Brali ste si nejaké vody do pôrodnice?

3. jan 2024

Dobrý večer, brali ste si nejaké vody do pôrodnice? Napr. Coca colu na bolesť hlavy, Vineu na rozbehnutie mlieka, fľašu s cucákom v prípade cisaráku, kojeneckú vodu…či stačí, keď mi to potom muž prinesie? Ako ste to mali vy? Ved to by mi trebalo celý kufor iba na vody 😃 Ďakujem za rady…

natall113
3. jan 2024

Mala som vineu, odporučili mi ju na poradni
Aj vodu s cucakom a zišla sa mala som akútnu sekciu a pár fliaš neperlivej vody

lelelienka
3. jan 2024

Len flasku s cucakom, do nej som si doplnala cistu vodu. To sa zide vzdy, poleziacky sa z nej clovek lepsie napije. Urcite si zober.

vyrovnanaosoba
3. jan 2024

Rodila som v čase covidu, čiže som si brala všetko. Jeden kufor len vody lebo nemohol priniesť nič. 🤣 Nakoniec každému nosili počas pobytu na vratnicu aj tak. 🙈 Hlavne fľašu s cucakom si zober hneď. Aj keď by si nemala možno hneď piť, ale osviežiť jazyk môžeš a je to veľká pomoc.

diaalex
3. jan 2024

Brala som len čaj na kojenie a na izbu mi manžel doniesol kartón Lucky a to bolo všetko

luliu
3. jan 2024

Coca cola isto nie, ale vody som si brala celý pakel

petronellla87
3. jan 2024

Muz mi nosil kazdy den mineralku. Inak cola, vinea, caje a kava boli v porodnici k dispozícií

tamitamitami
3. jan 2024

Ja som si brala jednu veľkú hroznovú minerálku + malú fľašku tuším ľadového čaju (to som vypila ešte počas pôrodu). Neskôr som si dala do pôrodnice doniesť vineu a veľa minerálky.

darkswan
3. jan 2024

A ako ti vinea plna cukru pomoze v kojeni?

nikasmile
3. jan 2024

Mala som balené vody a colu. Miesto Vinei odporúčam Matyšáka. Hroznovú štavu má aj dm, ale Matyšák mi chutí oveľa viac.

hanaxxx
3. jan 2024

Vobec mi nenapadlo brat si nejake pitie a ani mi nechybalo

oriesocek
3. jan 2024

Nemala som ziadne pitie, kedze na chodbe boli galony s vodou a caj. Vo vsetkych nemocniciach bol vzdy nesladeny a sladeny caj. Mne to stacilo...

oriesocek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana000
3. jan 2024

@darkswan prave ten hroznovy cukor podporuje.laktaciu..ale.ja by som isla.do Matysaka alebo Bobula..nemaju bublinky

bolarazjedna
3. jan 2024

Fľaša sonsisacikom sa ti zíde aj pri spontannom pôrode. Ja som mala na pôrodnú sálu zbalenú 1,5 litrovu vodu (pôvodne akože pre manžela, aké nakoniec som to pila ja medzi kontrakciami), potom keď už som nevládala vstať z postele, sa mi zišla tá pollitrovka so sosacikom.
Okrem toho som mala so sebou na sestonedelí zabalenú 1 fľašu hroznové stavy, inak som pila vodu z vodovodu.

maryetta
3. jan 2024

Ja som mala a aj teraz mam tusim rajec? Tu so sosacikom. A pila som iba cistu vodu. Resp si tam dolievala.

lucia13022023
3. jan 2024

Na pôrod som mala fľašu s cucakom. Potom mi muz nosil vodu, stále bol k dispozícií čaj na chodbe. Ale veľa žien si berie vienu, matysaka tuším tak sa to vola 🤣

anavixy
3. jan 2024

Colu si bravaju zeny co maju sekciu a aj ti staci mala, na bolest hlavy si vezmi tabletku od sestriciek… Vineu nepotrebujes, vodu s cucakom potrebujes k porodu, to rozhodne odporucam a na pitie budes mat caj, vodu z vodovodu alebo si vezmi 1-2 flase a zbytok ti prinesie muz (a nemusi to byt ani nutne kojenecka..) 🍀

petamich
3. jan 2024

flasu s cucakom, matysaka/hroznovu stavu a colu jednu som si brala 🙂 a ostatne potom doniesol muz, ked som potrebovala zasa

kiki68
4. jan 2024

Ja nie, mne tie vody sladke nechutia. Pila som caj a ked tak mali malinovy sirup na porodnici priamo. Jedine som mala nejaku colu hned po porode, lebo som 5 hodin kazde dve minuty zvracala, tak som to zdrapla muzovi, ze sak to sem hned ako som dostala dieta na svet. U nas mali aj kamilkovy caj v ponuke, tiez ten na kojenie. Na tie tri dni stacilo

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielittar
4. jan 2024

Ja som si zobrala flašku so sosákom na sálu a na izbe som mala neperlivú minerálku. Voda z vodovodu mi tam páchla po chlóre, nemohla som ju ani cítiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre