Bolesti v podbrušku v 40 týždni

katkasofi
2. mar 2013

Baby prosím Vás, mali ste niektorá tesne pred termínom bolesti v podbrušku ale nie ako na menzes? Ja pociťujem bolesť vaječníkov, skôr bodavú. A takisto pri sedení ma bolí celý spodok, keď sa potom postavím na nohy takisto... Brucho mi tvrdne už dávno, pred týždňom na zázname CTG 3 kontrakcie cez 90 som mala zaznamenané.. A som 3 roky po sekcii, čo to môže byť? Poraďte prosím 😉

ekinkala
2. mar 2013

tak je mozne ze babo tlaci na vnutrosti ale tak neviem musis k doktorke na najlepsie posudi

angua27
2. mar 2013

začínajúci pôrod? najlepšie skočiť na pohotovosť a nechať si spraviť záznam.

irriss
2. mar 2013

@katkasofi
Zavolej na Prvni POMOC a rekni jim to,co jsi napsala nam..urcite dostanes kompetentnejsi odpoved..

..urcite to nebude bolest bricha po merunkach..kdyz jsi ve 40tt a urcite vis, co to znamena.. 😉
Preji hodne stesti...podle mne "rodis".. 😉

sarale
2. mar 2013

Su to kontrakcie a zacinas rodit...

irriss
2. mar 2013

@sarale
Vzhledem k tomu, ze se uz neozvala..je mozne , ze uz je na Svete dalsi Konikovske miminko... 🙂 🙂 🙂 jmenem Simone

misaha
2. mar 2013

no mna boleli tiež vaječniky a ladviny 🙂...a mala so pocit ako keby mi strpol cely podvozok ked som sedela 🙂..takže rodi :DDD

misaha
2. mar 2013

@katkasofi a neni si nahodou z oslian??..si myslim že sme sa stretli na pošte a pytala si sa ma či som tehotna 🙂 ..a ja že nie ale 4tyzdne po porode :D..takže sa nakoniec zadarilo aj druhe!..gratujujem :D

katkasofi
autor
2. mar 2013

@misaha
@sarale
@irriss
@angua27 babenky vraj je to normálne. CTG mám s kontrakciami už 3 týždne a stále sa neotvaram....pred pôrodom sú aj takéto bolesti? Som myslela ze len take na menzes....

katkasofi
autor
2. mar 2013

@misaha som🙂 ale to si nepamatam 😉 aj ty si z Oslian?

sarale
2. mar 2013

@katkasofi to sa len prirovnava k tým počas menzesu , tak sa to len začína 🙂
ked bolest vystreluje riadne do noh a krízov tak sa vačšinou uz jedna o kontrakcie a rozbiehanie porodu
ak sa tie bolesti spravidelnia a opakuju sa v určitych intervaloch naozaj moze íst o začiatok porodu

misaha
2. mar 2013

@katkasofi nie čerenany :D...ešte si mi povedala že aj vy planujete druhe ale nejako sa nedari :D.. ja mam pamat za dvoch :D

katkasofi
autor
2. mar 2013

@sarale ja mám tvrdnutie cca 9-12 minút. Na CTG cez 90 torr, ale krčok sa neotvara. Cítim ťahanie križov a brucha ☹ maly zodpovedá +2tt takze by som ho mohla už aj porodiť 😉

katkasofi
autor
2. mar 2013

@misaha fakt si nempamatam 😉

sarale
2. mar 2013

@katkasofi zrejme sa to spusti pomaly.krcok sa ti moze otvorit z hodiny na hodinu
Ak su kontrakcie pravidelne tak pojde o porod
Drzim palce🙂

katkasofi
autor
2. mar 2013

@sarale pri malej sa mi neotvoril ani po 3 dňoch vyvolavania 😉 ale Díky, hodím info ako budem pokračovať

sarale
2. mar 2013

@katkasofi hold kazdý porod je iny, tak nech je to lepšie ako minule🙂

indie6
2. mar 2013

Tak toto je téma ako pre mňa, normálne som niečo podobné chcela založiť. Ja som prvorodička, tak si ničím nie som poriadne istá a nechcem samozrejme ani nič podceniť. Tiež som už končiaci 40. týždeň a zajtra mám termín. V pondelok mi začala odchádzať zátka, a od utorka mám bolesti - nepravidelné, ale viac hlavne v noci a párkrát za deň - také čo sa ťahajú od podbruška do krížov, a vôbec to nie je ako pri krámoch, ale skôr pocit, ako keby sa mi niečo rozťahovalo - môžu to byť kontrakcie? Trvá tá bolesť cca minútu až dve a potom to prejde. Ja vôbec neviem... a doktor mi povedal v stredu v poradni, že to je teraz už normálne, že tie bolesti budem mať. Teraz večer mám pocit, že je tej bolesti už nejak viac - ako keby sa to spravidelnilo, akurát neviem vôbec posúdiť, či sú to kontrakcie.... poraďte prosím, že čo to ... 🙂 ďakujem

katkasofi
autor
2. mar 2013

@indie6 no môžu to byt kontrakcie, ak píšeš že začínajú byt pravidelne... Mne zatka neodisla, tebe uz hej, tak si blízko pôrodu. Zajtra je pekný dátum 😉 žartujem. Dúfam že ti to dobre dopadne. Daj vedieť ako pokračuješ, držím silno palce..

indie6
2. mar 2013

Ďakujem, no akurát sa zameriavam na čas medzi tými bolesťami, lebo teraz fakt len poslednú hodinku - dve je to také kadejaké :D ak to vydá na zajtra, tak odpadnem, lebo tento termín mám určený od 10. týždňa...

kadri
2. mar 2013

kontrakcie su viditelne, ak si lahnes na chrbat, pri bolesti sa brucho nadvihne, akoby vzpriami. pri nepravidelnych bolestiach je dobre dat si teplu sprchu, bud sa to rozbehne alebo prejde 😉

indie6
2. mar 2013

@kadri ďakujem za radu, stále to sledujem... ale ten interval je divný, raz 15 minút nič, potom rozdiel aj tri minútky, raz bolesti silnejšie, potom slabšie - som zmätená, joj. Budem pozorovať bruško, a skúsim tú sprchu neskôr, ak sa to nezmení.

katkasofi
autor
3. mar 2013

@kadri akurát som sa včera na to moje vzpriamene brucho divala, lepšie by som ho neopisala ani ja 😉

katkasofi
autor
3. mar 2013

@indie6 no ako? Nebodaj si uz v porodke?

dianka3
3. mar 2013

@katkasofi To uz su poslickovia ako sa vravi 🙂 coskoro dostanes kontrakcie no a ze ta dole boli to je normalne lebbo babo uz tlaci tam dole preto ta bolest, je to normalne,tes sa zachviku to pride 🙂 drzim palckey 😉

katkasofi
autor
3. mar 2013

@dianka3 ďakujem. Uz sa neviem dočkať 😉

majkahudcek
3. mar 2013

@katkasofi ja som týžden do terminu a bolesti mávam už pár dní a moje dieťa nič 🙂 už som chcela aj manžela budiť v noci,ale prešlo to... pokým to nemáme pravidelne, asi treba počkať, aby sme v nemocke nepobudli zbytočne dlho 🙂

katkasofi
autor
3. mar 2013

@majkahudcek a aké mavaš? Take na MS? Aj si otvorená?

majkahudcek
3. mar 2013

@katkasofi otvorena som ete nebola,ale hej take pobolievanie bruška... juj tak by som to už mala najradšej za sebou...

katkasofi
autor
4. mar 2013

@majkahudcek
@dianka3
@indie6 babenky štvrtok nástup do porodnice. Kontrakcie boli, otvorená som stále na 1cm, podľa nálezu sa uvidí, možno bude sekcia ☹ už bojím bojím bojím

dianka3
4. mar 2013

@katkasofi Bola si dnes na poradni? dr ta poslal do nemocky? a co je daco zle? Sak skus sex,lebo ten drazdi na krcok ja som vzdy po sexe do 4 hodin dostala kontrakcie a sla uz rodit.A preco by to mala byt sekcia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre