Ako urýchlim pôrod?

bambulka1122
1. jan 2018

Ahojte dievcata, poznate nejake zarucene tipy ako privolat porod? Nasmu drobcovi sa nejak nechce 😀
Doktor mi poradil, ze pohlavny styk, no bejak to nepomaha, ani chodenie po schodoch

1988majka
1. jan 2018

@bambulka1122 tepla sprcha alebo teply kupel, masaz bradaviek, lahka masaz - skor hladkanie chrbta od hora az dole (od stredu do bokov), masaz chodidiel, hladkanie bruska, ...., a este jeden recept - ricinovy koktejl - 1PL ricinoveho oleja a 2dl marhuloveho kompotu (je to silne prehanadlo a spusta aj porod tak to len ked uz nic nebude fungovat)

suchacik
1. jan 2018

Niekomu pomohla fyzická aktivita (povysavat byt či umyť okná a pod) Mne nepomohlo nič. Až vyvolavacka v nemocnici (9dni po termine). A to som od 36.t pila vo velkom alchemilku a ostruzinu malinovu. Od 38.t behala po schodoch 3x13posch rano a vecer, skakala na fitlopte, cvicila jogu, rochnila sa hodinu denne v 40st vode, sexovala, jedla pikantné a pila vývar zo zázvoru, skorice a klincekov. Nič mi pôrod neprivolalo :( Stále len slabšie kontrakcie, ktoré po chvíle prešli... Ale na druhej strane, pôrod šiel ľahko, tak možno to na niečo bolo ;) Držím palce!

luga_luga
1. jan 2018

ricinovy koktejl je tutovka, ale to by som brala ako poslednu moznost, poznam recept, kde je rum (ten je tam ale podmienka, nema sa vynechavat)

bambulka1122
autor
1. jan 2018

@suchacik to si ma moc nepotesila teda 🙈😀 z toho co som skusala zatial ani mne nic nepomohlo. Akurat v noci som sa zobudila na bolest a tvrdnutie bruska, ale do cca hodiny to preslo

henikav
1. jan 2018

Neboj sa navzdy tam nezostane, nenahanaj ho, pride ked bude pripraveny. Mozno aj do vecera a nemusis robit vobec nic. Radsej si skontroluj ci je vsetko pripravene a oddychuj kym sa da 😉

tinaa64
1. jan 2018

Male vie najlepsie kedy sa ma narodit...nic nesil..pokial neprenasas dlho...viem ze uz je tazko a cjces to mat za sebou ale nechaj drobca kedy sa mu bude chciet na svet

hanusik409
1. jan 2018

Ahoj, ja som si pomohla jednym pohybom z orientalneho tanca, ale az pocas porodu. Tancovat som chodila asi rok pred tehotenstvom a az do 6. mesiaca tehotenstva, samozrejme s obmedzeniami niektorych pohybov. Je to jemne trasenie panvou (šimi) kedy v podstate prekrvys panvove dno a " vytrasies" drobca von. Sama som vahala, ci to mam skusit, ale nic nelutujem. Mala som kontrakcie kazdych 5 minut, potriasla som a takmer okamzite sa skratili na 2 minuty. Cely porod potom bol velmi rychly,bez problemov a to mal syncek 4,15 kg. Myslim, ze by to zabralo aj na vyvolanie,ale je najlepsie ked ten pohyb ovladas pred otehotnenim. Orientalne tance su vyborne na precvicenie svalstva panvoveho dna. K orientalnemu tancu som sa vratila a vsetkym zenam ho vrelo odporucam.

nikussss
1. jan 2018

Spermie pomozu otvorit krcok (ja o tom viem svoje 😇 ), ale porod sam o sebe sex nespusti.

veronikastrickova
1. jan 2018

Mne teda nepomohlo nic z tych overenych veci, uba vyvolavacka

veronikastrickova
1. jan 2018

*iba

1988majka
2. jan 2018

@bambulka1122 mne nepomohlo nic - ani 3 vyvolavacky..ricinovy koktejl som nemala odvahu a potom uz ani moznost vyskusat ale keby som sa vratila v case dala by som si ho.

nikauff22
2. jan 2018

Ja som si dala aj horuci kupel, sex a tusim pohar cerveneho vinka a na druhy den to prislo 🙂

bubbble
2. jan 2018

Tiez mi pomohok ricinovy koktejl. Oleja by malo byt ale aspon pol deci, pak idealne marhulovy kompot alebo dzus, a aspon maly panak tvrdeho alkoholu, bez neho to moc nefunguje, on nejak zreaguje s tym olejom. Ja som mala broskynove tatra tea 😀 a teda zabralo, v noci som zacala rodit (10 dni po termine) a ani klystyr som nepotrebovala 😀

lubka3232
7. jan 2018

presne tak, olej 🙂 mne gynekologicka odporucila lanovy, stari lekari davali ricinovy. to mi este mamina spominala. ale o tom alkohole som nepocula :D

luga_luga
8. jan 2018

@lubka3232 ten je tak preto, aby sa olej lepsie vstrebal, tak som citala, ze musi byt a aj ten dzus presne taky (tusim marhulovy)

timilv
8. jan 2018

Kamarátke lekárka poradila 2dcl vareného červeného vína a im to pomohlo 🙂

sisy222
8. jan 2018

mne sa osvedcilo oddychovanie pred porodom,ale aj fyzicka aktivita-nebolo to vsak nic prehnane,pomaly som umyla dlazku,vecer som si dala teplu sprchu,dobre som sa vyspala a rano sa porod rozbehol.

mata682
7. feb 2018

Ahojte. Týždeň pred termínom pôrodu som bola u svojej doktorky, ktorá mi povedala, že na pôrod to nevyzerá a ak do konca týždňa neporodím, mám ísť do nemocnice na príjem, čo som teda nechcela. S manželom sme začali praktizovať sex :D a taktiež som doma viac upratovala a keďže to bolo pred Vianocami, bolo to aj vhodné. Okrem toho som chodila na prechádzky a po schodoch. V nedeľu ráno (na druhý deň som mala ísť na príjem) mi začali pôrodné bolesti a na druhý deň sa nám narodila dcérka. Smiali sme sa na tom, že si to rozmyslela na poslednú chvíľu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre