Aký dopad budú mať výpovede lekárov v pôrodniciach v BA?

kaby
4. nov 2011

Súčasná situácia v nemocniciach vyzerá predbežne kriticky. Množstvo mamičiek - čakateliek trpne ako sa situácia vyvinie, kde budú rodiť a či vôbec budú mať kde porodiť svoje dieťatko.
Má niekto nejaké informácie (z prvej ruky) ako to predbežne vyzerá s množstvom výpovedí lekárov v jednotlivých pôrodniciach v Bratislave, ktorá fungovať bude, ktorá nebude, ako planuju riesit prípadný kritický stav, atd...
Uvítame akékoľvek relevantné informácie..

bleelka
4. nov 2011

Nemocnice sa na a.s. menit nebudu, prezident to nepodpise, tak snad lekari postahuju vypovede ak im podla ich slov ide hlavne o toto a nie az tak o platy... no sama som zvedava ako to dopadne...predpokladam, ze ako v Cechach, na poslednu chvilu sa najdu peniaze a vsetko zostane ako ma...

czechzuzanaba
4. nov 2011

@bleelka A kdy k tomu nepodpisu prezidenta ma dojit, nevis?

opicamartyna
4. nov 2011

no veru toto ma tiež zaujíma, dúfam že ma bude mať kto odrodiť 😒
Lekárov by si mal štát vážiť, a poviem to trošku s nadsázkou, ale "urobiť čo im na očiach vidíme", nie?
Politikom je jedno, oni ked sa im niečo stane sa pojdu liečiť do Rakúska alebo do Nemecka, a nás obyčajných nech liečia "mäsiari" z uzbekistanu, za ten plat...... 😝

bleelka
4. nov 2011

@czechzuzanaba to slo v uputavke na TN na Markize...tak kukajte spravy o 17tej, snad povedia viac a kedy...

tanika5
4. nov 2011

Ja som sa dočítala, že najviac lekárov podalo výpovede v TN, Neviem teda ako to je v BA ale dosť sa mi nad tým rozum pozastavuje a normálne sa už začínam báť,že čo ak sa stane niečo niekomu z našej rodiny a budeme musieť byť hospitalizovaní ☹ V TN to údajne vyzera tak, že všetky oddelenia by boli na tom zle, na chyrurgii by vraj dokázali poskladať operačný tím, tak z toho slovíčka ,,vraj" si môžme predstaviť, že ak sa niečo stane možme mať smolu a nezoperuje nás nik ☹ pôrodnicu by tu údajne museli zavrieť ☹ nezávidím tehulkám, ktore majú ísť rodiť, už len zbytočný stres pre ne, či ich bude mať kto odrodiť. Čo už sa toto u nás robí, je doplaču ☹ Už by sa konečne mohli kompetentní uvedomiť, čo toto môže na Slovensku spôsobiť. Je to smutné aby žena, ktorá sa dajme tomu X rokov snaží otehotnieť a zrazu pred termínom musí mať stresy z toho ako jej pôrod dopadne, či bude o ňu a jej dieťa postarané plnohodnotne. O všetkom svedčí už len to, že sa má zavrieť jedna z najoblubenejsích pôrodníc ☹ ☹

czechzuzanaba
4. nov 2011

@bleelka
Mas pravdu. Ted jsem si docetla clanek:
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...

Jeste je cely listopad cas, aby to stopli a lekari stahli vypovedi, tak snad to tak i bude.

pink_lady
4. nov 2011

@tanika5 ale neboj, podla mna ti dr do tej roboty predsa len pridu 😅 a ked nie, ked sme tuto blizko CR, tak behneme do UH alebo Brodu - to neni az tak daleko ...a verim ze tam nas nenechaju umret 😔

czechzuzanaba
4. nov 2011

@pink_lady No neni to tak lehke, s tim jetim za hranice. Za prve co se tyce porodu, tak aby to clovek vubec stihnul, a za druhe by sme si to pekne zaplatili....

tanika5
4. nov 2011

@pink_lady no ja teda nie som tehu, ale ked si tak predstavím, že som bola už 2 týždne pred pôrodom v pôrodnici s tlakom a teraz by som asi dopadla tak že by som bola s tlakom 160/100 doma až do pôrodu a potom šikovno hladať pôrodnicu kde ma odrodia a dúfať, že sa tam bude mať kto o nás postarať po pôrode tak ma z toho až hlava zabolí ☹ ja len teda dúfam a verím, že naši lekári sú odhodlaní a presvedčení, že ich nič nezastaví v tom aby robili to čo doteraz a nedokázali sklamať či už rodičky alebo kohokolvek kto bude pomoc potrebovať 😉

pink_lady
4. nov 2011

@czechzuzanaba jasne co sa tyka porodu to stihnut nemusis ale - pokial je europsky preukaz nemal by bytr problem ved ma mohli chytit problemy na navsteve na morave, a hlavne ked byvam odtial par km nie? 😅 aspon cast by urcite mala poistovna preplatit

pink_lady
4. nov 2011

@tanika5 hej v takomto pripade, ja som bola tiez podobne, vlastne podstatne horsie 😅 - tak to by bolo vazne, ale ja fakt vberim ze je to len take bu bu a media zas aj dost zvelicuju 😎 tak hlavne klidek, nech tu polka kvoli tomuto stresu nezacne predcasne rodit 😅

czechzuzanaba
4. nov 2011

@pink_lady no ja jsem to tu studovala na Konikovi, a docetla jsem se, ze spravne by sme meli dopredu jit do pojistovny, a pozadat o proplaceni nebo ucast, ktere nam ovsem muzou zamitnout. A pokud porodis jakoze neplanovane v Cechach, tak ti prijde ucet 🙂 Psaly tu baby ze v Breclavi je to 900 EUR. Ale nevim, jak to je, kdyz je ten porod treba komplikovanejsi, nebo cisar, kolik to stoji potom.
Ale jako stopro to nevim, jen co jsem se docetla, osobni zkusenost nemam a doufam ani mit nebudu 🙂

tady je ta diskuse k tomu
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/slovenky-rodiace-v-cechach-kto-uhradi-porod/

tanika5
4. nov 2011

@pink_lady tak tak veru 🙂

pink_lady
4. nov 2011

@czechzuzanaba as ked sa ti stane v zahranici uraz alebo ta prepadne akutny problem, musis najskor zajst do poistovne? 😅 mam skusenost s urazom v zahranici, nebol ziadny problem, ale musis sa dat osetrit v zmluvnom-statnom zariadeni, a musis mat samozrejme preukaz platny na uzemi celej EU pripadne poistenie

pink_lady
4. nov 2011

@czechzuzanaba ale ked sa tu riesi porod, ja som pisala vseobecne ale urcite by v akutnom pripade problem nebol 😉

bleelka
4. nov 2011

baby, nestresujte, neprejde to, vsetko zostane po starom 😉

katussska24
4. nov 2011

@bleelka kiez by si mala pravdu. mna to popravde tiez dost stresuje.... 😖 ja sledujem BA, ked soms a dopocula o jednom skvelom chirurgovi, kt. dal vypoved preto, lebo skratka je na nich tlak.... 😒 tak mi prestalo byt vsetko jedno 😕

kaby
autor
4. nov 2011

lekárske odbory žiadajú splnenie 4 požiadaviek (dodržiavanie Zákonníka práce, zmenu systému financovania zdravotníctva, zastavenie transformácie nemocníc a zvýšenie platov zdravotníkov) . Obávam sa, že zastavenie transformácie nemocníc lekárskym odborom nebude postačovať...
Doposiaľ veľa lekárov výpovede nestiahlo... Pacienti ich nezaujímajú, spoliehajú sa na ústupky, len aby sa neprerátali. ... a nemocnice sa nám zaplnia lekármi - absolventami.... Nikto netúži po tom, aby bol ošetrovaný niekým bez skúsenosti, aby sa niekto na niekom "učil"... A už vôbec nie pri pôrode.....
Nie je lekár ako lekár.....
A že sa pod ministrom zdravotníctva trasie stolička.... To má akože pacienta uspokojiť???

stardust
4. nov 2011

Vela z vas sniva o porodoch doma, mozete si splnit svoje sny.

czechzuzanaba
4. nov 2011

@stardust to je spis pro me teda nocni mura 😀

czechzuzanaba
10. nov 2011

Nemate nekdo nejake aktualni info?

Ja jsem byla vcera na prednasce u dr. Jandove na Kramoroch, tak jsem se ptala, ze jak to teda bude od toho 1.12. Nevedela vubec nic, pry nikdo nic nevi. Pak rekla, ze asi bude fungovat jen Antolska, ale pry opravdu ted nema zadnou odpoved. Ptala jsem se kdyz se to teda dozvime, tak to pry taky nevi 😒

Jo, a rikala, ze pokud to nestahnou, ty vypovedi, tak zazmluvneni doktora nam nepomuze, protoze ten doktor do te nemocky nemuze, pokud uz nebude jeji zamestanec.

@kaby

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre