Ako ste zvládli cisársky rez?

kika541996
8. sep 2023

Ako ste prosim zvládli cisársky rez? Ja som druhý den po, a teda katastrofa.

leona45
8. sep 2023

@kika541996 tiez hrôza. Nikdy viac

kamagma
8. sep 2023

Prvy horsie, druhy uz pohoda.

martyzpp
8. sep 2023

@kika541996 bude sa to uz len zlepsovat. Vela sil prajem ☺️

hennyinnsbruck
8. sep 2023

Super - mna sestricky museli brzdit -ale ja som taka povaha😅
Kazdym dnom bude lepsie nie je to trvaly stav

vulka
8. sep 2023

@kika541996 Prvý v spináli horšie ako druhý v celkovej anestéze. Ale v podstate obidva v pohode. Za 3 dni som už bola funkčná. Výhodou asi bolo, že obidve deti boli na JISke(hoci toto znie asi absurde).

svokrinjazykmonika
8. sep 2023

@kika541996 a už ti doniesli bábätko na starostlivosť? Lebo vtedy ma razom všetko prestalo bolieť 😄 ale bol to brutál, ťažko som to znášala

cookie29
8. sep 2023

neviem, mne dali drobceka hned so sebou. A kedze som rodila v noci, tak hned rano som uz musela byt na nohach. Nebolo to med lizat, ale cim viac sa hybes tym lepsie

vsetkounas
8. sep 2023

Mne doktor odporučil kúpiť si wobenzyn a ako som ho začala brat bolo to lepšie a lepšie .

petko81
8. sep 2023

@kika541996 tak ja som mala dva.nemozem rodiť normlane.
A celkom dobre.po prvom som na druhý deň už fungovala som bola v narkoze.druhy som mala spinal.
A o mesiac a pol má čaká tretí už poslední.

dskjhfdlkdjhl
8. sep 2023

Mam za sebou dva a nemozem sa stazovat. Zaklad je hned sa zacat hybat.

veronikaszabova
8. sep 2023

@kika541996 jeden v 2014, druhy 2023. Na druhy den uz som fungovala s detmi na izbe. Treba sa hybat, nelezat

siska53
8. sep 2023

@kika541996 prvy - spinal - dost zle, dlhe spamatavanie sa. Druhe - epidural - super, na druhy den som uz behala a rychlo som sa zotavila.

ivangeline
8. sep 2023

Velmi opatrne. :D Som za prirodzeny porod. Bolo to jednoduchsie. Menej bolestivejsie. Po cisarskom som sa 3t bala narovnat.

majka99999
8. sep 2023

Dost tazko, ale tak tie prve 2-3 dni su najtazsie. Druhykrat ma viac bolel, ale znasala som to lepsie, lebo som uz vedela, co ma caka. Treti den po sa pokazila dodavka teplej vody, super, ked sa ledva docapkas do sprchy a tam len studena tecie.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lea202
8. sep 2023

Hej, prvé 3-4 dni bolo aj pre mňa kritické, ale potom to už bolo ok. Všetko sa dá zvladnúť. Sú aj horšie veci podľa mňa. 🙂

nikus93
8. sep 2023

Tazko… ale stale si povedz- kazdy den to bude uz len lepsie

gabym
8. sep 2023

@kika541996 ja úplne super. Mala som po sekcii komplikácie ale čo sa týka bolesti úplná pohoda

liz_lemon
8. sep 2023

mala som 2, a nič hrozné to nebolo, do 2 dní som pomaly behala po pôrodnici

janinah
8. sep 2023

Je to veľká brušná operácia,takže čakať ťažkú pohodu a behanie akoby nič nie je namieste.

lili1313
8. sep 2023

Bude už len lepšie. Musíš sa donútiť k pohybu a buď stále s bábätkom. Užívaj wobenzym, sleduj si železo, magnézium.

masinka
8. sep 2023

Mam za sebou tri, najhorsie boli bolesti hlavy po spinale, inak to bolo narocne tie prve dva-tri dni, potom sa to uz len zlepsovalo, hlavne sa treba cim skor zacat hybat. Ked tu citam tie temy ako sa baby snazia vybavit si cisarsky aj bez indikacie lebo maju dojem ze cisarsky je oproti prirodzenemu nejaka vyhra, tak len krutim hlavou.

ivik4
8. sep 2023

Otras
Nikdy viac

ildiko36
8. sep 2023

@kika541996 ja som mala 3dieťa rodiť cisárskym a som sa rozhodla rodiť normalne.Sice sa moj zdrav. stav zhorsil ale nelutujem to

lucia147852
8. sep 2023

Druhý deň je najhorší. Potom to už bude len lepšie. Veľa vstávaj a hyb sa. Fakt to treba len rozchodiť. Ja som furt chodila hore dole po izbe. Predýchaj si tu bolest a nehrb sa, ale ozaj vzpriamene. Ja som po týždni už behala, jak krby má nerezali. Veľa je aj v hlave. Proste to zvládneš. Za mna cisarsky oproti prirodzenému omnoho lepšie

dada13288
8. sep 2023

@kika541996 mam za sebou 2x cisarske a velmi pekne spomienky nan. Ano prve stavanie bol horor ale do vecera to bolo super a v nasej nemocnici si babanko nechali 2 aj 3 dni na novorodeneckom ako bolo treba. Vela som chodila, sprchovala som sa vela lebo voda, ze vraj zmakcuje jazvu. Pri prvom som bola asi po tyzdni ok. Pri druhom som uz necitila ani stavanie (horsia bolest bolo zavinovanie maternice a celkovo navrat organov na miesto). Cize som hned s babankom mohla fungovat ani stavanie mi nevadilo.

kvietok2012
8. sep 2023

Katastrofa, nikdy viac...druhy den bol najhorší, prve sadnutie,postavenie, kroky...som myslela, ze umrem...strašná bolesť, ale čo bolí mňa, nemusí teba...

euka210
8. sep 2023

@kika541996 tak prve 2-3dni su najhorsie, potom tak tyzden a potom uz lepsie. Ja mam 3sc a po prvej najtazsie. Pri druhej a 3.najviac bolelo zavinovanie maternice ktore sa spustalo pri dojceni...pri 1.toto nie je.

evka_3
8. sep 2023

Boli to strašne …postavenie na nohy katastrofa …ale napriek tomu ze som až stratila vedomie po porode hneď keď bolo lepšie som si pýtala dieta k sebe na pooperačnu izbu a chodila s ním akoby nic ..treba rozchodiť aj keď tá bolesť je hrozná …aj keď som bola doma vstávať z postele bolo bolestivé veľmi stále iba z boku som vstávala najprv sa vytočiť na bok a pomaličky vstávať z postele ….

beata_k
8. sep 2023

Ja som si pri druhej SC oddychla. Kazdy, kto ma videl bol prekvapeny, ze vyzeram jak na dovolenke. 😁 Treba sa vela, vela hybat. Kazdym dnom to bude lepsie. Len sa musis trochu inak psychicky naladit. Nemozes ochkat pri kazdom pohybe. Inak to budes mat veeeelmi tazke. Drz sa 💪

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre