Bolel vás vpich epidurálky?

lilly014
19. feb 2015

Kocky pondelok ma caka sekcia.Zaujimalo by ma ci ten vpich velmi boli.Ak mate skusenosti aj so samotnym cisarskym sem s nimi 🙂 Ako dlho ste sa zotavovali a ako prebiehal?Dakujem za vsetky odpovede

lubimesastale100
19. feb 2015

@lilly014 myslim ze oproti kontrakciam je vpich nic 🙂 mne to napichavali viac krat pretoze mam zlu chrbticu takze som to citila dost ale kontrakcie boli ovela horsie..navyse epi nezabrala a stale som mala bolesti, nakoniec som aj tsk rodila cisarskym...

kiristinka1
19. feb 2015

Ahoj.ten vpich ma bolel,ale nic strašne.na samotnom zákroku podľa mna bolo najhoršie,ze nic ma nebolelo,ale vsetko som cítila..po zákroku som stala po 7 hodinách..moj jediný problém bol,ze som mala kašeľ s ranou to bolo veselé 😀

lilly014
autor
19. feb 2015

@kiristinka1 uz po 7 hodinach?Sikulka...a baby neviete prosim ci je mozne aby bol partner pri porodebaj pri cisarskom?Viem, ze v zahranici je to bezne, ale u nas asi tazko :/

lubimesastale100
19. feb 2015

@lilly014 pri cisarskom urcite partner nemoze byt... ale trva to 20 min 🙂 je to rychlovka

lilly014
autor
19. feb 2015

@lubimesastale100 Tak to je naozaj rychlovka 🙂 No nic asi by aj tak nebol zvedavy, ako vypada moje brucho z vnutra :P

lillien11
19. feb 2015

Ja som rodila sekciou v decembri,napichnutie spinálu ma nebolelo...cítila som to,bola som zostresovaná,ale musím povedať,že to nebolelo...pekne ma napichli na 1.krát,za chviľku mravčenie a znecitlivenie a bolo 🙂
Ja musím povedať,čo sa týka samotného priebehu-paráda 😀 Zážitok som z toho mala,nič necítiš,bábätko hneď vidíš a neviem,je to celkovo fajn podľa mňa 🙂 Horšie je to už potom - pre mňa bolo najhorších asi 48 hodín...ale je pravda,že každým dňom je to lepšie a lepšie a keď ťa prepustia domov,tak sa to už podľa mňa rapídne zlepšuje 🙂
Držím palce 🙂

kiristinka1
19. feb 2015

@lilly014 ja vlastne neviem preco ma tak skoro hnala sestrička,ale asi čím skôr sa da tym lepšie..

minniemys
19. feb 2015

Mna vpich nebolel vobec ani som ho necitila,potom prisla velka ulava od bolestii,pretoze som nemala planovany cisarsky..
O 19:30 som prisla na salu,pichli mi teda epiduralku,chystali sa a podobne,mala bola na svete 19:45 a ja som bola hotova presne o osmej uz ma aj viezli na izbu..cely ten priebeh bol dost neprijemny,bolest som necitila,len take silne tahanie a tlaky..hned ako malu vytiahli som sa dovracala .. lezala som do rana,a rano uz ma stavali..bolo to hrozne,najhorsie co som zazila..naozaj neprijemny pocit ked sa nemozes postavit,sadnut si ani len som sa nedokazala pretocit nabok..neskutocne to bolelo..naozaj..drziim palce a hlavne rychle zotavenie 🙂

sue
19. feb 2015

Vpich od epiduralky ma sem tam boli (najma pri zmene tlaku a pod.) dodnes - 7 rokov po porode 😒

ichbinich
19. feb 2015

Ja som dostala najprv injekciu na znecitlivenie. Ta "bolela" ako ockovanie, teda citis vpich a hotovo. Samotne napichovanie epi som teda iba citila, ze mi "tam niekto nieco robi", ale nic ine. Potom si rychlo stihnut lahnut sama, lebo ucinkuje rychlo 😉
Manzel bol na sale, ale nechali ho sediet na opacnom konci, do brucha mi nekukal 😉 Syna nam hned ukazali, a kym ma zase zosivali, manzel a porodna asistentka sa starali o syna, teda manzel ho mal na nahej hrudi a mojkali sa...
Potom ma previezli rovno na izbu a boli sme spolu.
Vstavala som po ca. 12 hodinach na druhy den rano. Sranda to nebola, kazda zmena polohy bolela. Ale uz na 3. den mi nebolo treba lieky proti bolesti.
Mne sa to vsetko hojilo velmi rychlo a dobre. Ale zmeny polohy (sadnut si, vstat, lahnut), to pobolievalo niekolko dni. Ale napriklad ja som dlhe nemohla lezat na boku ani na bruchu. Najma lezanie na boku bolo dost dlho bolestive. Par tyzdnov asi.

domak2
19. feb 2015

Ja som pri kontrakciach tu injekciu ani necitila, najtazsie bolo len sediet bez pohnutia kym ju pichli. A rodila som v UK, takze muz bol pri mne, malu nam hned ukazali a on sedi pri tej plachte pri hlave, takze do brucha ti nevidi 😀 A hojenie celkom v pohode, to je velmi individualne . 🙂

cinky333
19. feb 2015

@lilly014 podla mojho nazoru vela zalezi od osoby a od miesta. mna vpich do chrbtice bolel, samotný cisársky tak ako hovoria- cudné, nic nebolí ale cítiš, že sa ti hrabu v tele a zašívanie... ale to je asi skôr o psychike, je to rýchle. Pozor však na tlak, mne klesal a tiez ma napínalo na zvracanie, ale je tam sestra ktorá na to dozerá a sedí pri tebe a venuje sa ti. Ked malu vybrali ukázali mi ju hned- slzy v ociach- potom presun na JIS. Operovali ma o 14.-tej a do rána som sa nemohla ani pohnúť-myslím tým otočiť aby sa ti stehy nepoposúvali. Opäť všetko len o psychike, to, že sa nemozes pohnuť, že musis na malu do misky a teraz som si spomenula aj na vyprazdnovanie pred operaciou-tiez neprijemne. A na druhý den ma previezli na izbu a uz som tiez stala na nohach a v pohode, rýchle zotavenie-bez výrazných bolestí. No bohuzial sa mi zle hojí koza a jazvu mám po 4 rokoch ako po 10 dňoch od porodu. :(

333eva333
19. feb 2015

@lillien11 ja som to cítila rovnako, 1 pôrod pred 8 rokmi bol cisársky a tiež spinal, a taktiež 48 hod. po pôrode brutál,ale dalo sa. a teraz v marci ma to čaká znovu,len ešte idem k svojj gynek.na poradnu a som zvedava či ma pošle už potom do nemocnice na prietoky

miroslava124
19. feb 2015

Prvy porod som vpich vobec necitila mala aom kontrakcie uz vkuse a nepostupujuci porod..takze totalna ulava po vpichu este twraz si pamatam na ten uzasny pocit ako mi razom prestali bolesti po 14 hodi.. sekciu som mala o 14 hod a na sruhy den rano som uz chodila sprchovala atd..ppmaly ale sama a v pohode. Pri druhom porode som mala planovany cisarak. Nedarilo sa ma napichnut teda asi az na 3 krat..to ma bolelo ale len trochu..ale ten porod som vkuse vraxala akovy zlc napinalo ma po cely cas bolo mi neprijemne ale kazdy tp bralv pohode. .mala som dvojcata tak asi bol vacsi tlak.. sekcia bola rano o 10 vecer som uz bola ok ale nedovolili mi este vstat az rano..a to som uz bola schopna sama obe deti nakojit naeaz a bez pomoci. Takze vvpichu sa nwboj ani porodu..a zotavenie je individualne zalezi aky mas prach bolesti..

lilly014
autor
19. feb 2015

Dakujem vam zienky velmi ste mi pomohli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre