Ako zrýchliť otváranie sa pred pôrodom?

tereziatko11
29. jún 2019

Baby čo ste robili pre to aby ste sa v nemocnici rýchlejšie otvárali? Ja som v nemocnici od včera a stále na 1cm aj kusok😕uz to chcem mať za sebou cim skôr 😥

zuzi0911
29. jún 2019

Úprimne, skus chodiť po schodoch,teola sprcha. Možnosti moc nie je. Mne vyvolávali 4 dní. Na ten 5 sa obe narodili l. Niekedy to proste nezaberá hneď. Drz sa

sapetka
29. jún 2019

@tereziatko11 a kolko prenas?mne to urychlila epi

evittam
29. jún 2019

@sapetka Epi jej nepichnu ked je otvorena na 1prst.😉

pininka1
29. jún 2019

Mne najlepšie pomohol klystír. Okamžite odišla aj zátka a hneď nastúpili aj bolesti, takže ma rýchlo brali keďže som išla na cisarsky

tereziatko11
autor
29. jún 2019

@sapetka dnes-zajtra mam termín doktorka ma poslala do nemocky včera lebo mi dosť tvrdlo brucho ze nech idem ze sa to rozbieha a za 24hod sa to "rozbehlo" na 1prst aj kusok😕

fridi96
29. jún 2019

Ja som sedela v sprche na fitlopte Alebo len tak púšťala teplu vodu na kríze a brucho z 8 na 10 to bola cca hodinka síce mne sa začali bolesti v noci o 3tej vodu mi museli pustiť lebo neodišla a malá už o 11ej ráno bola 🙂 buscopan mi dali a ešte infúziu keď som už lezala na pôrodnej sále aby som mala silnejšie kontrakcie 🙂

sapetka
29. jún 2019

@tereziatko11 hm mne dali najprv prostaglandinovy cipok (nedala ti?)a odtiekla mi voda a ked som bola 3-4 cm som si dala epi a islo to z kopca..

diewcatqoo
29. jún 2019

@tereziatko11 ahoj, mne tvrdlo brucho cely posledny mesiac a bola som otvorena na 2 prsty. Ked som dostala tie prave kontrakcie, sli sme do nemocky a bola som na 3. Za 6 hodin to pokrocilo z 3 na 4 za strasnych kontrakcii a nic. Cely cas som skakala v sprche na lopte, dali aj klystir a nic. Ked mi pichli vodu, tak sa to rozbehlo znovu a dalsich 7 hod trvalo, kym vyslo babo.

sapetka
29. jún 2019

@diewcatqoo bozinku 😏neviem si predstavit tak dlho rodit

barborka291
29. jún 2019

@tereziatko11 A mas kontrakcie? Lebo takto otvorena mozes byt dlho...

diewcatqoo
29. jún 2019

@sapetka tak co uz, nie kazdy ma super porod... a to nehovorim o tom, ze malemu klesli ozvy a ked vysiel, bol cely modry, neplakal a hned ho brali prec. Ale urcite existuju aj zeny, ktore to mali horsie... kamoska rodila 24 hodin 🙂

sapetka
29. jún 2019

@diewcatqoo no to ja naozaj s polutovanim som pisala ze fakt ako sa niektore trapia.. ach

pininka1
29. jún 2019

@diewcatqoo u nás v bufete predávala pani, raz sme sa bavili, ona rodila 48 hodín. Nepretržite kontrakcie, vravela že už nikdy nechcela o deťoch ani počuť. Nakoniec ešte mala dve, ale aj tie rodila viac ako 24 hodín. Je to nielen že strašne, ale aj nebezpečné pre deti. Niektorým doktorom by som ruky obsekala.

zuzana321991
29. jún 2019

No je to rôzne ja som mala tehu cukrovku,skôr som šla do nemocnice, vyvolavacky furt dookola 7 mi ich dali,čipok,tabletky trojitu dávku v posledný deň,vodu pustili, kontrakcie som mala zakaždým cca pol dňa,a stále som bola otvorená na 2 prsty nakoniec urobili cisársky, chvalabohu potom zistili úzka panva a veľká hlavička čiže zbytočne má trápili 2 týždne, držím palce

evkamotka
29. jún 2019

Ja by som po schodoch nechodila. Na vizite sa spytaj dr nez taketo babske rady, robil niekto na to serioznu studiu? Ako vies ze tym babatku/sebe neublizis? Ee ani nahodou

diewcatqoo
29. jún 2019

@sapetka
@pininka1
Niektore zeny fakt "vyhrali", co sa tyka dlzky porodu. Rodit 48 hodin, to si neviem predstavit.
Ono teraz je kazdy za co najprirodzenensi porod, bez akychkolvek zasahov. Ano, je to asi to najlepsie pre dieta, ak porod postupuje tak, ako ma. Ale zas natahovat to za kazdu cenu asi nema zmysel lebo potom to uz moze byt nebezpecne. Ja som uz po 10 hodinach v porodnych bolestiach prosila, nech ma napichaju vsetkym, co maju a bolo mi jedno, aky velky zasah do organizmu to bude 🙂

fridi96
29. jún 2019

@evkamotka mne tiez kázali chodit aby som sa otvárala keď som sadla vraveli že to neni dobrá poloha lebo tlacim malej na hlavu a nevie ísť dole 🙂 ale mna tu netrápili ako keď videli že aké mám bolesti dali infúziu na urýchlenie ale ja som nemala žiadne lieky na tlmenie bolesti proste boli pri mne a pomáhali a to tiež strašne veľa pomôže 🙂 ani to neni jedno podla mna kam ideme rodiť 🙂 ja som bola v ZV 🙂

domisha02
29. jún 2019

Ja som takto rodila 29 hodín mne odišla voda ani ja som sa vôbec nechcela otvárať nič, mohla som robiť čo som chcela chodiť, sprchovať sa sedieť na fitlopte vôbec nič mi nepomáhalo az na koniec po 24 hodín mi pichli injekciu a ta mi nakoniec pomohla potom som sa už konečne začala otvárať. Držím ty palce aby si to mala čím skôr za sebou 🙂

monika_d
29. jún 2019

Ozaj takto mozes byt dlho otvorena.. nemozes ist domov? :D ci mas nejake komplikácie, ked tam uz musis ostat?

martina2ve
29. jún 2019

Ja som mala spotrebovany krcok 2mesiace pred terminom a zacala som sa otvarat 2cm mesiac a pol pred terminom.. (rizikove cele tehotenstvo) a az v termine sa mi narodila bambula.Poviem vam ze 5dni som "lezala" cakala som kedy to zacne a vlastne na 6den vecer sa narodila cisarakom lebo voda skoro 40 hod. odtecena a ja na 6cm.. vobec nic mi nepomahalo..

tereziatko11
autor
30. jún 2019

@barborka291 no oni tu nazývajú kontrakciami to tvrdnutie bruska co mam hlavička ze je nizko tak čakajú ze sa začnem otvárať a dostanem bolesti a pôjde to som v 40tt a to ani domov a keďže sa to nerozbieha ani tu sa mi byť nechce🤔

tereziatko11
autor
30. jún 2019

@monika_d vlastne dnes začínam 41tt takze jasne ked sa to nerozbieha jasne ze by som sla aj domov na jednej strane ale na druhej strane nechcem prenášať este ďalší týždeň... A každý lekár ktory ma pozeral(a) povedal(a) ze je to dole pripravené len to postupuje pomaly keďže som prvorodicka😕🤷‍♂️

tereziatko11
autor
30. jún 2019

@domisha02 ďakujem za podporu😘

tereziatko11
autor
30. jún 2019

@pininka1 povzbudzujúce 🤔😁

nitka1157
30. jún 2019

@tereziatko11 mne odtiekla voda.bolesti ziadne tusim som bola trochu otvorena.dr mi roztahoval krcok nasilu aby sa to rozbehlo.myslela som ze ich tam zabijem vsetkych taka bolest.ale nastastia za chvilu bolesti aj som sa pekne otvorila a porodila som rychlo

tereziatko11
autor
30. jún 2019

@sapetka dali mi nejakú injekciu na uvoľnenie tych ciest aby som sa začala otvárať na tie 3-4cm čakám ako na VIANOCE 😆 (nastastie nemám bolesti no tiež mi je jasne ze bolesť =rovná ze sa niečo deje)

sapetka
30. jún 2019

@tereziatko11 mne med isla vyvolat porod dala ten cipok a tak ho tam “vmasirovala”ze po hodiny som sa zacala otvarat.. neviem na co ti lekari cakaju 😏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre