Blížiaci sa pôrod a kvôli rodine iba nervy

25. sep 2022

Dobrý deň, píšem tu lebo chcem vedieť názor aj iných či som ja tá blbá alebo čo.
Každým dňom sa mi blíži pôrod som otvorená na 2cm termín mám za pár dní.
Môj muž je v zahraničí príde až v piatok domov takže som v byte sama, čo mi momentálne maximum vyhovuje môžem sa pripraviť psychicky na to že sa mi za chvíľu zmení úplne život keďže to bude naše prvé dieťatko, môžem sa na neho pripraviť psychicky aj fyzicky oddýchnuť si a tak v tichosti.
Lenže moja svokra ktorá sa stará o svoju mamu chorú je do slova násilná na to aby tu niekto so mnou bol i keď ja nechcem, ponúkla sa mi moja mama ze príde, babka, atď ja som odmietla, chcem mať kľud. No a teraz to príde, svokra vyvoláva mojej mame a vyčíta jej že ona by svoje dieťa samé nenechala a tak ďalej, podotýkam že mám nemocnicu od seba ani nie 5min autom, keby tu niekto so mnou je, tak čo môže urobiť pre mňa ak to príde skôr? Maximálne mi zavolá taxík a sadne si do neho so mnou čo dokážem aj sama. Nechce prijať môj názor že tu nechcem nikoho dnes dokonca povedala mojej mame že ona má chorú mamu o ktorú sa stará a ze nemôže sa starať aj o mňa nikto ju o nič také nežiada, chodí sem sama na dve tri hodinky čo aj to je pre mňa vyčerpávajúce venovať sa návšteve, nemôžem si ľahnúť atď. Núti ma aby som si sem vzala kamošku, sestru alebo tak i keď milión krát som jej vysvetlila ze nechcem. Už som dnes plakala od nervov že má nikto nechce pochopiť teda iba ona. Už som aj môjmu mužovi povedala nech jej to vysvetlí a on stojí za ňou s tým ze sama nemôžem byť. Som ja tá blbá a vážne by som tu nemala byť sama i keď mám nemocnicu 5min od seba? Alebo oni všetci ktorí ma nútia do niečoho čo ja nechcem, uráža ma a je mi ľúto že na môj názor sa nikto nepýta ani na pocity čo ja chcem a čo nie aj keď to poviem na rovinu neberú si to k srdcu.

pribinak
25. sep 2022

Veď dvihni mobil a povedz svokre nech nerieši čo nemusí a že si nezelas jej intervencie
Slušne ale razne

xena0
25. sep 2022

Nemôžeš jej povedať že je pri tebe kamoška a tým by dala pokoj tebe aj tvojej mame? A bola by spokojná

beata_k
25. sep 2022

Si sprav doma poriadky. Toto je len zaciatok. Pockaj az sa male narodi. To budes inak nesvojpravna. Vsetko co budes robit, bude zle.

deti95060810
25. sep 2022

svokra má len obavy - nič viac, nič menej...
možno má zlé skúsenosti, tak sa bojí.
Tiež pri mojom prvom tehu takto reagovala moja mama - bála sa, aby som nemala tak rýchly a nečakaný pôrod ako ona - jednoducho doma uprostred noci....
inak nechápem prečo kvôli tomu plačeš....😉

viestta
25. sep 2022

Hlavne mužovi vysvetli kde je doma, kto je matka jeho budúceho dieťaťa a na koho strane má stať. Od svokry je síce pekne, že ma obavy, ale zas aj to ma určite hranice. Treba jej jasne ukázať kde je sever. Aj oteckov.

katka1389
25. sep 2022

@beata_ možno to nemysli az tak zle , lebo mozes odpadnut od bolesti zle ty moze byt ...Kto ty potom zavola zachranku ....Mozne riesenie ist k mame a byt tam v izbe a odychovat....Alebo mat mamu pri sebe ,nikto ty nebude chodit za chrbtom ide o tom ak by sa ty nieco prihodilo.Ja som bola rada že bol pri mne niekto ,prišli bolesti a uż som nedokazala sa sustredit na nic....To je moj nazor ...Samozrejme svokra ty nema pravo rozkazovat ,ty uváž čo chceš....

maminkadeticiek
25. sep 2022

Zdvihni telefon a razne jej povedz ze ju dorazne ziadas, aby pomahala tam,kde jej pomoc potrebuju.Ze jej opat a naposledy oznamujes, ze chces byt sama,nech neotravuje telefonatmi, ani tvoju mamu ani teba.Ze ti je luto,ze to vobec musis riesit takto,ale donutila ta k tomu iba ona sama tym ze nechape ked jej niekto povie zdvorilo "nie".Nech ta necha zit a prosis ju aby sa navstevy trsne pred porodom obmedzili na absolutne minimum.
Okamzite by som to takto spravila,lebo mi ver,ze tato zena ti inak spravi este len riadne peklo zo zivota po narodeni dietata,lebo je evidentne presvedcena, ze vie najlepsie co treba kedy robit a nikoho nerespektuje.Uprac ju este pred porodom a muz nech sa aj nasere,ti to moze byt uplne jedno ked nema gule postavit sa za potreby manzelky.
A spravanie a pristup manzela,to je tiez zamysleniahodne,velmi velmi smutne.

beata_k
25. sep 2022

@katka1389 Nastastie ja to mam za sebou. A na dalsi sa nechystam 🙂

betulinka1
25. sep 2022

@deti95060810 presne si to vystihla. Ma strach asi mala zlu skusenost.

tianna
25. sep 2022

To je len na tebe.. ja som tvoj presný opak, chvalabohu som mala všetky pôrody plánované, lebo ja som mala obrovský strach že to na mňa príde a nikto nebude so mnou. Paradox je že ja som chcela aby niekto so mnou bol no nemal kto keďže muž bol jasné v práci. Ty to nechceš a zas má byť kto. Svet je zvláštny 🙂 držím palce nech je pôrod ľahký a všetko dobre dopadne, aj so svokrou 🙂🍀

ayanamirei
25. sep 2022

Ked ma muzik take obavy,tak nech laskavo pride domov k tebe a inak nech raci respektovat tvoje priania.
A svokre by som poslala sms, ked bude zas otravovat, ze nech ta necha na pokoji,ze si ok a oddychujes. Snad nie si nesvojpravna a ked sa za teba nik nepostavi, postav sa sama 💪😉

mikadooo
25. sep 2022

Povedz že u seba máš kamošku...😄. Alebo jej povedz, že ak by aj niekto prišiel, aj tak mu neotvoríš dvere🤷. No problem. Keby prišla na výzvedy, tak kamoška šla na nákup... A mame poraď nech nedvíha telefón keď volá 🙂. Nech jej napíše sms, som u xyz(tvoje meno), napíš mi sms lebo nestíham. A budúcu svokru ti vôbec nezávidím, dúfam len, že jej mama bude žiť ešte veeeeeeľmi dlho.

jaond19
25. sep 2022

Ked si teraz nevies spravit poriadky, pocas sestonedelia ta zlikviduje, lebo urcite bude ona vediet lepsie co a ako s novorodencom....

sojorez
25. sep 2022

Ja som pri prvej sla do porodnice mhdckou, kontrakcie predychavala stojac pri tyci 😂 Pri druhej som sla skor, na pozorovanie, lebo mala slabsie ozvy a pri tretom som sa s odtecenou vodou odviezla sama autom 😂 Svokre a mame treba povedat, ze mas nekomplikovane tehotenstvo, ze tymi tlakmi Ta len stresuju. Ak si v bytovke, tak sa dohodni s nejakym susedom/ susedou, ci by Ta v pripade potreby neodviezol (to oznam pre pokoj duse rodicom a svokre) a cislo na taxikarov mat po ruke, i viac, ak by boli obsadeni.

elizabet173
25. sep 2022

nekaz si posledné chvíle kľudu, nezaoberaj sa tým dlhšie, ako je treba. Svokre povedz, že si neželáš, aby sa miešala do toho, do čoho jej nič nie je. Že keby si žila v UK, tiež by nikto pri tebe nesedel, tisíce žien sú pred pôrodom doma samé, veď si hádam ich rodinní príslušníci neberú mesiac dovolenky a boli aj v čase, keď neexistovali mobily a žili. Svokre jasne stanov hranice, aby vedela, kde začínajú a končia jej kompetencie a pochopila na šupu, že do starostlivosti a výchovy dieťaťa sa ti tiež starať nebude. A žiadne denné trojhodinové návštevy, povedz jej, že ti je lepšie, keď si sama, že sa už často potrebuješ ľahnúť a keby niečo, zavoláš

ruzovakrava
25. sep 2022

Jeej premotivovaná svokra a manžel ktorý jej dá za pravdu. Super konštelácia dobudúcna. Uprac si ich čo najskôr, ver mi, po pôrode s nimi ešte len budeš mať čo robiť.

mariejenka
25. sep 2022

Tri hodiny denne je pri tebe? Každý den? To hadam nie. Nebola by som diplomaticka,a zozrala by som ju aj jej syna. A ešte výčitky robi tvojej mame. Mario Skakava. Ja som sa v deň pôrodu sama odviezla na kontrolu,kde mi moj pindolog povedal,ze aj dnes mozem rodiť. Ja wohl,vykonam. 😂😂 Este pred polnocou som to dala.
O.k obavy su na mieste,ale tieto prúdy co ona robi nie.

autor
25. sep 2022

@mariejenka asi som sa zle vyjadrila keď môže ze sa jej dá tak dôjde na par hodín a ak nie tak celý deň vyvoláva videochat

autor
25. sep 2022

Úplná katastrofa už

lydiasabolova
25. sep 2022

jaaaj, to je komedia 🙂 (nemyslim to ako posmesok) ja som pred tyzdnom rodila.. doma som bola s 3 detmi vo veku 4, 2 a pol a 1,5roka, manzel normalka chodil do prace 😀 si tehotna tesne pred porodom nie kalika priputana k lozku 😀 suma sumarum, ty si uplne ok a rodinu treba trochu schladit 😀

0silvia0
25. sep 2022

Povedz jej, ze mas z jej reci uz neurozu a taky stres, ze nechces kvoli jej reciam predcasne porodit. Tak si davas do porodu prestavku od telefonatov, videohovorov a navstev. Nie si leziaca stara babka, ktora potrebuje opateru. V nejakych casovych intervaloch sa prostrednictvom sms ozvi, ze je vsetko ok nech nevyšiluje a urob si par peknych pohodovych dni.
Ty nemusis naplnat niekoho predstavy o sebe, ty rob co, co vyhovuje tebe.

elizabet173
25. sep 2022

sorry, ale na čo si si to s ňou tak začala? Aký videochat? Robíš si to sama, keď jej nedokážeš jasne a dôrazne dať najavo, že ťa jej neprimeraná starostlivosť obťažuje

miadi
25. sep 2022

Hah otvorena na 2cm termin o par dni prvorodicka tvoj muz bude doma skor nez porodis, ale tak svokre povedz ze nechces mat doma nikoho len jej syna . Nech bombrarduje telefonatmy jeho nech dojde skor domov. Preco otravuje tvoju mamu ? Ta ti dieta do brucha nedala 🤣koli tomuto by som neplakala to budu hormony ale vies co ? Da sa aj nedvihnut mobil aj neotvorit dvere.

banalu
25. sep 2022

Dvihni telefon a zavolaj MUZOVI nech si laskavo uprace mamu. Svokre by som prestala dvihat telefon a neotvarala dvere a hotovo. Tvojej mame radim to iste - nedvihat.
Ako moze byt zena az taka panovacna nikdy nepochopim 🫣

katka1389
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1389
25. sep 2022

@beata_k nechtiac som asi označila teba ....😊

danci95
25. sep 2022

Tak ja by som jej ani telefón nezdvihla keby ma stále otravovala. A na maminom mieste by som urobila to isté. Príde mi vyzváňať domov? Neotvorim dvere. A mohla by sa rozčuľovať koľko by chcela. Ja by som si z toho ťažkú hlavu nerobila

basska_b
25. sep 2022

@danci95 Taka vsetecna zena by inu revoluciu narobila, keby neotvara dvere... vsetky 3 zachranne zlozky by zavolala na nasilne otvorenie dveri 😄 Jooj, len aby to po porode nebolo tisickrat horsie, jak sa bude do vsetkeho stariet.

dori2
25. sep 2022

toto moje zelanie o klud pred nedavnym porodom a hoavne teraz po nom tiez niektori ludia nevedia respektovat… hnevaju sa lebo si nezelam navstevy

autor
25. sep 2022

@basska_b presne tak to by zbombardovala celú bytovku kým by sa ku mne nedostala....

@dori2 takže si podobne na tom, neberú ohľad na tvoje pocity co chceš ty ale čo chcú oni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre