Ako požiadať o cisársky?

Dnes o 12:27

Som pomaly v 9 mesiaci a začínam mam neskutočný strach z prirodzeného pôrodu, mam z toho paniku. Dá sa cisarsky rez nejako vybaviť? Aké sú možnosti?

katkaseiner
Dnes o 12:30

Ja osobne som mala paniku z cisarskeho, zial inu moznost som nemala...
Ale aby som ti odpovedala... skus sa popytat v okoli ci nemate takeho lekara ktori preferuje cisarske... my mame jedneho takeho, dokonca bol (neviem, ci este je) primar, cize bolo po jeho....

beata_k
Dnes o 12:36

Potrebujes odporucanie napr. od psychiatra. Ale uz by som sa poponahlala. Potrebujes aj predoperacne vysetrenia. Sekciu zvacsa robia v 38 tt.

jaskolka
Dnes o 12:41

Dá sa vybaviť trebars cez psychiatra. Ale najorv si treba uvedomiť, ze sekcia nie je zaspím , vyberú dieťa a vyskočís ako srnka. Je to veľká brušná operácia, reze sa veľa vrstiev a ver tomu, ze s dorezanym bruchom sa starať o bábätko nie je med lízať. Ja som sa desila, ze budem musieť mať sekciu, našťastie iba pôrody boli prirodzene.
Keď nie je iba možnosť (zdravie a život matky ci dieťaťa) ok, ale dobrovoľne si to dat robiť? Neviem si to predstaviť, ja som bola po operácii žlčníka, mala som dosť so sebou a keby som sa mala ešte starať o dieťa, tak sa asi zbláznim
Na tvojom mieste by som skôr dala dôraz na výber pôrodnice, doprovod pri pôrode, ako brovoľne ísť do sekcie

snowflakenel
Dnes o 12:44

Porad sa.so svojim lekarom. Je taka.diagnoza, ze strach z porodu. Uz neviem.ako sa to vola presne. Alebo ak mas nejaku diagnozu, napriklad neurologicku- chrbtica,,platnicky....

snowflakenel
Dnes o 12:45

A ak sa bojis,,zvol epidural, mala.som.a.odporicam. bolesti ziadne, citila.som len tlaky. Drzim palce

beata_k
Dnes o 12:50

@snowflakenel Tokofobia.

tessa165
Dnes o 13:05

Buď rada že môžeš rodiť prirodzene, pre mňa je najväčšia panika že to skončí cisarskym a čím viac sa to blyzi tým viac to vyzerá tak že sa mu ozaj nevyhnem

autor
Dnes o 13:41

@snowflakenel bojím sa aj pichnutia epiduralky

andrejka2424
Dnes o 14:10

Ja ťa nejdem nejak odhovárať,sama som mala nekonečný ,bolestivý, kliešťový pôrod,ale v čom vidíš sekciu ako menej invazívnu pre tvoje telo?Tiež ťa kadečím napichajú a ja som sa cítila po skončení tej agónie už iba lepšie.To hojenie asi nie je nič moc príjemné po sekcii..

sisaka
Dnes o 14:22

Keď sa bojíš epiduralu, prečo chceš ísť na cisársky, však ten sa robi zvačša s epiduralom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre