Ako rýchlo pred pôrodom ste sa otvorili?

simik22
7. aug 2012

Ahojte baby, chcem sa opytat na vase skusenosti pred porodom. Zajtra mam termin a na poslednej poradni som este nebola otvorena ani na 1 cm... Chcem sa opytat, ako dlho pred porodom ste sa zacali otvarat, alebo ci sa niektorej z vas stalo, ze ste boli sice zavreta, ale zacali vam kontrakcie a rozbehol sa porod. dakujem za skusenosti 🙂)

danusskaaa
7. aug 2012

ja som od osmeho mesiaca bola otvorena na jeden prst, cize cca 2,5cm to /asi/ je.som si myslela, ze to pomaly pojde, avsak po vyvolani porodu som sa otvorila po 6hodinach len o pol centimetra ☹ to bolo moc malicko pri tych bolestiach. takze som skoncila na cisaraku... ale sesterka sa po odteceny plod. vody otvorila cca za 4 hodky a mala bola vonku... je to moc individualne! tak prajem super porod a uzivaj si mamickovanie!!!

tomika
7. aug 2012

pri prvom som sa otvárala 2,5 dna (celi den bolesti a otverená iba na 1 cm-druhy den na 4cm-potom na 3den napichli oxitocin a potom sa to rozbehlo).A pri druhom ani bolesti som ešte nemala (a odtiekla voda) už na 4cm otvorená-celé to otvárenie sa+porod trvalo 2:30hod..

katusradus
7. aug 2012

pri oboch pôrodoch som bola uplne zatvorená takže boli vyvolávané. 1 pôrod som sa otvárala každú hodinu jeden cm a 2 pôrod trval asi tri hodiny tam som sa otvárala ovela rýchlejšie 🙂

mamkabeika
7. aug 2012

Ahoj 🙂
Ja som bola takmer do termínu zatvorená a 2 dni pred termínom mi začali kontrakcie 🙂 Kým sme došli do nemocky, otvorila som sa na 5 cm za 3 hoďky a zvyšné cm som sa otvárala ešte 4 hodiny 🙂

lenka.s
7. aug 2012

pri prvom 13 hodin a pri druhom 20 minut, neviaz sa na skusenosti inych, kazda sme ina, nechaj tomu volny priebeh 😉

jankatt1
7. aug 2012

Simik, u mňa to bolo takto...v deň termínu porodu som nebola otvorená ani na "máčny mak", žiadne poslíčky, nič, čo by signalizovalo porod!Absolútne nič! Ako ubiehali dni po termíne, bola som čoraz nešťastnejšia, smutnejšia, nervóznejšia...už som to chcela mať za sebou!No ani 5 deň po termíne som nebola otvorená ani na 1 mm, tak ma doktorka vypísala na druhý deň ráno na 7 na vyvolávačku...malý sa asi zľakol, a tak sa mi presne o 3:55 spustili kontrakcie-teda, to som nevedela, že sú to kontrakcie!! Len ma trošku pobolievalo podbrušie...spomenula som si na rady z prípravného kurzu a tak som išla do sprchy, asi 10min som si sprchovala kríže a podbrušie dosť teplou vodou, keď som vyšla zo sprchy, to som mala kontrakcie už každe 3 min a musela som ich predýchavˇť na zemi na štyroch.Išli sme do porodnice, doktorka len skríkla, že kde som bola, že som už na 7cm otvorená!!!Skoro som odpadla!...Do nemocnice sme prišli o 4:50, napojilima na ct, ppichli vodu a o 5:41 bol malinký na svete.Takže celé to trvalo cca 1hod a 50min.A to podotýkam, že deň predtým som nebola otvorená ani na 1 cm!

1234lubka
7. aug 2012

asi od jedenastej vecer som mala kontrakcie a rano uz som bola na osem prsto ked som uz sla za doktorom 🙂)) pichli mi na sale injekciu aby som sa dootvorila na 10 a islo sa na porod 🙂

beruska1311
7. aug 2012

No, o 21:00 mi odtiekla voda, o 1:30 som bola vraj na dva prsty a o 3:15 bola mala na svete, takze ak dobre pocitam, cca 8 prstov za 1,5 hod...dobry vykon 😉

katkatt
7. aug 2012

Ja som bola taky pripad. Do konca 9.mes. zatvorena, resp. len malo otvorena. Prisiel den D, rano sa zacali kontrakcie a pomale otvaranie a vecer som porodila. A pri druhom ako cez kopirak. 🙂 Bud rada, ze si sa neotvarala velmi skoro a nemusela v tehotenstve lezat. Neboj, pride to v pravy cas a bez toho, ze by si sa otvorila, neporodis. 🙂 Drz sa a mysli len pozitivne. 😉

wewe22
7. aug 2012

od 38tt som bola na 1cm v 41+2 od prvej kontrakcie som porodila za 5hodin

petjka
7. aug 2012

o osmej rano som prisla do porodnice s velmi slabymi kontrakciami a zistili, ze som na 3 cm otvorena. Porodila som o 16:30.

nikolka2
7. aug 2012

ja som bola otvorena pri prvej dcerke na 2 palce 11 hodin az kym mi nepichli epudural ,,,,a to som do hodky porodila ,,,pri synovi druhom som bola pri prijati otvorena na 2 prsty a kym ma vysetrili prijali na 6 prstov a to uz mi nic nepichali ved na co ,, tak za 20 min som porodila 😀

palomka
7. aug 2012

1x mi zacali kontrakcie den po termine o 3.30hod. a o 6tej som bola otvorena na 2cm, pichli mi vyvolavacku a o 10.00 som porodila.
2x mi odtiekla voda 3 dni pred terminom o 19.30 a o 20.30 som bola otvorena ledva na 2 prsty. pichli mi vyvolavacku a o 23.00 som este nebola otvorena ani na 8cm, dali mi capik a o 00.30 som porodila.
pri obidvoch porodoch mi pomohlo skakanie na fitlopte aby som sa rychlejsie otvarala 🙂

anetkaadamko
8. aug 2012

za celý deň som bola večer o 21,30 otvorená na 5 cm, dali mi oxitocýn a porodila som o 2,07..........a celkovo presne 24 hodín po odtečení plodovej vody.....

rora
8. aug 2012

mne praskla voda 0:30, asi po hodine slabulinke kontrakcie, o 3:00 som prisla uz na prijem na 6cm otvorena a 4:35 bola mala na svete 😀 takze celkovo to boli asi 4 hodiny 😀

betina1984
8. aug 2012

Ja mala oba vyvolavane. Prvu mi vyvolali, ked som bola na 1 cm otvorena, po vyvolavacke za 3 hodky 3 cm, prepichli vodu a o tri hodky bola na svete. Pri dvojkach som sa sama otvorila na 6 cm, dali vyvolavacku, za hodku pichli vodu a za dalsiu hodku boli na svete, ledva som dobehla na salu... 🙂

emma_932
8. aug 2012

ja som sa rano o piatej zobudila, ze mi treba cikat 😅 to som uz mala bolesti kazde 3 min., o pol 7 sme dosli do porodnice, bola som otvorena na 6 cm. maly sa narodil o 8.10 hlavne sa nestresuj 😉

amulienka
8. aug 2012

@simik22 ahoj, ked mi odisla zatka bola som na pol prsta otvorena, 8 hodin kontrakcie kazde 3minuty, otvorila som sa na 4,5 prsta, potom mi odisla voda, dali mi klystir a za 45 minut bola dcera vonku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre