Bolesť krížov a pod bruškom v 39. týždni

majulienka21
26. jan 2015

Ahojte mamicky celu noc ma boleli velmi krize nebolo to stale ale tak asi po 10 minutach ktomu ma bolelo aj pod bruskom...mam vytok taky priesvitny...ale bolo ho dost... krvacanie ani plodova voda mi zatial neodysla co viem mam ist stym na pohotovost mozem zacat uz rodit alebo sa mi to blizi? Tie krize ma neskutocne bolia podotykam som v 39 tyzdni tehotenstva... dakujem

zarzisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajana
26. jan 2015

Môže byť, že sa ti to blizi, ale ak máš pôrodnicu v rozumnej vzdialenosti, tak ostan doma do prasknutia vody alebo kontrakcií po 5 min. Čo viem, tak vo väčšine porodnic ta šupnú na vzdycharen bez partnera a to môžeš robiť aj doma. A daj si horúcu sprchu, ak to boli poslíčkovia, tak sa ti uľaví, ak už rodis, bolesti sa zintenzívnia.

bonaqa2013
26. jan 2015

a kde máš lekára? ďaleko? Asi by som sa spojila s ním, popr. išla za ním.

sue
26. jan 2015

@majulienka21 hlavne kľud 🙂 😵 zatiaľ nie je podľa mňa dôvod na paniku - ak máš angelsound, tak pre pokoj v duši popočúvaj drobčeka. Bolesti v krížoch boli u mňa tiež začiatkom pôrodu, ale trvali takmer dva dni 😀 takže s tým by som nešla...ohoľ sa, okúp sa, alebo osprchuj, porob veci čo ešte doma máš, prekontroluj tašky a veci pre bábo, najedz sa, napi, ak máš chuť 😉
...do nemocnice by som išla jedine pri krvácaní, odtečení plodovej vody alebo kontrakciách každých 5 minút ako píšu kočky vyššie...skôr to nemá zmysel...a teš sa !!!!!!!!

janamd
26. jan 2015

no mne zacali takto vsetky porody. teda vytok nebol, len kontrakcie. ktore sa casom zosilovali. a presne ako pises, skor krize, nie brucho. uvidis ako to bude pokracovat. ak sa Ti nebude nieco zdat, radsej hod do nemocky. ja som bola na 10 min. intervale asi 4 hodky potom sa to skracovalo....voda mi odisla vzdy az na sale doslova az pri narodeni....kazdy to ma ine, niekomu odide voda, niekomu zatka a niekto ma kontrakcie ako prve.....ta sprcha je dobry napad, ak ti neulavi, tak sa mozes tesit, coskoro budes mat v ruchach babenko 😉 😉 😉

janamd
26. jan 2015

@sue nemas nahodou januaroveho synceka? si pamatam na sue z januaroviek 2008 🙂

mahulenka87
26. jan 2015

ja by som si spravila kúpeľ a počkala 😉

nika185
26. jan 2015

ak je to v intervaloch každých 10minút, treba sa vybrať do nemocnice, potom to môže mať rýchlejší spád, pôrod sa začal, čo je v 39. týždni normálne, radšej byť hneď pod kontrolou, nechcem strašiť, ale nikdy nevieš ako budeš rodiť, ak máš odvoz, zober si základné veci, ostatné ti prinesie rodinka neskôr a choď, nečakaj, v nemocnici ťa aj skontrolujú, či prebieha všetko ako má, držím palce 🙂

majulienka21
autor
26. jan 2015

Ahojte babenky bola som na kontrole u lekarky a bola som uz otvorena na 3-4 centimetre...poobede ma to len trosicku preslo ale vecer to zacalo zase po kazdych 15 minutach mam silne bolesti v podbrusku a v krizoch....tak neviem co mam spravit...ale asi zabehnut do nemocky

magic08
26. jan 2015

@majulienka21 daj si teplu sprchu, ak bolesti zosilneju sme porodnica 🙂 vyzera za porodis 🙂 drzim oalce 🙂

janamd
27. jan 2015

drzime paste. 15minut su este dost velke intervaly. moze to este zopar hodin potrvat...ak si neni ista,radsej skoc do nemocky. ale na vzdycharni to moze este nejaku chvilu trvat. ked uz si na 3-4cm otvorena znaci zacina sa velka udalost 🙂

anonymmb
27. jan 2015

Aj mna dnes chytil tento stav...ale ja som vcera cely den pocitovala ako keby tlak v podbrusku po nedelnom tutu mutu s partnerom. No dnes na obed som vstala a ta bolest v podbrusku ma takmer zlozila na kolena. Predychavala som to cca 10 minut a ledva som lapala po dychu. Nakoniec mi pomohla sprcha, ale to podbrusko uplne nepreslo, stale citim taky jemny tlak a tvrdne mi brusko. Krize len trosku pobolievaju sem tam. A som 40tt 🙂 ... ty to ale mas uz jasne, prajem rychli a super porod 🙂

zuzanaa2010
28. jan 2015

Baby mám otazku, resp. potrebujem radu alebo niečo take :D som v 38 tt a už som totalne hotova, na porod čakam ako na zazrak. teda bolo by to ok, keby mi nebolo tak velmi zle. stale citim žaludok akoby na vode, mam nevolnosti, navaly horka, z toho ma obleje studeny pot...neskutočne ma picha na pravej strane pod lopatkou aj v pošve a o bolesti bedier ani nehovorim, okrem toho chodim často na velku a mam žltkasty vytok...v pondelok som bola v poradni, bolo všetko ok ale odvtedy je to horšie....nechcem fnukat ani si stažovat, ale už proste nevladzem, je mi hrozne....viete mi niekto poradit čo to može byt??pohyby maleho citim v pohode...dakujem za každý nazor a chut si prečitat moje stahznosti 🙂

montozemolo
28. jan 2015

@zuzanaa2010 .Ahoj.Nič sa neboj,to sa už bábo tlačí dole.Ale je to v pohode.Mna tiež boleli kríže a v pošve som niekedy cítila také tlaky akoby malá chcela vypadnúť.To sú už tie posledné dni.Podľa mna je všetko ok,ale možeš preistotu navštíviť lekára.Držím palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre