Ako dlho ste mali bolesti po cisárskom?

mamkababkajanka
18. sep 2016

Zdravím, som necelé 3 týždne po cisárskom. Chcem sa spýtať, ako dlho vás bolela jazva. U mňa to bolo už dobre (v rámci možností), ale posledné dva dni ma bolí jazva viac, celkom dosť by som povedala. Môže to byť aj zmenou počasia, že sa ochladilo? Každý mi vraví, že jazvy zvyknú reagovať na zmeny počasia. A ešte sa chcem spýtať, či vás tiež tak pichalo v jazve a štípalo. Ale nie na mieste kde je vonkajšia jazva, ale trochu vyššie nad ňou. Bola som u lekára a povedal, že to je všetko normálne, ale ja sa i tak bojím, či som si nejak nemohla potrhať tie vnútorné stehy:( Mám ešte staršiu, skoro 12 kilovú dcéru a každý deň ju dvíham, keď jej idem dať papať, plus ju v noci keď spí posúvam po posteli, tak či sa mi nemohlo kvôli tomu niečo "pokaziť" v bruchu. Ďakujem 🙂

gir
18. sep 2016

Mňa po sekcii štípalo na mieste kde som mala trocha strie. Maternica sa sťahuje, tak "pracuje" aj jazva. Na bodavú bolesť si daj lieky NO-SPA. Malú dvíhaj čo najmenej, je to ešte čerstvá jazva.

siska53
18. sep 2016

@mamkababkajanka po malom dost dlho,tu sekciu som vseobecne horsie znasala. Pri malej som bolesti nemala uz na druhy den som bola fit. Jedinensa mi doma zapalil opat kusok rany (asi 1cm),cize jedine to,kym som to nemala preliecene,trosku bolelo.

No rany zvyknu dlho boliet. Mna po operacii srdca este 5 rokov po pobolieval rez ( asi na mieste,kde mi sekali ci rezali kost) a skor ma pobolieva miesto,kde m laparoskopicky operovali pred 4 rokmi pruh.

P. S. A starsiu sa snaz tolko nedvihat. Setri sa aspon 2-3 mesiace.

mamkababkajanka
autor
18. sep 2016

Ďakujem baby 🙂

anie55
18. sep 2016

Najhorší bol 1 deň A možno ešte čas strávený V nemocnici. Po prichode domov som si na bolesť ani nespomenula, syn má tak zamestnával, že nebolo ani po myslenie na to že má ma niečo bolieť.
Ale odporucam variť si repik, namacat V ňom dámsku vložku a prikladať obklady.
pekny vecer

veronikax
18. sep 2016

Mna bolela jazva dost dlho ... ale hojila sa pekne 🙂 No mala som co robit zohnut sa do postielky... ci kupat malu vo vanicke. Bolelo to poriadne aj 2-3 tyzdne po porode 🙂
Skus sa pozriet na nete po kreme Solaris od Dr. Nona ... je to drahsia vec... ale vydrzi velmi dlho . Je to dobre na jazvy ... na strije ... na rany ... na popaleniny 🙂 Na vela veci 🙂
Mna asi caka druhy cisarsky ... tak si ten krem idem dokupit 🙂
A tak isto odporucam nedvihat dcerku 🙂 Aby sa jazva pekne zahojila a nebola velmi napinana 🙂

lalia123
18. sep 2016

Hlavne sa setri (v ramci moznosti) a davaj si na seba pozor. Rana moze este dlho pracovat, aj vnutri aj navonok, takze opatrnost, setrenie je namieste. Ak by si spozorovala akukolvek hrcku, alebo zapal na kozi, treba radsej ist k lekarovi.

Ja som mala s jazvou a hojenim velke problemy. Urobil sa mi absces, takze som sa potrapila 😝 . Ak sa da, opytaj sa na WObenzym, mne ho v porodnici odporucali.

brazdovanina
18. sep 2016

Ja som mala dost silne bolesti prve dva mesiace, postupne to odznievalo, po siedmom mesiaci ma to zabolelo pri prudkom pohybe, ci zmene pocasia a to trva doteraz... mala ma 13 mesiacov... zo strany kde som sa zdvihala z postele som to mala neustale opuchnute ....obklady, masaze, kremy nepomahali a nakoniec sa mi jazva stiahla trochu dovnutra, druhu polovicu mi uz skoro nevidno .... takze sa zbytocne nenamahat 🙂

luta13
24. sep 2016

@mamkababkajanka pri prvom synovi som tyzden po SC necitila jazvu vobec, akoby som ani SC nemala...Bola som uplne fit a jazva sa krasne hojila...Po druhom teraz pred skoro rokom, jazva viac a casovo dlhsie bolela...Taktiez som citila akoby stipanie a svrbenie, ale nie vonkajsich, ale skor vnutornych svov...Teraz skoro po roku sem-tam este jazvy strpnu akoby a citim, ze sa stale hoja - mam to tam citlive...A ked je zmena pocasia, citim to tiez intenzivnejsie...Nie vzdy, ale ako-kedy...Takze dcerku zdvihaj co najmenej, alebo tak, aby si moc nedavala tlak do bruska...A este myslim je dost casu na hojenie, kedze si pred 3 tyzdnami rodila - mas to este "cerstve" a dlho budes mat...Svy sa Ti urcite nepotrhali!...Prajem skore uzdravenie, oddychuj co najviac a setri si brusko... A gratulujem k babätku - uzivaj drobceka 😉

mamkababkajanka
autor
25. sep 2016

@luta13 ďakujem veľmi pekne 🙂 no ja som si to predstavovala asi príliš jednoducho 🙂 že keď ma bude jazva a celkovo brucho bolieť intenzívne tak sa to hojí, ale, keď už bolieť nebude tak môžem robiť čo chcem. No...a asi ešte nemôžem 🙂

luta13
25. sep 2016

@mamkababkajanka ako pisem, vsetko ma svoj cas, setri sa a teraz si hlavne uzivaj babätko, lebo vsetko rychlo leti 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre