Čaká ma sekcia. Ako sa mám pripraviť?

aneta129
23. máj 2021

Čaute milé mamičky čo ste išli na sekciu... Mohli by ste mi poradiť niečo čo robiť po sekcii zas naopak co nerobiť...aby sa čím skôr rána zahojila a aby nebolo... Ci mi treba tiež tie poporodne vlozky keďže idzem na sekciu, budem tak isto veľmi krvácať ako po pôrode tam z dola ? Či okupem bábätko po 5 dňoch sama, alebo sa ani nato nemyslieť, nech sa neohynam... Vôbec som nato nebola pripravená, bojím sa veľmi sekcie a najmä toho, že nebudem môcť kojiť... Odporúčate spinal ci celkovú, som prvorodicka a v živote som ani poriadne chrípku nemala... Ani keď som malá bola... Furt v škole som sedela 🤣🤣🤣 žiadne marodky... Mam 29 r...

nina24888
23. máj 2021

@aneta129 📌 pripomen sa aj mna to zaujíma 😊

aneta129
autor
23. máj 2021

@nina24888 ja sa strašne bojim... Dufam, ze z toho strachu sa moje bábätko rozhodne otočiť, na pôrod som psychicky bola pripravená aj som sa tesila, ved bude pri mne chlap stat... Zvládnem to ved koľko žien zvládlo pôrod... Ale sekciu och, vôbec som to nečakala...

heln
23. máj 2021

@aneta129 ahoj, vsetko je individualne, podla toho kde budes rodit a ako sa budes citit. Pri dcere som bola spinalom,dali ju ku mne hned ako ju osetrili, potom do inkubatora na zahriatie, na dalsi den ked ma prelozili na sestonedelie mi ju doniesli a uz som sa o nu starala. Ale to som bola aj mladsia. Syna som mala v celkovej + nejaka strata krvi, citila som sa dost dlho slaba a nevladala sa o neho starat. Ano, po sekcii nebudes az tak velmi krvavat, ako po normalnom porode. Kojit mozes, ak budes chciet, pri dcere sa mi mlieko spustilo na 4 den do vtedy ju len prikrmovali glukozou, kojila som ju 2 a pol roka. Syna som tiez chcela kojit, ale uz v porodnici ho prikrmovali um, lebo bol trosicku nezrely, v 4 mesiacoch uz kojenie uplne odmietol. Co ti poradim, zabezpec si aby si mala doma navarene ked prides z porodnice, prve dni nebudes mat vobec cas na to aby si varila. A dobre by bolo keby ti niekto doma pomahal prve dni s potom uvidis podla toho ako ti bude. A hlavne po sekcii nedvihat tazke a setrit sa.

katka388
23. máj 2021

@aneta129 ahoj mňa čaká teraz v auguste tretia sekcia ,idem do celkovej ja by som spinal nedala som sestrička 😂možno aj preto - blbý pocit s nimi kecat a hrabať sa mi v bruchu mňa pri druhej už klepalo keď som si ľahla na stôl keď som si predstavila čo všetko ma čaká, pred sekciou tá zacievkuju urobia bandáž..Po sekcii má prebrali i na chodbe to stál nadomnou už muž...potom na jiske som celý deň pospavala najhoršie je na druhý deň sa postaviť s postele ale čím rýchlejšie rozchodiť aj cez bolesť tým rýchlejšie budeš fit 🙂

aneta129
autor
23. máj 2021

@katka388 aj ja som zdravotník ale úplne iné oddelnie.... A bojim sa strašne dpc... Spinal ani ja veľmi nechcem... Božínku bábätko moje otoc sa, ved tvoja mamka sa bojí sekcie ako diabol kríža

juliet86
23. máj 2021

@aneta129 to das. ber to takto. planovana sekcia ovela lepsia ako akutna. pre teba aj babo. ak spravne chapem mas otocene dieta kp aj ja som mala. v tej polohe sa porodnikovi vybera este lepsie ako ked je normalne. no. mat doma navarene namrazene. maj kontakt na laktacnu poradkynu. nejaku z mamila.sk napr. pozri si videa o spravnom prisati. prikladaj si babo casto. ja po sekcii odporucam rugby polohu ta mi bola najlahsia. krvacat budes poriadne v tom rozdiel nie je. moje top tipy. flasa s cucakom aby si si nemusela sadat pri kazdom piti. dvoje slapky na kazdu stranu postele jedny. pytaj si od boledti este skor ako sa bolest rozvinie aspon prvych 24-48,hodin. ano tie bolesti prve dni hodne na hovno mna bolelo dychat zhlboks otocit sa zoka na bok lezat na boku sadnut si. no na to su drogy. ale ver ze bude furt lepsie a lepsie a paradoxne cim viac sa budes hybat sadat si stat chodot schody tym skor budes fresh. taky 5-7my den som uz davala bez liekov na bolest. maj doma ibace keby nieco. pripadne do porodnice vlhcene utierky sprej na tvar oblecenie co lahko vyzlecies oblecies a uprimne ak sa bojis zohybania zober lavor daj ho na kuchynsku linku po poharoch napusti a babo okup tam. my sme to tak robili prve tyzdne. good luck a nsapis potom

lenuska0075
23. máj 2021

Ja som mala celkovu anes.. Zacievkovali ma, po sekcii dali hadicku do rany. 14.02 sa maly narodil, ja som cca od 17tej zacala vnimat svet. Najviac bolela hadicka z rany. Hned odzaciatku vela vela vela vody pi a ked ta zacnu stavat na nohy zatni sa a skusaj pomalicky aj sama. Cim viac budes chodit, tym lepsie. Ja som bola ako dobita z octagonu asi 3 dni, ale dalo sa to zvladnut. 🙂 voda+pohyb su super start do fungovania 🙂 vlozky budes potrebovat. Vsetko ako pri normalnom porode. Drzim palce 🍀

hennyinnsbruck
23. máj 2021

Nikdy by som nechcela celkovú narkozu.

Prespat ten moment keď prvý x uvidím babetko?
Nikdy v živote to je ten najkrajsi moment predsa

Nemáš sa čoho báť nejdu ta celú rezat za pár dní si fit. Môžeš si aj babo okúpať😂

U mňa bol ráno akútny cisárak večer som sa postavila a od ďalšieho dňa chodila. Zohnuta ale chodila. Ale zas ja som neni žiadny slaboch.

13natalka16
23. máj 2021

Ahoj , ja som absolvovala pred 7 týždňami akútnu sekciu. Tiež sa nepovažujem za žiadneho slabocha, ale je to veľmi individuálne.Ja som bola prvý týždeň hotová.
Prvýkrát som na záchod ledva prešla až takmer po 20 hodinách, dovtedy som mala permanentný katéter. ( Ak ťa bude cikanie bolieť , určite to spomen, ja som mala z cievkovania zapaleny mechúr).
Krvácala som riadne, takže vložky poporodne určite využijes. Tiež ti radím niekoho na pomoc na prvý týždeň, ja som sa ledva zdvihla z postele.samozrejme bojovala som a snažila sa normálne fungovať, ale všetko mi strašne dlho trvalo.

Teraz som bola na kontrole po sestonedeli a doktor sa má pýtal, prečo som si časť nad jazvou/ ranou nenatierala, prečo ma na to nikto neupozornil- zostal mi tam taký akoby faldík. Tak ak by si mala v pôrodnici pocit, že ho tam máš tiež , pýtaj sa, čo s tým, lebo vraj hneď po pôrode sa to pekne stiahne, ak to ošetrujes, ak nie, zostane ti to a vraj to vedia odstrániť len keby bol ďalší cisársky, tak to odrežú.tak celkom ma to štve, že som to mohla mať pekne zahojene a namiesto toho mám lalok navyše :D

Ale neboj, všetko sa to dá zvládnuť, tá radosť z bábätka stojí za to 🙂 na bolesť sa zabudne ;)

venusa85
23. máj 2021

@aneta129 ja som mala sekciu, mala sa narodila 10:12 a preberať ma začali okolo obeda kedy mi ju aj doniesli ukázať. Narodila sa štvrtok, na druhý deň má preložili na izbu a nosili mi ju cez deň, nakŕmiť, na noc mi ju dali len v nedeľu, vtedy mi aj kúpanie ukazovali, v pondelok sme išli domov. Prvý deň sa mi ťažko chodilo, ale rozchodila som. 2 týždne po pôrode som skákala v trampolíne 😄

cookie29
23. máj 2021

Mám za sebou dve akútne. A každá iná. Prvá sekcia som bola otvorená na 9 a zastavilo sa to a nie a nie pokračovať. Akútna sekcia, mala som spinal. Po pôrode som sa nevedela poriadne postaviť. Ešte dva týždne po som chodila zohnutá ako stará babička. A krvacala som tak že krvavá diaľnica za mnou... bála som sa odísť z domu na dlhšie než 1/2-3/4hod bez prístupu na WC. Druha sekcia pred 10 dňami. Pôrod prirodzený akurát napriek hodinovému tlačeniu a pomoci vakuumextraktora bábätko nechcelo von. Takze zase sekcia. Akútna. Psychicky som sa zosypala. Samotna sekcia trvala strašne dlho. Aj kým vybrali bábätko aj potom. Drobec sa narodil okolo 3h35 a tuším do 6h som bola na stole :( a počúvala ako sa dr bavia o grilovačke 🤦‍♀️ Tlak mi skákal (50/30) a zvracala som jedna báseň. O 8h ma zaviezli na izbu. O 10h som už bola ubolena a s pomocou na nohách. Prvé dni to neskutočne bolelo... krvacam ako pri takom slabšom menzesu. Nič hrozné. Dnes ma môj drobček 10 dni a boli sme vonku na dlhšej prechádzke. So starším som bola aj na preliezkach... áno ešte občas boli. Áno ťahá. Ale každá sekcia je iná.
Bohužiaľ dopredu Ti nikto nepovie čo bude. Držím palčeky 🍀🍀🍀

katka388
23. máj 2021

@aneta129 mne dokonca aj sestričky na gynek.povedali že by nešli do spinalu ...či mi to inak berieme neviem😂ale keď som išla druhý krát tak keď som ľahla na stôl so mnou tak klepalo anestéziológ uklidnite sa ale to sa nedalo až keď som zaspala🙂

cookie29
23. máj 2021

Vložky určite. Pohodlne oblečenie aby netlačili na jazvu. Lebo to bude citlivé. Ja používam aj Cicatridina sprej. Nájdi si pomoc ak to bude možné, lebo ja som po prvej nevládala drobceka zdvihnúť. Ale naučíš sa. Nájdeš pozície. Proste nesmieš používať bruško :( po sekcii sa skúsiť pohnúť akonáhle to pôjde aj keď s bolesťou. Musí fungovať mechúr a črevá... a tomu pohyb pomôže.

habibim
23. máj 2021

Mam za sebou 3 sekcie v úplnej narkoze... Tretia bola presne pred mesiacom... Každá sekcia bola iná... Prvá, mala som 27r.,bol stres, po 2t prenášania a nepomohol ani gél ani i fúzia, sekcia... Mala sa narodila o 14.35 a videla som ju až o 23.00,prespala som tak dlhú dobu... Druhá sekcia, keď som mala skoro 35r.,tak po nej má dosť bolela rána na pravej strane ešte dlho, ale zostavila som sa rýchlejšie než po prvej... Asi preto, že to bol syn, vytúžený, až po 2r.kolobehu na umelé oplodnenie... A tretia bola pred mesiacom, čiže na mojich skoro 37r.a ta bola najlepšia, najrýchlejšie som vstala, najrýchlejšie som začala malé kojiť, žiadne chrasticky, čiže super... Len doma ma asi týždeň ešte bolel pravý bok, jakeby traktor po mne prešiel, ale to vnútorné stehy nejak neviem co im bolo...
Už rozmýšľam nad 4.porodom😉, keď Boh dá, do 40tky stihnúť..
Co sa vloziek týka, mala som po pôrodné, čistí sa ako po normálnom pôrode, ale ja len prvé 3dni asi... A potom už nie.. Obyčajne vložky, špinenie len, sem tam sa objaví krv.. Ešte som neskončila 600nedelie.. Držím palce... My ženy zvládneme všetko...ako sa hovorí, len jediná bolesť rýchlo zmizne, a to ta porodna - zabudneš na ňu hned, čím uvidíš male

budajova09
23. máj 2021

Mala som naplánovanú sekciu keďže sa mi chlapček neotočil. Bola som rozhodnutá pre spinalnu anestezu.
Prišla som v deň termínu ráno na príjem, samozrejme na lačno, zobrali mi krv, urobili korona test, obviazali mi nohy, medzitým sa ma vypytovali rôzne veci ohľadom tehotenstva, stavu a podobne, potom ma zobrali na 20 minút na pasy, dali mi vypiť neutralizačnú tekutinu pre prípad celkovej anestezy, nechali mi stiect infúziu, potom ma zobrali na sálu. Prezliekli ma do inej košele, posadili ma na stol, dali mi prísavky na monitorovanie srdca, anestéziologička mi prehmatala cely chrbát, po chvíli mi opichala miesto vypichu, upozornila ma, že ide vpichivať spinal, necítila som to čiže povedala že tak to ma byť. Potom mi povedala že môžem cítiť jemne mravčenie a teplo v nohách a že mi môže klesnúť tlak... tak aj bolo, začala som cítiť teplo v nohách a začalo sa mi trochu točiť v hlave, hneď ma dali ľahnúť, priviazali mi ruky nohy, zmenili trochu polohu stola lebo mi ten tlak tlačil na dutú žilu a bolo mi horšie... na sále som mala kamarátku sestru čiže sme s ňou kecali a všetko bolo úplne super 🙂
Potom prišiel primár, začali ma zakrývať, vyčistili brucho, vyskúšali či spinal účinkuje, ja som však to štípanie do brucha cítila... čakali sme ešte zopár minút, potom skúšali znovu, cítila som už len tlak tak som povedala že môžu začať... a teraz pozor! Ako začal doktor rezať, cítila som trhavé pálenie, povedala som že to trochu cítim, povedali mi že to nemôžem cítiť že to bude trápenie tak som povedala nech ma uspia... dali mi masku a zrazu ma vyplo... malý sa narodil 8:50, 9:30 ma priviezli na JISku, okolo 10 som sa už začala sestričiek pýtať milión otázok, točilo sa mi v hlave, bolo mi divne no nie na vracanie, začalo ma strašne triasť, sestra mi nevedela ani zmerať tlak 🙈 potom som sa ukludnila a všetko začalo byť v pohode... kombinácia spinalu a celkovej anestezy bola super lebo som sa pomaly zobúdzala do bolesti 🙂
Malého mi prvý krát doniesli po dvoch hodinách o 11, potom spinkal a doniesli ho okolo 5tej večer, potom o pol 5tej ráno ale to nepapal, len chcel pri mne byť tak sme spolu spali prvý krát 🙂
O 6 tej prišli a zobrali ho na väzenie, o pol 7 sa mi rozleteli dvere na izbe, rozsvietilo sa svetlo zo slovami dobre raaaaano, ideme sa dvíhať na nohy 🙈 a tam prišiel prvý problém... nejak to nešlo, ten prvý pocit že celá váha tela drzi na tých švíkoch v bruchu bol hrozný, bol to hrozne nepríjemný tlak, trvalo mi to dlho, postavila som sa až na 5ty pokus lebo sa mi točilo v hlave, nejak mi zaľahlo v ušiach vždy, dali mi infúziu, dali mi čas, potom prišla jedna sestrička a doslova ma vykopala z tej postele :D nakoniec to bolo aj dobre 🙂 potom som odkráčala do kúpeľne na wc, umyla som sa a potom som s doprovodom odkracala na normálnu izbu... doniesli mi malého a už začala o neho starostlivosť 🙂

Vzhľadom k tomu že som vedela kedy to príde a ako to bude vyzerať som sa veľmi dobre psychicky pripravila, preto mám veľmi dobrý zážitok a vôbec nie žiadnu traumu 🙂

Držím palce, nech všetko dobre dopadne, bude to take ako sa na zákrok pripravia psychicky 🙂

budajova09
23. máj 2021

Ešte doplním, neboj sa tej bolesti, budeš sa musieť sama starať o bábätko (v pôrodnici ti všetko ukážu a pomôžu 🙂 ) a všetky bolesti pôjdu bokom... keď si nebudeš vedieť dať rady alebo ak budeš mat potrebu oddychovať tak popros sestričku o pomoc, nech ti babo zoberú a neskôr prinesú, odfychuj, spi ak sa ti dá 🙂

O kojenie sa neboj, mysli pozitívne, je zo mýtus zr žene po sekcií sa pomaly rozbieha laktacia... dôležité Je prvé prisatie, sestričky ti pomôžu, buď s bábätkom často koža na kožu a neboj, mliecko bude 🙂 ja kojím od začiatku, od prvého momentu úplne v pohode 🙂 opäť je to o pohode v hlave, keď si budeš hovoriť že to pôjde a že mlieko bude a je tak to tak proste bude 🙂
Na začiatok si určite môžeš pomôcť, ja som užívala homeopatika ricinus 5 na rozbeh, senovku Grécku a benedikt lekársky, pila som hroznovu šťavu Matyšák a vlastne okrem homeopatík užívam všetko do dnes, maly ma 3.5 mesiaca 🙂

Ak budeš potrebovať radu, podporu alebo motiváciu tak mi kludne napíš 🙂 budem rada

hailey1
23. máj 2021

@aneta129 no, ja som mala planovanu sekciu kvoli otocenemu babatku. Vsetci mi hovorili, nech dam celkovu (tiez som patrila k matkam, ktore by sa NIKDY nedali uspat). Spinal pichli; ale mimo, aj tak ma museli uspat. Maleho som videla, ked ma priviezli z JISky. Vezmi si vsetko, co si maju brat baby, ktore rodia prirodzene - sestonedelie prebieha uplne rovnako - len s tym rozdielom, ze teba boli brucho a ich rozkrok 😂 jedine, s cim som mala problem bolo kaslat, ale inak nic. Maleho som kupala uz ten den, ked ma staviali na nohy (24 hodin), po nejakych 36 hodinach mi ho priniesli na izbu, hned som zacala dojcit a starala som sa o neho sama - neviem, preco by si nemohla dojcit. Ja som potom musela zo zdravotnych dovodov prestat (a nic lepsie sa mi nemohlo stat, od toho dna mam takmer bezproblemove dieta).
Vsetko bude dobreeeee! Je to uplne rovnocenny porod s tym vaginalnym. Prides si jak cajocka s kufrikom 😂 a za “par minut” mas babatko aj bez kontrakcii a utrpenia —> baby, zlahcujem, ja som tiez chcela rodit prirodzene, ale proste osud to zariadil inak. Na nic ine nemysli, len ze si ides po zdravucke dieta. Drzim prstyyy 🙏🏼

janinah
23. máj 2021

Keďže si zdravotník,tak ti ako operačná sestra napíšem,že všetko je o tvojom nastavení v hlave.Ja som sa tešila neskutočne na babetko,verila som ľuďom okolo mňa a bol to krásny zážitok.Odporúčam spinál z mnohých dôvodov hlavne kvôli babetku.Cítila som tlaky a ťahy,ale žiadnu bolesť.Moment kedy mi ukázali malého sekundu po vybratí nikdy nezabudnem,manžel bol za sklom a plakal dojatím.Postupné odtrpnutie tela nebolo príjemné,zadok som si štípala,nech ho už cítim.S katetrom ani potom s močením som nemala nijaký problém.Veľmi ťažké bolo prvýkrát sa postaviť,je to brušná operácia,šitie v 7mich vrstvách tak samozrejme,že to bolí.Určite treba mať doma niekoho na pomoc.Tiež pozor na stravu,aby si si nevyrobila zápchu,použi aj dáky sirup na zmäkčenie stolice.Drobca ti budú nosiť na prikladanie,tak to časovo nepreháňaj, ja som si vyrobila trhlinky do krvi na bradavkách,lebo som mylslela,že čím dlhšie ho priložím,tým skôr dostanem mlieko.Stačí 5-7 minút,to je len stimulácia,aby došlo mlieko.Držím prsty,to zvládneš.

tara42
23. máj 2021

@aneta129 Ja som tiez mala 29 rokov a tiez som nebyvala vobec chora. Rodila som minuly rok, spinalkou. Do uplnej by som nesla. Mala som planovanu sekciu ( KP poloha + moja vrodena chyba srdca). A sekcia dopadla uuuuuplne super. Ja som to brala uplne v pohode, vobec som sa sekcie nebala. Na sale dobra atmosfera, za par minut bola mala vonku, mam s nou aj video na sale. 🙂 Ja by som tiez nechcela prist o to aby som ju na sale prvykrat videla. Vlozky budes potrebovat. Co sa tyka kojenia. Mala ma zachvilu rok a stale kojim. Ja co som bola v nemocnici tak sa mala kupala len raz a to za pomoci sestricky. Ja som po sekcii lezala klasicky 12 hodin na pooperacnej, skus sa vtedy co najmenej hybat. Malu mi za ten cas priniesli 2x a kedze som sa nemohla hybat tak sme len lezali vedla seba a pozerala som sa na nu. Ked sa prvykrat postavis ides na standard/nadstandart izbu. Narodila sa rano o 9:23, priniesli mi ju na druhy den o 5 rano a odvtedy som sa o nu starala. Skus sa hybat aj ked to bude bolet ale kazdym dnom to bude lepsie a lepsie. Ja som uz na 4 den chodila v pohode. O tyzden neskor som ani nevedela, ze som mala sekciu. Rodila som. Na Antolskej - Ba. Drzim palce. 🙂

nikpa
23. máj 2021

@aneta129 mám za sebou 2 sekcie, prvá bola oveľa horšia lebo som ležala 24hod. a nebola som schopná sa ísť na neho ani pozriet bez vozíka. Pri druhej som sa za 12hod. postavila a za 3hod. na to som si išla pre malého, čiže do 15hod. po sekcii som sa o neho normálne starala. Čiže sa mňa, ak aj budes ležať po zákroku pomaličky sa snaž hýbať už na posteli po pár hodinách, zo strany na stranu ako ti pôjde sa občas pootoc, nohami zacni hýbať keď ti ustúpi spinal ak teda nebudeš úplne v narkoze. Akurát nezdvíhaju hlavu, až po 12hodinach. Maj pri sebe fľašu s vodou so sosakom, budeš ju potrebovat na pitie. Popôrodné veľké vložky určite využijes a bavlnené nohavičky, voľné a najlepšie bezšvové aby sa ti nezaryvali do rany. Bude to bolieť ale čím viac sa budeš hýbať, tým skôr to rozchodis. Mlieko sa mi pri oboch spustilo asi na druhý-treti deň. Držím ti palce, nech už máš ten malý zázrak pri sebe. Zvládneš to ✊🧡

zuzikak
23. máj 2021

prvu sekciu som mala akut a teda celkovu anestezu. Je mi to luto lebo maleho dali tatovi, co cakal na chodbe. Ja som ho videla az ked som sa prebrala na jis-ke a potom ma previezli na izbu. Cize narodil sa vecer a videla som ho az rano. Bola som uplne omamena a nejak pomaly som sa z toho dostavala. Pri dcere som mala spinal a teda co sa tyka ohladu na babatko bola som radsej, lebo hned ako ju vybrali mi ju cez plachtu ukazali. Anesteziologicku som mala uzasnu, mohla som ju cely cas drzat za ruku - prihovarala sa mi. Odporucam ked ti daju plachtu prec aby si sa nepozerala. Je to neprijemny pohlad, ked ta prekladaju na postel. Telo mas inde ako nohy, ktore necitis 🙂 Joj ako som si ja priala mat strpnuty spodok tela tych 6 hodin, co vravia. Prd - po 2 hodinach som zacala citit vsetko. Ale ano - mas infuzku, kde ti davaju lieky proti bolesti. Nemusis sa bat a skus sa nastavit tak, ze doverujes zdravotnikom. Nie si ani prva, ani posledna. Neboj robia vsetko preto aby zachranili tvoj zivot, i zivot tvojho babatka. Do porodnice si priprav pol litrovu flasku taku s tym cucakom - budu ti doplnat vodu, kym budes este lezat. Je potrebne aby tvoje telo tu anestezu vyplavilo. Vyuzijes urcite tie poporodne gazove nohavicky - nebudu ta tlacit na ranu ako klasicke. V lekarni hrube poporodne vlozky su tiez super. Akonahle budes moct jest tuhu stravu, daj si 3x denne susenu slivku. Potom prva stolica byva pomaly ako samotny porod. Neskutocne vie rana boliet (vraj az iskricky pred ocami) ale so slivkami pojde vsetko jednoduchsie. Nebudes sa trapit a nebudu ti musiet ponuknut glycerinovy cipok. Mlieko sa ti spusti cca na 3 den a niekedy to byva razom, ze potom prsia mozu byt ako kamen. Odporucam vziat si aspon 5 latkovych plienok. Ak by sa naliali privelmi rychlo - obklady studenou vodou ti pridu vhod. Sestricky ta budu nutit co najskor chodit a nemaj im to za zle - maju pravdu. Cim skor sa rozhybes, tym rychlejsie sa das do kopy. Babo budes isto kupat este priamo v nemocnici, kde ti ukazu co a ako. Na domov si na prvy tyzden zabezpec tatika prip. pomoc z rodiny. Ked ti potom daju dole stichy tak sa ti velmi ulavi. Budes v poriadku a uz teraz sa mozes tesit na zazrak. Ked budes vidiet babo - vsetko preboli 😉

krisbar
23. máj 2021

Neskusis kontaktovat nejaku dulu co robi rebozo a masaze? Mozno by babatko pomohla otocit....

aneta129
autor
23. máj 2021

@krisbar
@krisbar ahoj uz som 38 tt to uz asi nemá šancu sa otočiť bábätko

aneta129
autor
23. máj 2021

Milé po cisárskom mamičky veľmi pekne vám všetkým... Bojim sa aj tak, ako som už spomínala ja sama robím v nemeoncici krv, rany, klyzma, cievky a take veci mi vôbec nič nerobia... Ale bojím sa strašne aj tak, najmä ma trápi, že nebudem môcť pri sebe mat otecka a starat sa o babatko co najrýchlejšie... Ja keď si spomeniem jak moja sestra rodila ráno o 6.oo a večer som na nočnú o 19 oo k nej som prišla o 17.oo a ona po pôrode pekne okolo malej uz stala, hladkala dala si ju do toho vozíka bola som s nou ju tam dat malu na novorodenecke.... Sestru som odprevadila do sprchy sama sa už osprchovala a ja som išla svojou cestou na nočnú a ráno po nočnej som hneď k nej prišla v bielom... A malička uz bola zas pri nej a potom ju mala až do konca a proste pri segre na izbe lezala mamka po cisárskom asi 24h a nevládala vôbec nič... Sestra jej pomáhala aj vodu do fľaše a všetko... Proste tak som sa tešila na pôrod... Ja vazne nemám nikoho pri sebe bývam cez 50 km od mamky, moja by mi isto pomohla ale budúca svokra je taka mala striga nemám ju rada... A máme jedno a polizbový byt, to by nemala ani kde spať moja mamka... Dovolenku zobrať nemôže, lebo oni majú iby cez prázdniny voľno... A moj no on bude mať dovolenku, ale on sa bojí chytiť 2 rocne dieťa nie to novorodenca.... Ja som robila aj v destskej síce väčšie deti ale tak cigance 2 mesačne jak novorodenec bielej 🤣🤣🤣 ale to tiež viac ako 5 rokov dozadu... Medzi tým som bola v nemeckú a tam v ústave a teraz som sa vrátila k nám ale tak iné oddelnie detičky som nemala na starosť 🤣🤣🤣 takze mamičky ďakujem vám ešte raz...neviem ako vás tu mam všetky označiť ale flasku na cucak si isto kúpim,čipky mám... Slivky rada nemám...
Keby Boh dal, že sa otočí do 1.6 tak ja by som sa asi od šťastia zbláznila

krisbar
23. máj 2021

@aneta129 ja verim na silu mysle a tuzby. Tiez som sla do nemocnice s rym ze sa neotvaram, ziadne kontrakcie.Ale prisla dula, porobila coro.moro, hogo fogo a rano som prirodzene krasne porodila. Stale som si predstavovala ako rodim, ako tlacim, ako prichadzaju konrakcie. A to sa aj udialo. A ked nie, tak si predstavuj ako VSETKO aj po cisarskom zvkadnes. Zvladlo to.tisice zien. Das to aj ty! Prajem nech mas babatko co najskor v rukach.

elisebah91
23. máj 2021

@aneta129 ahoj, vsetko tak ako ti opisali baby. Ja mam za sebou dve spinal a celkovu, opat si vyberiem celkovu.
U nas v Rk som nastupila den vopred, dany den rano klyzma, zbalit par veci do tasky na JISku a potom na sal 2 hodky pred , tam ma davali dokopy, cievka, zila pichnuta-infuzka na zavodnenie, doholenie co si nevidis spodok...a potom sa dobali tim atd(inak tiež som zdravotnik, sestra z chiry). Prva spinal, pre mna cele zle. Sekcie mam planovane koli mojim slabim ociam, resp slabej sietnici. Takze som vsetko pocula citila ale prd vida kedze som slepa ani muz nikde nic nebol. Tak som na JISke nesla prezit, ze chcem apon vidiet realne svoje dieta kde je tak dlho atd. Bola som na odd az po 2 dnoch na Jiske. Druhe som si povedala ze skusim celkovu...a pre mna super, sice neviem o nicom, ale ked nevidim tak mi je to aj tak jedno...hlavne bolo ze som si na JIske v klude dospala anestezu, bez nervov kde su preco nechodia atd...zobudil som sa a este ten vecer som sa poatavila z postele co pri spinali nehrozilo. Dokonca mi este v lezme dali postel do sedu a tak som si mohla lepsie malu pritulit atd...ako pisu chod chod chod aj cez mrtvoly...ja som vecer pochodila, nad ranom prdy/su dolezite, bez nich ta na odd nedaju. Takze druhy den doobedu som uz bola na odd. Sice som bola ako zdochnuty slimak ale isla som...a po tyzdni som ani nevedela ze sekcia.

Inak baby vdaka za vase skusenosti, lebo toto prrodzene nepochopia....mna celkom mrzi, ze si nemozem lahnut po porode na brucho ako oni po prirodzenom aby sa mi maternica skor stiahla...vyzeram aj rok po sekcii ako tehu skrz toho.
Hmm asi nie je realne zeby ma dali pi 2 sekciach prirodzene 🙈😅 ze skusit ake to je byt hned ready, teda nevalat sa den na JISke.
A inak, teraz pri tretom mi moja zenska navrhla sterilizaciu...je to ok? Viem ze niekedy boli taketo poatupy ale teraz???

katka388
23. máj 2021

@elisebah91 ahoj aj mne teraz gynekológ rozprával o sterilizácii či som nad tým uvažovala ...

jarnajar
23. máj 2021

Vložky si priprav normálne, maternica sa rovnako čistí. Na druhý deň budeš chodiť, pravdaže to bude bolieť, ale normálne budeš musieť nosiť dieťa, podľa zvykov pôrodnice na tretí - štvrtý deň možno aj kúpať, ja som kúpala a sestrička mi radila. Kojenie tiež pôjde, problém je len popôrodná separácia a to, že keď si ubolená, môže byť pomalší tok. Na to pomáha kontakt koža na kožu, dieťa sa lepšie prisáva a vylučujú sa ti správne hormóny.

bluka2
23. máj 2021

A dôvod sekcie má byť poloha kp, správne rozumiem? Respektíve nerozumiem, veď je to úplne normálne, že zhruba 5% deti je tak aj v čase pôrodu uložených, nie je to prekážka prirodzeneho pôrodu...

heln
23. máj 2021

@aneta129 inak tiez nerozumiem preco pri KP hned sekcia, jednak babo sa vraj moze otocit aj 24 hodin pred porodom a potom da sa rodit aj ked je babo kp. Bola som na predporodnej priprave, kde nam pustala video porodu kp, ale zase musi byt porodnik ktory to vie. Ja som musela sekciou, lebo som mala dole placentu, preto aj urcita strata krvi. Ked ti nema kto pomoct, tak urcite maj aspon navarene v mrazaku. Este poradim po porode papat detsku vyzivu, pri prvom porode na antolskej som dostala na jedenie take riedke kase ako puding, zato v bb som vystihla den so suchou vecerou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre