu starostlivost.

damoska
5. okt 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

videla som ti diskusie na pumpičku, tiež ju poznam, ale neskušala som ju. Rodila som pred 4 rokmi a vtedy som o nej ešte nevedela. priklada sa na ranu a jazva sa rychlejšie zahoji

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre