Arytmia a pôrod

25. jan 2022

Ste tu také, ktoré trpíte nejakou poruchou srdcového rytmu ? Aký ste mali pôrod? Spontánny alebo cisarsky ? Viem ze sa to u každého posudzuje individuálne, ale tak chcela by som vedieť ako je to u väčšiny žien, ktoré trpia arytmiou. Ci nechávajú rodiť prirodzene alebo posielajú na cisarsky. Plus keď ste rodili normálne dalo sa to zvládnuť? Pripadne napíšte aj akým druhom arytmie trpíte, prosim.

inulienka11
25. jan 2022

Ahoj,ja mám arytmiu a sínusovú tachykardiu a vysoký tlak.Pred 15-timi rokmi som rodila cisárskym,lebo som dostala trombózu a pred 8-mimi rokmi spontánne.A žiadny problém

tinka_1807
25. jan 2022

Mám tachykardiu, ale bez žiadnej príčiny. Srdce je v poriadku, ale občas proste štrajkuje. Paradoxne počas tehotenstva zrejme vplyvom hormónov mi arytmia úplne zmyzla, Rodila som prirodzene. 🙂

ewka9
25. jan 2022

Arytmia a sinusova tachykardia, rodila som dvakrát prirodzene

lucia147852
25. jan 2022

Záleží čo spôsobuje arytmiu. Tam sú chyby srdca odstupňované. Ja mám prolaps chlopni a rodila som normálne, ale bolo to veľmi zle. Zohrali tam úlohu však aj iné dôvody.

mtn112233
29. jan 2022

Ja mám prolaps chlopne aj miernu arytmiu a k tomu ešte mi vyskakuje tlak a rodila som prirodzene akurát moja gynekologicka trvala na tom aby som pred pôrodom mala spravene vyšetrenie na kardiológii a aby aj kardiologicka schválila prirodzený pôrod tá s tým problém nemala dokonca povedala že nieje dôvod na cisársky rez

gabistar
25. máj 2022

Ahojte ja mám taktiež arytmiu a zaujíma ma, či ste brali aj nejaké lieky v tehotenstve? Ďakujem 🙂

autor
25. máj 2022

@gabistar nie lieky neberiem žiadne. Ani pred tehotenstvom. Vyskúšali mi dat Egilok a ten mi nezaberal a potom Isoptin, ale ten mi robil už pri nízkych dávkach zle (Pulz 37 počas dňa ). Mávam komorové extrasystoly. Beriem teraz len magnosolv 2 krát do dňa. Našťastie mávam len nejakých 4000 komorovych za den plus cca 2000 supravertikularnych, takže nie je to strasne. Ale obavam sa pôrodu, čo to bude pri tom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre