Ako dlho budú trvať bolesti pred pôrodom?

stanislavagajosova
22. okt 2013

Ahojte, poprosila by som o vaše skúsenosti termín pôrodu mám 6.11. to je o 15 dní a už približne štvrtý deň cítim nejakú bolesť. Tvrdne mi bruško aj v noci aj cez deň, je viac tvrdé ako mäkké. Doktor mi dal magnezium kôli tŕpnutiu rúk. Stále cítim pichanie akoby v krčku také čudné. Dnes som si všimla slabučký výtok akoby len voda pár kvapiek a ráno som sa zobudila akoby som celá opuchnutá a bolela ma panva aj nohy akoby som ochrnutá. Bolesti nie sú silné ani pravidelné ale trvajú nejaký ten deň, tak čo sa môže diať?

misinka26
22. okt 2013

... ja som presne toto mala cca mesiac pred pôrodom ... možno sa len telo pripravuje na pôrod ... ja som mala posledné dni také opuchnuté ruky, že som ani snubák ani obrúčku nemohla mať a nohy ani nehovorím ... neboj kontrakcie spoznáš zo začiatku je to ako ako keď máš zápchu 🙂 a tvrdne ti bruško , len je to pravidelne opakujuce sa ... mne šla bolesť do krížov a keď som nemohla počas bolesti stáť ani na nohách vedela som, že to je ,,ono,, ... Inak sranda, že ti dal magnézium, mne ho zakázali na konci brať ...

stanislavagajosova
autor
22. okt 2013

@misinka26 To magnezium zarazilo aj mňa pretože tiež som všade čítala že aj tie čo ho užívali celé tehotenstvo ku konci ho vysadili.. tak neviem, ale že by mi pomáhalo sa mi nezdá...toto čakanie kedy už je najhoršie na celom tehu.

darina1952
22. okt 2013

@stanislavagajosova ahoj to čo teraz prežívaš sú tzv. poslíčkovia 🙂 tvoje telo sa pripravuje na nastávajúcu udalosť teda pôrod. Tie posledné dni predtým sú veľmi náročné, psychicky aj fizycky - určite máš už toho tehu dosť 😉 , takže teraz veľa oddychuj...aby si to zvládla 😅

marduliena
23. okt 2013

Aj ja sa čudujem ked maš pred pôrodom že ti dali magnezium lebo pred pôrodom sa zvyčajne vysadí magnezium.Mne strašne tiež tvrdlo brucho,a ked som išla na WC tak som myslela že porodim, zvyčajne som ležala a hore mala nohy,musíš len vydržat . 🙂

stanislavagajosova
autor
23. okt 2013

@misinka26 @darina1952 @marduliena - ešte by som sa vás chcela opýtať či môže plodová voda odtekať len tak že pár kvapiek a aj keď som ešte neregistrovala že by mi odtiekla hlienová zátka??

darina1952
23. okt 2013

@stanislavagajosova ...môže v takých "malých dávkach" nakoľko plodové obaly nemusia prasknúť priamo pri pôrodných cestách ale niekde na boku...ja som tak mala pri prvom pôrode a odtekala mi tak postupne, bol to pocit ako by som nevedela udržať moč a postupne mi unikal 🙂 . Bola som v nemocnici a sestrička mi urobila test na plodovú vodu a bol pozitívny... 😉 ak máš takýto pocit, tak určite choď do pôrodnice na príjem 😉

stanislavagajosova
autor
23. okt 2013

@darina1952 ja len na nohavičkách nájdem maličký fliačik pár kvapiek ale nie som si vedomá toho že by som to cítila. Zajtra idem na poradňu urobia mi ten test aj tam? čo k tomu potrebujú? alebo ako to zistia?

marduliena
23. okt 2013

@stanislavagajosova Môže to byť plodová voda,nemusí naraz odtiecť môže po kvapkách.Môžu ti aj test spravit. Nie som si istá ale malo by to byť taká papierová palička ako ked moč pozeraju či sa im to sfarbí.

darina1952
23. okt 2013

@stanislavagajosova test sa robí streknutím kontrastnej látky na dámsku vložku - a vtedy sa zmení farba tekutiny pri styku s plodovou vodou (tuším to bolo také zelené). Ja som vtedy už ležala v pôrodnici, takže netuším či ti test urobí aj gynekológ v poradni. Radšej by som na tvojom mieste zašla na ten príjem do pôrodnice... 🙂

misinka26
23. okt 2013

Skús si dať dnes normálnu vložku a zajtra ju dones k Dr. on ti na ňu nakvapká nejakú tekutinu a hneď zistí či to je plodová voda ... len vložka musí byť biela lebo po nakvapkaní tej tekutiny by sa mala zafarbiť do modra ... aspoň tak mi hovoril Dr. keď som bola ja tehu 🙂 Počuj ak máš divné pocity tak choď radšej do nemocky, mne vravel Dr. ,,radšej Vás 3 krát vrátim domov ako by sme mali niečo zanedbať,, ... ja viem, že v niektorých nemockách nie sú moc prívetiví ale radšej skôr ako neskoro ... alebo pokaj na tú poradňu a uvidíš ... a nedaj sa odbiť Dr. povedz čo všetko ti je a nech niečo robí ...

stanislavagajosova
autor
23. okt 2013

@misinka26 už vydržím do rána veď na poradňu idem hneď o 7 . A nieje toho tak veľa. Na vložke ani nieje vidno či tam niečo je a na nohavičkách to poznám iba podľa toho že vidím niečo mokré. Tak uvidíme.

stanislavagajosova
autor
23. okt 2013

@darina1952 @marduliena @misinka26 Keby ide o plodovú vodu myslíte že ma pošle do nemocnice alebo ma môže nechať doma... 😉

darina1952
23. okt 2013

@stanislavagajosova pôjdeš do nemocnice, vyšetria ťa, urobia monitor a vyhodnotia v akom štádiu je rozbehnutý pôrod (prvá doba pôrodná) a zrejme pôjdeš na "vzdycháreň" a počkáš na otvorenie a pôrod 🙂 určite choď už dnes na ten príjem, keď si nie si istá, aspoň natiahnu monitor a budeš vedieť viac 😉 radšej nič nezanedbať - oni sú tu pre nás 😅

misinka26
23. okt 2013

Podľa toho v akom štádiu si si ťa tam buď nechajú alebo ťa pošlú ešte domov ale ako píše @darina1952 radšej nič nezanedbať ... možno sa budú tváriť, že čo tam robí vyplašená prvorodička ale nedaj sa je to tvoje dieťa, tvoje zdravie a ešte raz vravím radšej 10 krát ísť a skontrolovať ako 1 krát neísť a potom si to vyčítať ...

smario5
23. okt 2013

@stanislavagajosova ja som mala také stavy, čo opisujete, 2,5 mesiaca pred termínom skoro kazdý druhý den ☹ a bolo to druhé tehu.. a doktor stále, že to je normálne 😨

stanislavagajosova
autor
23. okt 2013

@darina1952 @misinka26 Je možné, že keby sa im niečo nezdalo môžu vyvolať pôrod aj keď nemám kontrkacie, alebo ma tam nechajú kým sa nezačnú samé. A neviete či sa dá zistiť aj bez lekára či sa otváram alebo ako?

darina1952
23. okt 2013

@stanislavagajosova priebeh pôrodu je vysoko individuálny a taktiež aj prístup pôrodníkov-lekárov, takže sa nedá určiť ako budú postupovať 😉 .

stanislavagajosova
autor
23. okt 2013

Ďakujem za vaše rady 🙂 dúfam že všetko dobre dopadne , držte palce🙂

ingmiriama
23. okt 2013

@stanislavagajosova čo sa týka tej plodovej vody tak si myslím že ťa pošle do nemocnice...ja som nemala bolesti len mi pomaly odtekala plodová voda tak som išla na príjem a nechali si ma tam po 18 hodinách odtekajúcej plodovej vody som rodila...ale jasné musím povedať ja som 7 dní prenášala

marduliena
23. okt 2013

@stanislavagajosova Do nemocnice určite pôjdeš a bude to záležat ako ti bude plodová voda odtekať, ak ti začne velmi a nebudeš sa otvárat a nebudeš mat bolesti tak ti budu vyvollávat, ale to je malá pravdepodobnosť keby ti odtekala už viac plodova voda aby si nemala bolesti 🙂

flafly
23. okt 2013

A mne kázal doktor brať magnézium a bola som prekvapená nakoľko všade píšu že v tomto období by sa malo vysadiť..tiež mávam bolesti v panve hlavne v noci keď sa chcem otočiť v posteli alebo vstať na wcko, pichanie v krčku, bolesti brucha ako pri menzese. Aj prsty mi tŕpnu, hlavne v noci a ráno dlho trvá kým odtŕpnu, dnes mám dokonca pocit, že špičky prstov mám ešte stále stŕpnuté..lekár vravel, že telo sa pripravuje na pôrod, tiež mám zajtra poradňu tak uvidím čo povie...čo sa týka tej vody, určite by som si dala vložku a ráno sa na to spýtala lekára, mal by ti spraviť test aj on v ambulancii...a ďalšia vec je či sa to kvapkanie opakovalo alebo to bolo iba raz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre