Ako už porodiť?

helena220
10. nov 2014

Ahojte baby. No zajtra mam oficialny termin porodu akurat na muzove meninky. Cele tehotenstvo mi hrozil predcasny porod, 4x som bola hospitalizovana no a teraz ked by aj bolo fajn porodit nie a nie to zacat:( zakon schvalnosti? to iste som mala pri prvej, takisto asi 6x v nemocnici pre hroziaci predc.porod a isla vyvolavackami takmer 3 tyzdne po termine...chcem sa vyvolavaniu vsemozne vyhnut. Skusala som uz vsetko ale naozaj vsetko...od ostruziny, cez lan, teplu sprchu,denno denny sex az po upenlive mdlitby nech to uz pride...ale stale nic. Posledne dva dni mam sice hrozne bolestive tlaky na konecnik,odtiekla mi aj cast vody ale v nemocnici povedali ze jej mam este dostatok a mam este casu.otvorenasom len na 1 prst..ako mam uz vacsie bolesti,ale ako pred menzesom a tie tlaky na konecnik ale stale nic. ak mozte dat nejake tie super rady starych materi alebo mladich to je jedno, len co by tak mohlo zabrat.ako vravim , vyvolavacku uz nikdy nikdy.tie bolesti boli neunosne,kontrakcie hadam kazdu tretiu sekundu..no hruza, takze teraz by som chcela taku nejaku prirodnu overenu vyvolavacku.vdaka za vsetky bezpecne rady...🙂

mabika
10. nov 2014

No musis stale chodit po schodoch hore dole a robit siroke drepy 🙂

cawes
10. nov 2014

@helena220 ahoj ja ked som isla rodit tak som isla rano z bolestami ltvorena na prst s tym ze urcite to nebude tak skoro nech idem domov.isla som domov pustila fajn hudbu a nalozila sa do vane z velmi teplou vpdou a fajnou penou. Po hodke som ledva uz vyliezla a hned do nemocnixe a maly sa narodil este v ten den

jojka1
10. nov 2014

myslim, ze pohyb je najlepsi, po schodoch - a mne pomohlo aj poumyvat schodisko cez 3 poschodia 🙂 vela trpezlivosti a nech to uz cim skor pride - zazila som si to 3x 🙂

tinkax
10. nov 2014

dieta vie kedy sa chce narodit, ved pockaj trochu, chce to klud, ja som tiez skusala vsetko mozne a tyzden som prenasala a potom v noci sa mala prihlasila a islo to same a rano uz bola na svete 🙂 a kedze mas termin zajtra tak vlastne este ani neprenasas 😉 skus sa uvolnit a vychutnat posledne dni s bruskom ,nesustred sa na to a ono to pride 😉 🙂

sabina1975
10. nov 2014

@helena220 Porodila som tri deti a vsetky boli dva tyzdne po termine prvy dokonca az 18 dni ale teraz uz tolko nedovolia prenasat vraj max 7 dni

nativanativa
10. nov 2014

Príde to samo , mne voda odtiekla ráno , po piatej poobede stále na jeden prst a vo mne dva čipky a stále nič , až po deviatej večer a ďalších dvoch čipkoch som porodila
Držím palce !!

evitka83
11. nov 2014

Vela bab hovorilo, ze na to pomohol ricinovy koktejl, ale ja som sa neodvazila, lebo z toho prehana a su krce v bruchu, ale zevraj prave to spusta porod, lebo sa velmi pohnu creva...

matulinuska
11. nov 2014

Ricinovy olej je uz v niektorych krajinach zakazany kvoly tomu,ze sa moze dostat k dietatku a o o prvu smolku co ma vykakat po porode vykaka vdaka tomuto "zazracnemu koktailu" do plodovej vody a moze nastat infekcia. Ja mam sice termin az o tyzden ale skus oddychovat,kolko zien zacalo rodit s tym ze proste len lezali pre tv?

horana
11. nov 2014

@helena220 Na veceru si daj cim viac stiplave jedlo ake len znesies nieco s feferonkami, salat a pod., zapit cervenym vinom.

piskotka3008
11. nov 2014

Ja som chodievala na akupunkturu🙂, porodila som 7 dni po termine🙂)), ale urychlilo to porod. Prisla som so 4cm do nemocnice bez nejakych strasnych kontrakcii, tie hnusne sa rozbehli az tam.
Akupunktura je fajn na vyvolavanie porodu nemedikamentozne a urychlenie otvaracej doby, na odstranenie opuchov-mozem len doporucit. U nas ju robia porodne asistentky.

csenibaba
11. nov 2014

CHODENIE PO SCHODOCH JE NA VYVOL.PÔRODU NEBEZPECNY.MÔze spadnút pupocná snúra a omotat sa okolo krk bábetka a môze sa udusit!Aj my sme mali pup.snúru 2× okolo krku kvôli tomu!

zuzana1291
11. nov 2014

Nepomoze nic ak sa babatku nechce 🙂 Skusala som pri oboch vselico, od sexu po upratovanie...Kazde sa vypytalo na svet ked chcelo ono :P Netreba to silit, nechaj to na prirodu, hoci viem ake su posledne dni otravne a narocne nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stranke.

darina1952
11. nov 2014

@helena220 skús zjesť niečo fakt štipľavé, ak doma nič nemáš, tak kúp čili omáčku a daj si ju na chlieb so šunkou napríklad. Prajem skorý pôrod 😉

sziwi
14. nov 2014

@helena220 Tiez si myslim, ze by si sa na to nemala az tak sustredit. Lebo mozno prave preto sa este babatku nechce prist na tento svet 😉 Podla mna je to strasne individualne, ze co z tych alternativnych sposobov nakoniec aj porod spusti... Ale teda vraj pomaha fyzicka aktivita (dlha prechadzka, zehlenie, umyvanie okien, chodenie po schodoch), pripadne klystir, sex, stiplave jedlo. Na predporodnom kurze nam napr. odporucili aj stimulaciu prsnych bradaviek. Minutu az dve silno triet, potom dve az tri minuty prestavka a zase zopakovat. taketo drazdenie moze vyvolat kontrakcie. Ak nastanu do pol hodiny, vraj to znamena, ze maternica je uz zrela na porod 🙂 Najvacsi spustac je podla mna aj tak bud psychika alebo samo o sebe babatko. Ono vie, kedy ma uz ist von 😎 Drzim moc palce!

ajuska83
15. nov 2014

Moj termin bol prvy stanoveny na 10.11 a druhy dali az na 18.11. a pritom sme mali odpozorovanu ovulaciu, co ja povazujem za najpresnejsi termin a ten mal byt 13.11. Uz som 3 den v nemocke, prisla som do poradne, kde mi namerali zvyseny tlak. Najskor som bola len upachtena z cesty, hned na prijem a po 2 hodinach uz opat klesol a stale bez zmeny. V stredu mi odtiekla hlienova zatka a celu noc som mala dost intenzivne krce ako pri menzese, ale na prijme nic nezistili .. stale uzavreta. Nasadili mi magnesko a to je vsetko. Do dnes rana som mal a tie krce opat , ale ovela silnejsie, az ma pot zalieval, a primarka ma pozrela a stale sa vobec neotvaram, jedine pozitivum je, ze krcok uz je makky. Inak tu so mnou nic nerobia a to vam poviem, ze toto je na nervy este viac, ako ked cakate na porod doma. Neviem, ako si tu pomoct , hlavne ked od rana sme tu mali uz 2 porody, doma by bolo viac moznosti. Vonku je krasne a prechadzka by isto pomohla veci. Nechcela by som velmi vyvolavacku, ale to cakanie je fakt hrozne. Kym som bola doma, tak som skusala vsetko od upratovania, umyvania podlach, pochodovania do schodov, 2hod. prechadzky , sex bez akejkolvek ohladuplnosti 😝 , zazvorove caje s klincekami a skoricou, trenie bradaviek aj pohar cerveneho. A nist nepomaha. Takze asi jedine ostava ostat v klude, ono to pride.. snad tu nebudem do Vianoc. A mozno mala caka na tatikove narodeniny, ktore ma 18.11. 😀 🙂 Drzim Vam vsetkym palce, nech to dokopeme do stastneho konca ( hlavne cim skor 😀 😝 🙂 🙂 🙂 )

jana_eyre
15. nov 2014

no, ja som prenasala len druhu /po prvom som nevedela ake to je hrozne dostat vyvolavacku, tak som sa toho nejako nebala/ len mi uz liezlo na nervy byt ako slon a tak som tiez skusala vsetko co sa pise.. nic nepomohlo a vyvolavacku som aj tak dostala..

hruza, ale snad nabuduce to tiez prezijem, ak budem znova prenasat.. ale nejako sa teraz vyhybam otehotneniu, hoci pred porodom som planovala aj tretie s takym malym rozdielom ako mam medzi prvymi dvoma...

inak citala som, ze najbezpecnejsie a najoverenejsie je pre lekarov sex a teply kupel - nie len sprcha.. ja som skusila 38,5 stupnovu vodu a nic..

vejula
15. nov 2014

@helena220 kedže si bola na rizikovom, tak ťa zrejme dopovali magneziom... Dokedy si ho uživala?

bibianka332014
17. nov 2014

Dobrý deň 🙂 Som študentka na Gymnáziu sv. Mikuláša v Starej Ľubovni a ku svojej Stredoškolskej odbornej činnosti ( SOČ) potrebujem vyplnenie dotazníka, ktorý sa týka najmä žien po ale aj pred pôrodom. Mojím cieľom je zistiť informovanosť žien k problematike PEDA. Veľmi mi pomôžete a zaberie to minútku 🙂 vopred Ďakujem za vyplnenie 🙂
Link na dotazník :
https://docs.google.com/forms/d/1DoTX2dGPRxcae0...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre