Bolesť kolien po pôrode

swojska
27. feb 2013

neviem co mam robit s bolestami kolien, ktore ma viac menej bez prestavok trapia od porodu . Je to hlavne vtedy ked si sadam, vstavam, na schodoch..teda, ked je na nich zataz. je to normalne po tehotenstve. Moja vaha je skoro ako pred tehotenstvom, takze co sa tyka novej zataze, moze to byt snad nosenim babatka? Alebo je to strata kalcia po porode? Neviem, poradte.

xlucia
27. feb 2013

@swojska co najskor si daj spravit odber krvi zameralny na zapal v tele a rychlo sa pytaj reumatologovi. ale rychlo.

marcelatje
27. feb 2013

@swojska mňa tiež hrozne bolia kolená, ale ja mám aj nadváhu tak som myslela že je to tým. Raz som už s tou bolesťou bola u ortopéda a povedal mi že mi nič nie je len som tučná. Vtedy som schudla a bolesti prestali. Tak teraz chudnem zasa .....

lenka268
27. feb 2013

mna kolena po porode boleli tiez. Vtedy som nadvahu nemala,tym to nebolo, Teraz nadvahu mam a nebolia ma. Mamina mi to hovorila ze pockaj jak ta kolena budu bolet po porode, Ju boleli tiez. Zacali ma asi mesiac po porode a trvalo to asi dva mesiace. Preslo to same od seba. Kde je pricina netusim. Ale ak by ti to nepreslo treba zajst lekarovi. pa
@swojska

valldt
27. feb 2013

Ja mám tiež tento problém. Začali ma bolieť asi dva mesiace po pôrode a malá ma už 5 mesiacov a kolená ma stále bolia. Myslela som, že je to z toho, že dlhšie stojím na nohách. Tento problém som spozorovala pri žehlení, keď dožehlím, pohnem sa len z bolesťami. A malú zase až tak veľa na rukách nenosím, takže s toho to asi nebude. ☹

danadany
27. feb 2013

aj mňa bolievali a pukali mi, trvalo mi pol roka kým som sa po pôrode ako tak dostala do normálu a chýbalo mi veľa vitamínov, železo, magnezium, calcium a aj vitamín B, naposledy som mala tik v oku 3 mesiace, prešlo to po doplnení vitamínov

bubka35
27. feb 2013

kolena ma zacali boliet na konci tehu pribrala som 13kg a tie po porode isli rychlo dole. teraz som 2 roky po porode kolena ma pobolievaju stale, davam si mineraly a preparaty na vyzivovanie chrupaviek, je to lepsie nez predtym ale boli trocha stale 😝

xlucia
28. feb 2013

@marcelatje
@lenka268
@valldt
@lenka268
@danadany
@bubka35 baby tehotenstvo casto spusta reumatoidne choroby, napr. artritidu a pod. chodte k rematologovi a nezanedbajte to, lebo v tomto stadiu to mate vysoku sancu dat doporiadku uplne, ale ked to zanedbate o par rokov budete plakat od bolesti a mozete si dozivotne poskodit. hlavne tie, ktore mimo kolien bolia aj klby na rukach na prstoch nech utekaju co najskor. aby ste aj o 5 rokov vladali pritulit svoje deti a neplakali pritom od bolesti

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenyy
1. júl 2013

Tiez sa hlasim k bolesti ale fakt ze velkej bolesti kolien po porode. Bolia ma skor tak tesne zhora nad kolenami,ked si cupnem staviam cez bolest aj ked idem zo sedu. Myslite ze to moze byt nedodtatkom vitaminov?ak ano co nasadit?
@xlucia myslis ze treba ist priamo hned k reumatologovi?ci nechat to posudit na praktickom dr.?

lenyy
1. júl 2013

Mala ma 4 mesiace a zacalo to cca mesiac po porode

xlucia
1. júl 2013

@lenyy najlepsie s vysetrenou krvou trvat na doprucacom listku, kedze je ich teraz uz treba. casto sa totiz takto spusta reumatoidna artritida... tehotenstvom. ale vsetci len nad tym mavnu rukou a kym sa to zacne liecit je neskoro

bubka35
30. jún 2014

ahojte pridavam svoju skusenost s bolestami kolien po porode, Dr mi potvrdil gonartrozu kolien, beriem lieky na vyzivu chrupaviek a cakaju ma rehabilitacie

blue99
31. aug 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
nutrimas
5. sep 2014

Vhodne by bolo na zac. absolvovat potrebne vysetrenia, aby sa vylucili zavaznejsie dg - rtg, sono, magnet. rezonancia, z krvi zapalove markery kvoli reumatoidnej artritide...
Z vlastnych skusenosti ako aj skusenosti nasich klientov (precvicujeme SM system - rehabilitacne cvicenie) vieme, ze prave spec. a cielene cvicenie SM system dokaze velmi pozitivne ovplyvnit tento stav. VIac o tejto metode samozete dozvediet na nasich strankach, prip. na ofic. strankr autora tejto metody Dr. Smiska: www-smsystem.cz.
Pri bolestiach klbov sa okrem cvicenia, zdravej zivotospravy odporuca aj dlhodobe uzivanie makoveho oleja, ktr. ma vysoky obsah vapnika, dokonca ovela vyssi ako mlieko. Podobne je na tom aj mandlovy olej. Mak. olej posobi dokonca aj preventivne voci osteoporoze. UZiva sa 1KL rano a vecer, je bezpecny aj pre mensie deti, tehotne, dojciace mamicky.
V nasej ponuke najdete pestry vyber rastlinnych olejov, za studena lisovanych, masaznych gelov, bylinnych masti, ktr. Vam pomozu zmiernit bolesti. Dolezite je vsak zamerat sa na pricinu a jej odstranenie. Sami prevadzkujeme Liecebne studio, zameriavame sa hlavne na ochorenia pohyb. aparatu, cvicime SM system, masirujeme, pouzivame rozne masazne techniky a taktiez ponukame vyzivove poradenstvo.Radi a ochotne Vam poradime, nevahajte nas kontaktovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre