Ako dlho vám trvalo otváranie pred pôrodom?

janluk29051
27. júl 2015

Baby prvoridicky kolko vam trvalo nez ste sa otvorili od zaciatku otvarania? Som v 39. Tt a lekar skonstatoval ze sa zacinam otvarat.

lypka
27. júl 2015

To je veľmi ťažká otázka. Ja som napríklad pri druhom bola otvorená od 27. týždňa na 1 a od 35. na 4. Pri prvej som sa začala od nejakého 38 na 1,5 a pôrod mi trval večer od 11, keď mi odtiekla plodová voda, do 10. Držím palce.

ematko29
27. júl 2015

presne tak suhlasím s predchadzajucou odpovedou.ale pri druhom tehu som v pondelok bola na 1cm a v nedelu o 8:00na 3cm a o 12:00sa mala narodila.

whiterosses
27. júl 2015

na to ti neodpovie nikto :D ono to bud príde dnes alebo aj o týždeň.-- a kludne môžeš prenášať ..

nanka3
27. júl 2015

Rano, v den poradne som bola otvorena na 1 cm, vecer o desiatej ma prijali do porodnice, ale stale som bola ovorena na 1 cm, dcerka sa narodila o 4:00, cize 6 hodin po prichode do porodnice 😉

nevenka
27. júl 2015

ja som bola v den terminu na kontrole, tam na 1 cm otvorena, otvaranie trvalo tyzden, drobec sa narodil presne tyzden po termine, samotny porod zacal pravidelnymi kontrakciami o pol 12 v noci a o tretej uz bol na svete, do nemocnice som prisla so zajdetou brankou, takze div ze som neporodila cestou 🙂...kazda to ma inak...

xstelinka
27. júl 2015

Ja som pri prvom bola na 2cm od 34tt. V 39tt som rano isla do poradne a stale som bola len na 2cm. O dve hodiny neskor zacali kontrakcie isli sme do porodnice a stale len na dva. Od prichodu do porodnice az po samotny porod ubehli 4 hodiny. Takze u mna z 2cm na 10cm, za 4 hodiny. Ale teraz cakam druhe, som v 38tt, a stale nic, ani milimeter 😝

rajna
27. júl 2015

Ani som nevedela že som otvorená už ma len volali že si mam isť tam pene lahnúť a o 20 min bola maličká na svete 🙂

denuss
27. júl 2015

Mne sa za 5,5hod otvoril z 1cm na 10.drzim palce🙂

lilimoni
27. júl 2015

Ja som do porodnice nastupila otvorena na 1 cm a do hodiny som bola na 10 cm a par potlaceni a mala bola na svete 😀

mishach
27. júl 2015

Ja som bola na jeden prst od 39 tt a v den porodu som sa vobec neotvarala ani po uvolnovacich injekciach. Az po 14 hodinach som sa ako tak otvorila, ale malemu sa zvrtla hlavicka a skoncilo to sekciou.

horana
27. júl 2015

Pri prvom dva dni, pri druhom dve hodiny.

zuzica4
27. júl 2015

no ja som tyzden po tremine bola otvorena na 1cm stale a po prevzati do nemocnice s tym,ze uz pomaly odtekala voda som rodila az na druhy den o 9hod. rano Tak to islo pomaly,ale to je individualne. 🙂

jankako
27. júl 2015

prvá 12hod.druhý 24hod. 🙂

sardinka333
27. júl 2015

Trochu nechapem otazke..to čo tvoj lekár skonštatoval znamená jedno velké NIČ... 🙂 to ako sa zena otvára pred porodom (teda ešte nerodí, je tehotná ale porodné cesty ,,pracuju,,) nehovorí zhola nič o tom kedy porodí. Ja som chodila pri druhom tehotenstve týžden otvorená na 6 cm..a nič mi nebolo, normálne som fungovala a netušila že som ,,jak vrata,, až lekár na kontrole ma nahnal do ,,špitálu,,. Žiadne bolesti, nič. Pri treťom som bola na 3-4 a tiež nič sa nedialo...doobeda som bola na poradni, porodu vraj nič nenasvedčovalo aj ked som bola otvorena a v noci sa dcera narodila...
Bud rada že sa otvaraš, to je znamka že ,,to postupuje,, ale vo vysledku to nehovorí nič o tom kedy porodíš a za ako dlho.

seahorse27
27. júl 2015

Prvy porod 15 hodin, strasne nieco 😠 Ale este par dni pred pôrodom som bola zavreta na 100 západov a vyzeralo to, ze najblizsie 2 tyzdne neporodim, rodila som v 39.tt. Pri druhom som bola otvorena na 1,5 cm od 29.tt, porodila som na prelome 37. a 38.tt a porod bol velmi rychly. To, ze sa teraz zacinas otvarat, este nemusi nic znamenat, treba cakat na kontrakcie, pripadne odtecenie plodovej vody.

anetkaadamko
28. júl 2015

2x 24 hodín

mia997
7. aug 2015

Za hodinu, po vyvolávačke.To nechcite zažiť

aduskatt
7. aug 2015

ja 11 týždňov😀

shmoulinka1
7. aug 2015

na 4cm za 10 sialenych hodin 🙂 potom az sa mohla dat epiduralka a do porodu dalsich 8 hodin

ivec16
7. aug 2015

30 hodin kontrakcii a ja stale len na 1-2 cm otvorena, pri 2,5 cm sa zlutovali a dali Epi, odtiekla mi voda a za dalsie 4 cm som sa otvorila uplne a porodila

aadulik2110
7. aug 2015

Pri prvom som bola otvorena v den porodu na 1cm, po tyzdni prenasania na 2cm.... s 2 vyvolavackami po niekolkych hodinach na 2 cm... s oxytocinom po 4 hodinach na 4cm a porodila som za dalsich 5hodin.....
Pri druhom som bola na 1cm otvorena od 26tt... Ked som prisla do nemocnice s pravidelnymi kontrakciami, tak som bola na 6cm a porodila som za 2,5hod.

merrykovacova
7. aug 2015

Ja som bola den pred porodom v nemocnici bola som iba na 1,5 cm otvorena a poslali ma domov.. a na druhy den o druhej (poobede) som už bola nemocnici s bolestami a o pol 6 sa maly narodil.. 🙂 ale ono je to individualne u každej ženy.. 🙂

alisha3
1. sep 2015

O pol 4ej rano mi pomalicky zacali kontrakcie, 12:15 po odteceni plodovej vody sme prisli do porodnice, to som bola otvorena na 5 cm...o cca hodinku na 8 cm. Mala sa narodila 14:10 😉 Slo to velmi rychlo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre