Ako dlho ste sa zotavovali po plánovanom cisárskom reze?

alenkaa26
8. sep 2015

Ahojte. Tie, ktoré ste mali plánovaný cisársky rez, či už v celkovej alebo lokálnej anestéze, ako dlho vám trvalo, kým ste mohli ako-tak fungovat? Vyskytli sa u vás nejaké komplikácie? Je to až tak veľmi náročné, ako sa opisuje, alebo sa to dá nejako pretrpieť? Čo sa deje v prípade, že pôrod sa rozbehne skôr ako ste ho mali naplánovaný a máte napr. plný žalúdok? Vďaka za info, čaká ma to čochvíľa 😒

iwkak
8. sep 2015

@alenkaa26 Ahoj, ja som mala planovanu sekciu v 39. tyzdni a vsetko dopadlo na vybornuuuu. Najhorsie boli pre mna dva dni - prvy na JISke a druhy na izbe, kde mi koza tlacila na jazvu a nemohla som poriadne chodit. Potom bolo tazko doma este par dni, no da sa to v pohode prezit. Clovek zabuda na bolest, ked sa toci nonstop okolo svojej ratolesti. Ja som ziadne komplikacie nemala a toto je jedina cesta, ktorou si dokazem predstavit porodit aj druhe dietatko. Drzim palce, nemas sa coho bat, vsetko bude ok 🙂

siska53
8. sep 2015

@alenkaa26 prva sekcia dost zle,trapila ma zimnica a az doma som sa postupne dala dokopy,ale teda nez som sa rozhybala aj vonku trvalo to cca 2 tyzdne. Starostlivost o babo spm zvladla,ale prvych 10dni chodila mama a cez vikend nam navarila svokra.
Druha sekcia po 2r.bola super,lepsie som sa zotavila a uz na druhy den chodila tak,ako po prvej na 4-5.den (co sme uz sli domov).
Obe boli lokalne,prva v spinali,druha v epidurali.

tova
8. sep 2015

ja som mala planovanu sekciu, ale zacala som mat kontrakcie 4 dni skor, to som na obed volala dr, ta mi vravela ze mam prestart pit, jest a ist do nemocnicie, tam ma skontrolovala a rozhodli ze v ten den bude sekcia, pozreli kedy bola volna sala na 6 mi dali ale tesne predtym mali akutnu sekciu tak to posunuli na 7 vecer. Mala som spinal, po hodine na pooperacnej ma dali na vlastnu izbu a priniesli deti. rano o 8 uz mi kazali sa za pomoci postavit a ist na wc, lenze som predtym odmitla lieky na bolest lebo po leziacky ma nic neboloelo tak bolo velmi bolestive sa postavit , len som sa postavila a hned sadla, tak mi dali viac liekov a o hodinu sme skusili znova, a to uz bolo ovela lepsie , zasla som na wc, a Rovno z wc som sa aj presla po izbe a bola na nohach par minut. No a potom ked uz mas vetry.... tak sa mozes postavit kedy chces na 2-3 den je ok, a na 4 som sla domov a venovala sa domacnosti a detom na plno (dvajicky a v noci som vstavala xxx krat a to vstavanie z postele bolelo dost, ale tak tupo ako krc, to neni ostra bolest. Gate som nosila take, ze mali gumku prave na rane az potom mi doslo ked mi zacala mokvat, treba gate kupit take vysoke hore po pupok. Ziadne bolesti hlavy ani zle mi nebolo. ziaden horror a som rada ze som si vybrala sekciu.

mayama
8. sep 2015

Neviem ci je horší prirodzený pôrod alebo sekcia ja som mala sekciu bolesť sa dá zvládnuť.horšie je si ľahnúť zohnut sadnúť bo ti bolí ale určite a to ti povie každá hoci budeš mať bolesti musíš sa hýbať a chodiť a chodít ver mi pokiaľ budeš chodiť tak za 4 dní budeš sa môcť ako tak hýbať.nesmieš ležať a skuvinat od bolesti musíš to rozchodit ale to ti povedia aj sestričky prvý deň na Jis je hrôza fakt sestra s ľadom príde položí ho na ranu a poďme tlačiť vtedy dýchaj ona ti povie pokiaľ budeš s ňou v rytme nebude to bolieť

Ja som stratila veľa krvi ale prežila som.rozhodne dýchaj a hýb sa a aj tak ti dajú dieťa takže pri ňom sa rozhýbes materinský pud je silnejší ako bolesť

tjaden
8. sep 2015

ahoj, moja sestra po cisárskom prišla domov a ešte v ten deň šla plieť do záhradky a to nie je vymyslené! Bolesť ju prešla po mesiaci, vraj to bolelo, len keď sa dvíhala/ľahla si na posteľ a keď dvíhala dieťa, inak vraj ok. Ja toto za sebou toto nemám, ale zo skúsenosti z inej operácie viem, že najlepšie je chodiť, rozchodiť to.Keď mi primár povedal, že sa mám prechádzať po chodbe pozerala som naňho, že preboha veď neviem ísť ani na wc! Začala som sa prechádzať a na druhý deň zmena o 50%. Jo a čo sa týka rozdielu cisársky/prirodzený pôrod, tak to je ako u koho, poznám, ženy čo boli po prirodzenom pôrode vpohode, hýbali sa akoby ani nerodili. Ale ja....2x ma nadstrihli aj tak ma potrhala smerom k ľavej nohe, nevedela som chodiť, krývala som jeden mesiac a to sa nedalo nekrývať, zakaždým keď som stúpla na ľavú nohu až som poskočila ako to zobolelo...Brutálne som krvácala celé šestonedelie, v nemocnici, som sa zdvihla z postele, že sa idem s malou prejsť a čo to? Po nohách mi stekajú pramienka krvy...celú posteľ som mala stále od krvy. nemohla som sedieť ani ležať pre zlatú žilu, ktorá sa mi spravila pri pôrode, ak som chcela malú nakojiť, robila som to cez slzy. Ak som sa chcela zdvihnúť či sadnúť si...ježiš hocijako som to skúšala nič nakoniec som si musela zahryznúť do pier aby som nevykríkla od bolesti a tak som si sadla..a čo to bolo ísť na wc...klamala som, že som mala stolicu len aby ma pustili domov, no prišlo to až doma trvalo to 45minút ...revala som ako decko a spotila som sa ako pri pôrode. Radšej by som mala zašité brucho...

07022007
28. sep 2015

Ahoj,rodila som pred tyzdnom planovanou sekciou. Nie je to nic strasne,krasny zazitok. Najhorsie bolo zavedenie katetra na moc. To bolelo viac ako vsetko ostatne.mala som spinal,citila som to ako ked si lahnes na nejaku gulicku ktora ta tlaci a par min som necitila nic. Lahla som si a o par min bol maly na svete,sitie trvalo dlho.musela som lezat 24 hod ,postavenie trosicku bolelo,na dalsi den som sa uz starala o maleho a o 4 dni sme sli domov. Teraz je tonu dva tyzdne a je to fajn,len som obmedzena v domacich pracach ze nemozem dvihat tazke

tina87tina
5. nov 2016

@tjaden ja som to mala rovnako ako ty, úplne trápenie, ešte aj zlata žila mi vyskočila ako darček. Rana sa mi nehojila a to som dodržiavala hygienu, mokvať prestala až keď som namačala svoj porezany podvozok v dubovéj kôre. Aj tak prasklo šitie A potom so musela na operáciu podvozku 🙂 teraz je ako nová 🙂 . Momentálne som tehu a mám plánovaný cisársky rez ! Tak sa teším bude to lepšie ako predtým. Už horšie nemôže byť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre