Ako urýchliť pôrod?

kojzarik
11. jan 2014

poradte prosim ako by som mohla urychlit porod. som uz na zaciatku 40 tyzdna tehotenstva a stale sa neotvaram iba krcok mam skrateny na 2 cm .

kveta
11. jan 2014

Spermie na cipok..

luba28
11. jan 2014

tonic,alebo dobry sexik keksik,... 😀

leanny
11. jan 2014

Ja som sa neotvarala ani v 41t, skončilo to cisárskym, ukázalo sa, že malý bol omotaný pupočníkom, preto nepostupoval...

ushuaia
11. jan 2014

...suhlasim dobry sexik...aj ked v takom 40 tyzdni je to asi jedno ci je dobry... 🙂 najma aby spermie splnili svoju ulohu - maju ucinky ako oxytocin... 😀

sydney07
11. jan 2014

mne pomohlo chodenie hore dole schodmi a takisto sex 😀

raffaella
11. jan 2014

vela sexovat, fyzicky pohyb (aj prechadzky do kopca), psychicky sa snazit uvolnit a povzbudit babo, ze uz je jeho cas, ze sa uz kludne moze narodit. Tiez skorica, kava al. zeleny caj. A teda neviem kedy je spln, ale aj to ma vplyv.

miruska2308
11. jan 2014

mne pomohlo ked som si po poslednej kontrole v pondelok povedala ze do piatku porodim, vsugerovala som si to vedela som ze to tak bude bola som pokojna, pripravena a v stredu som porodila 🙂 takze hlavne pozitivne myslenie 🙂 a ten sex tiez nie je na zahodenie :D

vodnicka
11. jan 2014

no ja som si kupila v 36 tt caj malinovy s malinika od bylinkarky a zacala pit v utorok vecer aj v stredu a v piatok o 01.55 som porodila doma v spalni necakane svoju dceru a to som mala len zmeknuty krcok na 1 a pol palca
😉 😉 😉

zoraroz
11. jan 2014

Nám na predpôrodnej príprave radili: ráno si uvariť malinový čaj, potom si pripraviť veci do pôrodnice, poumývať okná, povysávať byt a večer počkať na manžela s rozkročenou náručou 😀 😀 😀 Myslím si, že gynekológovia majú svoje osvedčené elixíry na urýchlenie pôrodu - ty nemusíš robiť nič. Zbytočne sa nestresuj, všetko bude tak, ako má byť 😉

horana
11. jan 2014

Velmi stiplave - palive jedlo (feferonovy salat, hocico ochutene chili ale poriadne), k tomu pohar cerveneho vina. Viem ze je to v tehu do porodu prave preto "zakazane", ale je to neoficialna rada jednej super sestricky, ktora fakt v dost pripadoch pomohla, ze ked uz je to na spadnutie a nic, treba aplikovat.

zuzka1008
11. jan 2014

všetko čo písali baby je super, a mňa este napadlo,ostré jedlo niaku papričku,štipľavý guláš a podobne...

mirka1702
11. jan 2014

Okrem znamych metod ako sex, prechadzky a pod....skus ricinovy olej vela som o nom citala lebo ho chcem kupit a docitala som sa aj to ze po podani je 60% uspesnost vyvo
lania porodu...

tinamarkova
11. jan 2014

Stare recepty ktore zabrali: mne mastenie bradaviek, v piatok som zacala a v sobotu v noci som sla. Kamoska mala tiez uz 40 tyz. tak citala na nete ze vino so skoricou mletou. O 11 vecer si dala a o 1 v noci uz kontrakcie a do rana porodila. Drzim palce

wewe22
11. jan 2014

ziaden z vyssie uvedenych receptov u mna nezabral ani pri jednom dietati a ver ze som to skusila niekolko nasobne bo prenasat 9dni je na slucku ale neboj on ten porod jedneho dna pride
skus sa upokojit a mysli len na to ze si pripravena aby babetko prislo to bolo asi to jedine co pomohlo pri prvej a rozbehlo sa to aj samo pri tretej som mala obavu z porodu lebo ma od prirodzeneho vsetci odhovarali a nakoniec ju museli volat von dva dni

takze klud pohoda dopraj si prechadzku na cerstvom vzduchu a porozpravaj sa s babom ze ho uz cakas 😉

maryennn1
11. jan 2014

Ja som vyskúšala úplne všetko od sexu, cez chodenie po schodoch, pití čajov až po vyupratovanie celého bytu a nepomohlo nič, nakoniec som prenášala 12 dní 🙂 Jednoducho bábätko príde vtedy kedy má, či už prirodzeniu cestou, alebo mu pomôžu. Urýchľovať to nemá vôbec žiaden zmysel.... neboj sa, nejak vošlo dnu, nejak musí aj von 😀

hnedka
11. jan 2014

ja som na fitlopte sedela nonstop a jedla zomlete lanove semiacka.Prisla som do nemocnice na8 cm otvorena.Mala som silnu nadchu a vkuse som smrkala mozno to bolo aj tym ze ked som smrkala tym tlakom...SKUS NA FITLOPTE SA DO BOKOV VYKRUCAT mozno sa bude babo zosmykovat do porodnych ciest ....ale aj tak jablko odpadne od Strom az ked je zrele.Ja som porodila o 2 tyzdne skor ako bolo planovane...

alicka1982
11. jan 2014

RICINOVY KOKTEJL!!!vygoogli si to, je to super a pomaha!!

aliza
11. jan 2014

a preco chces porod urychlovat? nenapadlo ta, ze porod sa spusta vtedy, ked je ten spravny cas? ak mas porodit o 2 tyzdne, tak mozes robit vsetko to, co ti tu ostatne poradili a aj tak neporodis. Co takto nechat to na prirodu a hlavne na tvoje dietatko? mas este tyzden do terminu, tak je normalne, ze sa neotvaras, to sa nemusis ani v den porodu 😀. Termin moze byt tiez zle vyratany, cize kludne tu mozes pisat este o 2 tyzdne. Tak si to uzivaj, bud trpezliva a hlavne sa neznasilnuj do vsetkych tych kravin, co tu zienky popisali ( to v dobrom 😉)....ze dobry sexik v 40t....hm, ako pre koho...

mon84
11. jan 2014

Ako pisala @alicka1982 - ricinovy koktail, s nim som si pomohla pri oboch detoch. Pri prvej mi za 12 hod.po vypiti odtiekla voda, a pri druhej som za 12 hod.porodila:-D

adka0987
11. jan 2014

Sex a tepla sprcha alebo do vani si napust 😉

oktobermimi
11. jan 2014

škorica 🙂 aspn u mna ... pre dokonalé matky : NEVEDELA som že spúšťa pôrod tak som si dopriala hrušku so škoricou ...
ale v mojom prípade bolo dobre, pretože malá mala pupočnú šnúru 2krát okolo krku....

sliznik
11. jan 2014

Keď budete toto čítať , už budú moje rady zbytočné, lež keby nie, tak prečo urychlovat to čo sa aj tak stane?
Teda počkajte!

raza
11. jan 2014

podla mňa,keď drobec ešte nechce von, tak si neporadíš... ja som prenášala týždeň, vyšla som po schodoch na 10. poschodie, funela som, stonala, na tretí deň aj plakala, ale nepomohlo.. nakoniec mi museli pôrod vyvolať..

charlie1980
12. jan 2014

No neviem...ja som ku koncu mala pocit, ze porod sa ani z daleka neblizi. Par dni pred terminom som behala po schodoch, cely byt sa leskol cistotou, po kolenacky som upratovala a mala som z toho akurat bolest krizov a maly aj tak nechcel. Zavreta na tisic zamkov. Nakoniec mi porod vyvolali a ani tak som sa neotvarala. Esteze ma nenechali dlho sa trapit a spravili sekciu. Takze ono nie vzdy je to tak, ze co sa ma stat, sa stane. Mala som pocit, ze keby mi nevyvolali porod, tak tam maly cuci este do Vianoc.

adelakk
12. jan 2014

Ja mam uz piaty den po termine porodu, aj ked som presvedcena o tom, ze mi ho zle vypocitali. Totizto som otehotnela este ked som dojcila prve dieta a ani som nemala poriadny menzes, iba jedno take mensie sporadicke krvacanie, po ktorom som hned otehotnela. Na ultrazvuku mi stale hovorili, ze dietatko vyzera byt skoro o tri tyzdne mensie nez by malo byt podla predpokladaneho terminu porodu. Ja osobne by som sa nikam neponahlala, pretoze zatial je vsetko s dietatkom i so mnou v poriadku, ale v poslednej poradni mi povedali, ze ak do pondelka neporodim, tak ma prijmu do nemocnice v utorok tak ci tak. A tam predpokladam ma caka vyvolavacka, na ktoru sa moc netesim, pretoze nechcem, aby mojmu babatku este pred narodenim isli do tela nejake synteticke latky. Prve dieta som porodila devat dni pred terminom, co bolo ovela lepsie, lebo som to necakala a tak som to mala aspon za sebou. Teraz cakam a cakam, pri kazdom naznaku bolesti sa potesim a ked nic, tak zase len cakam. Ako som uz povedala nevadi mi cakat, len ci lekari budu mat ten isty nazor ako ja. Byt som uz vyupratovala, akurat ma teraz bolia krize, tak dnes skusim nieco ine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre