Bolia viac kontrakcie alebo pôrod?

27. aug 2021

Ahojte, som prvorodička a o pár týždňov ma čaká pôrod. Chcela by som sa opýtať mamičiek, ktoré rodili prirodzene. Čo boli viac? Kontrakcie alebo to samotné vytlačenie bábätka? Alebo respektíve všade sa dočítate ako zvládať kontrakcie, aké sú bolestivé. Ale zaujíma ma, ako veľmi boli ta 2. fáza, keď tlačíte male von. Ďakujem

aylinn
27. aug 2021

Kontrakcie

martinka13
27. aug 2021

Posledné 3-4 kontrakcie. Zbytok sa dal v pohode predychat. Tlačenie je už vykúpenie. Ak ide všetko hladko.... obe deti 4 kg :-/

lelinka611
27. aug 2021

Povedala by som , že kontrakcie. To sú bomby za bombov 😂 epi vie pomôcť ( v mojom prípade veľmi) . Samotný pôrod je úplne iná bolesť, keď to ide hladko aj bolesť sa vníma inak, v hlave je najsilnejšia potreba tlačenia a teda myslíš viac na to ako na bolesť.

jane1987
27. aug 2021

Jednoznacne boleli viac kontrakcie, rodila som v maji bez epi, kedze som uz bola dostatocne otvorena a maly nechcel ist von lebo mal omotany pupocnik okolo krku, co nik nevedel, tak som si ich dosytosti uzila, detaily nebudem opisovat radsej....ale k veci.....to ,,tlacenie" uz v podstate necitis, nazbieras vsetky sily a tlacis a ani nevies ako a babo je vonku....keby mi priatel nepovedal, ze maly je vonku, tlacim mozno doteraz 😁 a ak Ti mozem odporucit, zvaz ten epidural, ja to lutujem, ze som si ho nedala a ked uz som ho chcela, samozrejme uz bolo neskoro....

fifina75
27. aug 2021

Za mňa posledné kontrakcie sú najhoršie, samotné tlačenie menej bolelo teda aspoň mňa.

elizabet173
27. aug 2021

kontrakcie, u mňa dve hodiny také eldorádo,. tlačenie už bola brnkačka - 3,80kg

lenka7477
27. aug 2021

Kontrakcie sú bolestivejšie , každá nasledujúca je bolestivejšia - akonáhle povedia ,,ideme rodiť ,, bude to o inom - už len tlačiť , každým zatlačením budeš bližšie k úľave .

michaela789
27. aug 2021

Kontrakcie. Pri tlačení som už vedela že sa to celé snáď už končí. Nádej robí veľa 😂

mariejenka
27. aug 2021

Bože! Som 11 mesiacov, takmer! Po pôrode,a prekrizila som si nohy,teraz,ako to tu citam... citim tu bolesť, kuva mna bolelo všetko!
Sorry😂😂😂

maaji
27. aug 2021

Kontrakcie

deti95060810
27. aug 2021

bola som už taká ubolená že som ani nevedela čo je horšie - či kontrakcie alebo samotný pôrod...
Rodila som bez oblbovákov 4 krát.... len som si všimla že každý ďalší pôrod je o polovicu kratší ako ten predchádzajúci a bolesť vnímaš tak inak - menej bolestivo...
Pri treťom som v kontrakciach umývala doma vaňu, pri 4 som prišla do nemocnice otvorená na 9 prstov...len som troška potlačila a bábo bolo na svete...

martinoocka
27. aug 2021

Najhoršie pri prvom pôrode kontrakcie keď mi povedali že mám vydržať a nesmiem tlačiť aj keď už som cítila že musím ...p.asistentky čakali kým príde doktor 🤦 ešte ma dali aj na takú posteľ úplne poležiačky ....no to bola fakt najhoršia fáza ....už keď tlačiš je dobre ,aj ja som si myslela že to musí boloet keď hlavička prechádza cez ten malý otvor ale vtedy to fakt necítis....

lenka2710
27. aug 2021

Kontrakcie, normálne mi od bolesti krútilo prstami na nohách, pôrod bol vykúpenim! 3-4 krát som zatlacila a bolo 😁

trojnasobnamama
27. aug 2021

Pri prvom porode ma najviac bolelo zašivanie po porode.Vsetko ostatne sa dalo a slo to rychlo.No pri druhom ma boleli kontrakcie a tie posledne najviac.Tlačenie babetka tam dole necitis aspon ja som necitila,len ked bábo vytiahli bol to taky zvlastny pocit ,ale nebola to bolest.A treti bol cisarsky.

ivangeline
27. aug 2021

Posledne kontrakcie. Potom je to sustredenie a ulava. :D

vanda323
27. aug 2021

@lenka7477 Toto mňa napríklad zaujíma, že ako vedia že už ideme rodiť, vidia hlavu dole už alebo čo?

vanda323
27. aug 2021

@trojnasobnamama Prečo si mala cisár?

dkethe
27. aug 2021

Moja definicia porodu: kontrakcie su ako ked si odkopnes malicek o roh postele, akurat ze opakovane kazde dve minuty par hodin 🤣🤣 tlacenie je skor namahave nez bolestive,ako ked v posilke chces dvihnut velmi tazke zavazie, ale stale take ze to dokazes.

Pytaj si epi a cvic s aniballom 😊 vsetko bude dobre

anile12
27. aug 2021

Porod je vykúpenie 🙊

ckatka
27. aug 2021

Keď si prvorodicka, daj si kurz hypnoporod. A budeš kľudná.

trojnasobnamama
27. aug 2021

@vanda323 bol to akutny cisarsky v 33tt koli nepravidelnym ozvam plodu.

trojnasobnamama
27. aug 2021

@vanda323 ano oni uz vidia hlavicku a vtedy sa uz ide tlacit,ale budes citit tlak na konecnik ako by ti trebalo na velku a bude ta to samo nutit tlacit.

domka222
27. aug 2021

Neboj nič. Kontrakcie síce dosť bolia, samotné tlačenie moc neviem, lebo už som mala epi,fakt úľava. Ale aj tak som sa s nimi na sále lúčila, že už ma tam viac neuvidia 😃

ailiba
27. aug 2021

Keď si už viac otvorená, tak sa ku kontrakciam pridruzia aj tlaky a to už boli ako das. Nehovoriac, že už kontrakcie idú jedna za druhou a ty napriek silným tlakom nemôžeš tlačiť, hoci ťa k tomu celé telo nabáda. To je najhoršia čas. Už samotné tlačenie neboli... Vtedy necítiš nič, telo je také napunpovane, že som ani necítila, nastrih, ani keď som sa roztrhla. A navyše 3.faza už je rýchla.

surama
27. aug 2021

Baby pripojim sa, kedze ma tiez caka prvy porod. Tie kontrakcie ste citili v bruchu, krizoch, dole ci vsade? 🙈 Citili ste to ako krce, pichanie, tlak..?

ailiba
27. aug 2021

@surama ako keď máš kŕč v nohe, tak to isté, ale v bruchu... Trvá minútu, postupne sa stupňuje a klesá, v 30s je majsilnejsie

emma_932
27. aug 2021

Kontrakcie. Mňa samotný pôrod nebolel vôbec, ani tie kontrakcie nie sú také strašné. Rodila som 2x prirodzene, epiduralku som nechcela kvôli migrénam a môžem povedať, že migrény sú 100 x horšie ako kontrakcie a celý pôrod. Hlavne sa neboj, nestresuj sa, bude to v pohode 😉

selu11
27. aug 2021

@martinoocka Ahoj, aj ti povedali, že ešte nemáš tlačiť z dôvodu, že nie je prítomný lekár? Keď som mala pred prvým pôrodom, čítala som článok, ako žena už môže mať pocit, že musí tlačiť, ale spôsobila by si tým len väčšie ťažkosti, mohla by opuchnúť a samotný pôrod by sa mohol skomplikovať, nie je úplne zajdená bránka maternice, alebo niečo také. Mne tiež povedali, aj keď som mala pocit že musím, že s tlačením mám ešte počkať, i keď lekár už bol pri mne.

yollanda
27. aug 2021

Kontrakcie. Ja som mala 5 h vkuse bez jednej sekundy úľavy.

vanda323
27. aug 2021

@trojnasobnamama Ani áno o to tlaku viem ja už čakám štvrté, len ma zaujíma že ako to vnímajú sestričky a doktor vieš že ako to vedia ked povedia ide sa rodiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre