Bojím sa pôrodu

nikolcrow
23. jan 2022

Ahojte dievčatá čakám druhé bábätko. Túžba po druhom dieťati bola väčšia ako strach z pôrodu, no teraz mi už riadne lepí ( nemám rada to moje hrdinstvo ) 😁

Prvého pôrodu som sa absolútne nebala pripravovala som sa naň s radosťou, cvičila som s anibalom a čítala knihy ako je hypnopôrod 🤦🏻‍♀️ Len mi nikto nepovedal že sa budem otvárať 20 hodín v bolestiach ☠️ Samozrejme epi som ani nepodpísala veď ja budem mat krásny porod 😁 “Pomohol “ až oxytocin a ja som po 24 hod konečne porodila 🤦🏻‍♀️ Samotny pôrod bol krásny to by som si hneď zopakovala 🤩 ale nato čo sa deje pred tým nechcem ani myslieť … Reči ako na tu bolesť hneď zabudneš u mna absolútne nefungujú zachvilu to budú 3 roky a ja presne viem aká bolesť to je 😳 a to som si myslela že mam vysoky prah bolesti 😳.. som 21 tt a uz ma chytá riadna panika hlavne v noci sa budím so strachom 😶

evkamotka
23. jan 2022

Kazdy porod som mala uplne iny. Aj mne pri druhom strasne lepilo a bolo to uplne inak. To na povzbudenie

evica17
23. jan 2022

@nikolcrow este mas cas 🙂 uzivaj si a az potom sa zacnes bat ... Mne doteraz nelepilo, az teraz zacalo v 39 tt, ked dr povedal ze male bude vacsie.A ak tak podpis epi, aby si mala barlucku a bud vyuzijes alebo nie.

mirro
23. jan 2022

Ale neboj sa. Nikdy nevieš,čo bude. Druhý pôrod je zvyčajne rýchlejší, ty vieš,čo robiť a ako dýchať a hlavne vieš, že na konci ťa čaká malý človiečik.

lylyjana
23. jan 2022

@nikolcrow ja presne preto sa neviem presvedcit, ze chcem ak druhe. A to som mala celkom rychly porod. Ze dobrovolne sa rozhodnut, ze chcem.podstupit znova taku bolest mi pride sialene 🤦‍♀️

ivec16
23. jan 2022

prvy porod som sa otvarala 36 hodin, takze 36 hodin kontrakcii, posledne 4 nastastie s epiduralom a tie boli asi najkrajsie…

druhy porod som citila slabe kontrakcie jednu noc-den ale fakt slabucke… zrazu mi doma praskla voda. a o 2,5 hodiny bolo porodene, epidural mi napichli ale nestihol zabrat, takze uuuplne iny…

marianna_peskova
23. jan 2022

Vidíš. Ty sa bojíš, čo bude pred pôrodom, ja si dobre pamätám, čo po ňom nasledovalo: šitie, sťahy maternice pri kojení... Pôrody môžu byť rôzne. Ja som napríklad porodila druhého syna do hodiny.

zooeynka
23. jan 2022

Poziadaj o rajsky plyn pri porode....ta veselost co ta chyti aj pocas kontrakcii bude nezabudnutelna 🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianarem
23. jan 2022

@nikolcrow Ja mam za sebou len jeden porod, ale moja sestra dva. Prvy horor, dlho prenasala, potom uz boli problemy s malou, tiez skoncila s oxytocinom, hrozne bolesti, mala sa narodila aj pridusena. Potom cakala druhe. Jedneho dna zacitila kontrakcie.Potom pokracovali. Lenze porovnala si to s tou bolestou, co mala prvykrat a povedala si, ze toto urcite nemoze byt porod.Normalne chodila s prvou po vonku. Az po neviem kolkych hodinach ju manzel presvedcil, ze predsa len aby pre istotu sli do nemocnice. A bol to porod 🙂 Neporovnatelne lahsi. Drzim palce, nech je to tak aj u teba.

lesana25
23. jan 2022

Stres ti nepomôže vôbec, to dieťa predsa von raz ísť musí. Skús tie cvicebne pomôcky, aj po internete je kopec návodov a informácií.

ajko2011
23. jan 2022

My sa ešte len snažíme o druhé a už teraz mi nie je jedno, čo sa pôrodu týka. 😂 Ale veď sme ženy, zvládneme to. 💪 Syna som porodila ako prvorodička od prvej kontrakcie niečo po 5 ráno o 10:20. 😊 A to mal 4480g a prirodzene sa narodil. 😌

nikolcrow
autor
23. jan 2022

@lylyjana ja viem asi som blázon 😁.. ako som písala vyššie ta túžba po 2 dieťati je väčšia

nikolcrow
autor
23. jan 2022

@ivec16 mne pri prvom praskla voda o 3 ráno zobudilo ma to, tak sme išli do porodnice lebo som si myslela že sa to rýchle rozbehne a do pár hodín porodim 🤭

travelllerka
23. jan 2022

Juj ty to máš podobne ako ja, podľa mňa hypnoporod a reči o nom by mal byť prvorodičkam zakázane 🙂 ja som si myslela, že dobreze pri pôrode orgazmus chytím a ako to neboli, že veď to sú vlny 🙂 akože aj sa na tom smejem, aj plačem, aká som bola naivná a blbá. Ja už mám druhý pôrod za sebou, mne pomohlo ísť pred nim na normálny predporodny kurz pôrodnej asistentke, ktorá pracovala v pôrodnici, kam som plánovala ísť rodiť. To najlepšie prípravi. Síce ja som nemala vôbec komplikované pôrody, ale tá bolesť pri prvom, to ma úplne dorazilo, tak šokovalo, že som sa nevedela z toho spamätať. Ja som našťastie mala podpísaný epidural pri prvej, ale len preto, lebo ma doktorka vyslovene donútila. Nemohla som lepšie spraviť. Pri druhej už to išlo tak rýchlo, za hodinu od príchodu do pôrodnice som porodila. A teraz čakám dokonca tretie 🙂 držím veľmi palce.

nikolcrow
autor
23. jan 2022

@zooeynka máš stym skúsenosť ?? 😊 ja sa napríklad veľmi bojím aj epi

nikolcrow
autor
23. jan 2022

@travelllerka presne presne z hypnoporodu mám aj ja take pocity a teda hlavne zo seba že som tomu verila 😁ale tak teda aspoň som hrdinský a naozaj bez strachu isla do pôrodnice 😁Hrdinku som prestala hrať asi po 18 hod keď som mala ozaj už riadne kontrakcie a otvorené asi na 1 cm 😳😳 nad tou epiduralkou premýšľam aj ja už teraz .. a ďakujem za skúsenosť 😊

ivec16
23. jan 2022

@nikolcrow mne pri prvom porode praskla voda az ked mi dali epidural

domka222
23. jan 2022

@nikolcrow ja som sa druhého skoro vôbec nebála. Už som sa práveže tešila, že zhodím brucho 🤭povedala som si, že veď dám zase epi. A vieš čo, ani tú som nestihla 😃

mabenn
23. jan 2022

tak hrdinka si uz bola, teraz ma zmysel ist do toho s pokorou, co uz chtiac-nechtiac mas...este by som si zadovazila dulu, na pripravu aj k samotnemu porodu

ennna
23. jan 2022

@nikolcrow Ja som mala prvý porod krásny, síce skoro 24 hodín od prvej slabej kontrakcie, ale potom uz s EPI a porod úplne bezbolestný, mala na 3 zatlacenia von, bez šitia. Naozaj krása. 🙂 A za tri týždne mam termín druhého a bojím sa aj tak. A poriadne. 😀 Asi by bolo divné, keby strach nemáme. Ale uvidíš, že tento raz to bude lepšie. Ja som "bifla", tak sa so strachom vyrovnávam tým, že čítam, študujem, analyzujem a podľa mojej súkromnej štatistiky, drviva väčšina žien, čo písali, že mali prvý porod ťažký druhy zvládli ako nič, takže ty budeš určite tento prípad. Držím palce. 🙂

lienka.7
23. jan 2022

@nikolcrow každý porod je iný. Nevyberies si proste. Prvý porod u mňa úplne malina, ani som nevedela ze rodim. Monitorovali ma, otvárala som sa, ziadne kontrakcie som nemala, otvorená na porod. Pichli mi vodu, epi, oxy, prišli kontrakcie a do 20 min.bola mala na svete. Všetko cca. 5 hod.od príchodu do pôrodnice Druhy porod katastrofa, síce rýchly (doma som začala krvácať, odisla zátka a do 2 hod. bola mala na svete), ale tazky a skočil vakuextraktorom, 2x omotana šnúra okolo krku.... Bez epi, myslela som ze fakt umrem od bolesti uz tesne pred finále. Pamätám si uz az ked mi malu dali na mna. 3 tt som sa nemohla poriadne vykakat, co ma tak bolela rit. Aj teraz to este nie je ono (7 tt po porode).
Cize vidis, nie je porod ako porod. Neovplynis to, len asi byt co napokonejsia a fakt nemyslieť na zle...drzim ti palce 👌🍀😊

lylyjana
23. jan 2022

@travelllerka jemine, ja uz normalne v strese sa citim, len som si precitala tvoj prispevok :D neviem ako sa dokopem k druhemu dietatu. Asi len budem dufat, ze tu pojde rychlo. Ja som sa na prvy porod pripravovala tiez, bola na plno online kurzoch, kedze kvoli corone sa nedalo ist prezencnce, vsetko nastudovane a myslim, ze aj cely ten porod bol ok. Epiduralku mi ani nestihli dat ale pytala som sa na nu vkuse :D no ja neviem preco, teraz po 1.5roku s odstupom ked na to spominam, tak sa hrozne bojim, lebo uz viem co to vsetko obnasa 😨

lucinka1645
23. jan 2022

Spravila by som si aspoň prípravu na epi, nech teda máte v zálohe. Človek sa môže rozhodnúť počas pôrodu. Už len ten pocit, že mám na výber je ukludňujúci. Ja som epi mala a najlepšie rozhodnutie. Nechcela som ju, bála som sa, strašne. Počas tých bolestí som sa rozhodla....a neľutujem. Perfektne zabrala a bolo mi fajn

vivi76
24. jan 2022

@evica17 Kolegyni pre pôrodom doktor tiež povedal, že dieťa bude veľké.Chuda, prvorodička, v totálnom strese a napokon sa mala narodila s pôrodnou hmotnosť 2,6 kg.Takze aj tie ich vyjadrenia by som brala s rezervou.

lucinka1645
24. jan 2022

Môj synček bol vyvolávaný po termíne, mal 4 kg a 53 cm. Anesteziologička bola mladá tak som zostala v šoku. Povedala mi, že to pichala aj svojej vlastnej sestre a že sa nemusím báť.

evica17
24. jan 2022

@vivi76 hej to viem ze sa dost casto seknu, tak uvidime ci bude mat pravdu dr alebo nie.

travelllerka
24. jan 2022

@lylyjana ja som nechcela nikoho vystrašiť :D mrzí ma to. tak ja tiež neviem, či by som sa dokopala do tohto tretieho dieťaťa, nám sa len pošťastilo. Niekedy to život sám zariadi 🙂

cherry_cherry
24. jan 2022

@nikolcrow ja som sa tiez bala druheho porodu viac ako prveho. Uz som vedela do coho idem 😀 urcite si daj epi, mala som pri oboch. Mne praveze vzdy velmi pomohla rozbehnut porod. Vzdy mi stihli dat iba jednu davku, do 2 hodin som porodila. Pri druhom porode asi po 3 hodinach pribehla anesteziologicka na salu, ze co sa deje, ze ju nevolaju na dopichnutie epi, ze ci ma na cisarsky chystaju alebo co. A uplne soknuta, ze ja mam malu uz vyse hodiny na svete 😀😀
Pre mna bol druhy porod rychlejsi, ale aj bolestivejsi. Mne museli pichnut vyvolavacku, lebo uz som mala 30hodin odtecenu vodu a kontrakcie velmi slabe. Dodnes hovorim, ze to bola injekcia z pekla 😀 neskutocne silne bolesti. Ale pichli ju okolo pol 7 rano a o 9:40 bola mala na svete. A ani porodne poranenia som nemala ziadne.

ailiba
24. jan 2022

@nikolcrow rozumiem ti, ja čakám tiež druhé a som 20.tt., syn mal práve 2 roky. No co ti poviem, tiež sa neteším na porod. Ale ja som pri prvom podpísala všetko, čo som len mohla a mala som svoju porodnicku. Našťastie pôrod prebehol dobre... No je to pôrod, a to zotavovanie po ňom, uplakane babo v nemocnici. No ešte je čas. Druhýkrát to bude určite lepsie👍... U teba ani nehovorím. Už si raz rodila... Hlavne to bude rychlejsie💗

nikolcrow
autor
20. júl 2022

Dievčatá hlásim sa 6.6 som porodila zdravého krásneho synčeka 🤍 porod trval 5 hodín 😍bolo to nádherne neverím že to píšem 🙏🏼💙 držím palce každej. 😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre