Bolestivé a citlivé brucho po cisárskom. Čo mi pomôže?

alazala
18. okt 2010

Som tretí týždeň po cisárskom. Rana je v poriadku, teda zvonku vyzerá dobre, pekne sa hojí. Ale mám veľmi citlivé a bolestivé brucho od rany smerom hore k pupku - bolí aj na slabý dotyk. (Práve tá oblasť, o ktorej som sa tu dočítala, že by mala byť necitlivá). Mám to od príchodu z pôrodnice a nejak sa to nezlepšuje. Bola som pre istotu aj na kontrole u gynekológa, nenašiel žiadne krvné zrazeniny, ani zápal. Pripísal to "pooperačným zmenám" alebo tomu, že vraj mám aj diastázu, teda rozostup svalov.
Mali ste niektorá niečo podobné? Ak áno, čo vám pomohlo? Treba sa skôr šetriť alebo to "rozchodiť"?
Ďakujem za všetky odpovede.

karmelka77
18. okt 2010

@alazala tri tyzdne je velmi malo na to aby to nebolelo...viac sa setrit ako namahat aby sa ti s tym este nieco nestalo...ja som inak 7 my mesiac po cisarskom, sice to uz normalne neboli, ale vzdy ked sa nejakym sposobom napr. nahnem nad kuchynsku linku ked nieco docahujem a oprem sa o jazvu tak to zaboli...je to este dlho citlive, tak sa neboj...casom sa to spravi, ked ti aj lekar povedal ze tam nic nie je je to o.k.

valentovasasa
18. okt 2010

já měla po prvním císaři něco podobného, ale asi až tři měsíce po porodu, když mě syn kopl do břicha... Pak to trvalo dobře tři týdny, než to přešlo. Ale já to dál neřešila, prostě to přešlo samo. Ale mě to nebolelo, dokud jsem se toho nedotkla. A u druhého císaře jsem měla zas jiný "problém" - otočila jsem se v autě za synem a asi jsem si týden po porodu tu jizvu "natrhla" a udělala se mi tam boule a když jsem jí rozmasírovala, tak se mi rozjeli horečky a vylítlo CRP, přeléčili ATB a bylo dobře. Ale to je jiný problém, než máš ty. Ale narozdíl od tebe jsem vždy věděla proč a kdy mi to začlo. Takže aspoň takový příklad, i když ne přesný tvůj případ.
A kdo ti to kontroloval? tvůj gynekolog? tak když to nepřejde (hlídej teplotu), nebo nedejbože se to zhorší, tak bych si sjela do porodnice at tě prohlídnou tam - u nás v ústí totiž funguje, že do konce šestinedělí s problémem jezdíš na porodnici a od konce šestinedělí tě přebírá gynekolog. Skočila bych si tam. A pokud ti neporadí na porodnici, tak bych si skočila na "sepťák" - septický sál. TAm mají široké zkušenosti s tím, když se děje něco špatného v břiše. A nech si případně udělat CRP z krve (C-reaktive protein - ukazatel zánětlivosti v těle - do 14 je to zdravý člověk, vyšší je nějaký zánět)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre