Aké sú pôrodné bolesti?

13. sep 2024

Ženy asi blba otázka, ale zvedavosť ma premohla. Mám dve deti narodené akútnou sekciou. Teraz som sa nejako preklikala cez rôzne témy tu na MK a citam komentár kde jedna pani písala, že pôrodné bolesti sú úplne iné než klasická ostrá bolest. Že sú skôr tupé, ale veľmi intenzívne. Naozaj je to tak? Nemusíte mi tu opisovať pôrodné zážitky, veď každá ich mame nejaké, nie úplne vždy prijemné, ale vyslovene ma zaujíma, že či by ste vedeli ten charakter bolesti opísať nejako slovami alebo k niečomu to prirovnať. Je to čisto moja zvedavosť, keďže našťastie už asi rodiť nebudem, ale je to pre mna stále take tajomno, niekedy mi je až ľúto, že som to nezažila.

andrejkap123
13. sep 2024

Pre mna to bolo to iste ako menstruacne krce/bolesti len silnejsie 🙂

monnci2226
13. sep 2024

suhlasim ze ako menstuacne krce len teda dobre vytunovane 😁

thereisabear
13. sep 2024

Niečo ako menštruačné kŕče, len oveľa silnejšie.

gejb
13. sep 2024

Menštruačné kŕče...ale také ze myslíš ze zomrieš...alebo aj chceš zomrieť

mimi3008
13. sep 2024

Ja som to nezazila teda tiez, pri prvom mi najskor odtiekla plodova voda a potom mi uz pichli epidural a druhe bolo planovana sekcia. Aj pre mna zaujimava tema

aduska11
13. sep 2024

Ja som mala pocit,akoby ma rezali zaziva

selest
13. sep 2024

Asi ako menstuacne bolesti spojene s tlakom ako ked potrebujes ozaj na velku potrebu ale nemas blizko zachod tak nemozes. Asi take😅

maciatkoe
13. sep 2024

Najvacsia bolest, aku som kedy zazila. Ako keby ma nieco zvnutra trhalo za ziva. Ale tak ja som bola riadne potrhana. Takze bolest pokracovala aj po porode. Strasne ma bolelo prve dni po porode chodit.

olivia_c
13. sep 2024

No ja som mavala sakra silne ms bolesti, ale teda porod bol pre mna sleha. Bol to porod vyvolavany a suhlasim hrozne tlaky, stale som vravela, ze sa poser.m 😀 a bolest teda 100 nasobne silnejsia ako ms krce.

angeli121212
13. sep 2024

Tak pre mňa boli rovnaké ako menštruačné bolesti.. ja mávam hroznú menštruáciu teda mávala som pred pôrodom.. pôrod mi prišiel podobný dokonca aj intenzitou

saxana000
13. sep 2024

Ani nie tupa bolest ale taky tlak ako by ma zvieralo.naozaj sa to neda opisat pokial to nezazijes

hederamonstera
13. sep 2024

Ja uz ani neviem…😀 len viem ze som myslela tesne pred koncom, ze umriem

gabriellka
13. sep 2024

Ako tie najhoršie menštruačné bolesti a vynásob to x 100

deti95060810
13. sep 2024

menštr, bolesti , ale omnoho silnejšie.... potom obrovské tlaky na konečník.
mňa bolelo brucho, jednu moju súputníčku ktorá bola zrovna so mnou na sále tak ju boleli kríže.... sme si mysleli že jedna bude mať dievča - druhá chlapca. obe sme mali chlapca.
rodila som4 krát bez akýchkoľvek oblbovákov - ale každý ďalší pôrod bol znesitelnejší a rýchlejší .... pri poslednom som prišla do nemocnice na 9 prstov otvorená. záchranka prišla pre mňa - už trúbila pred našou bránou a ja som ešte umývala vaňu.... 😉

pinkmamba
13. sep 2024

ach želám si zabudnúť na tieto odpovede 😁😁

kiki68
13. sep 2024

Mne to vystrelovalo vsade, zacalo to ako menstruacne krce, potom taky level brusna chripka akoby krce, potom zase take ako ked mas seknute krize a neskor aj do noh. Do stehien… nic moc to nebolo, ale tak clovek to prezije. Kazdej to vystreluje inde a tym padom neni ta bolest jednoznacna

panda21
13. sep 2024

Zažila som už všeličo, od zlomením, po mandle, operácie.. ale kontrakcie sa opísať asi ani nedajú. Po 20h som myslela že umriem. Po 21h som už ani nevnímala nikoho, od bolesti som chytala mikrospanky 🙈 posledná pól hodina, kedy som začala tlačiť bolo pre mňa vykúpenie. Je to ako menštruačné kŕče, ktoré prídu úderom blesku až ťa prehne a vyrazí dych 😅 ja som mala aj do krížov. Ešte aj tak zvláštne to brucho skruca a cele je počas kontrakcie ako keby v takom zveráku, v krčí ako keď dostaneš do nohy kŕč 🙈 druhý pôrod bol príjemnejší, ale to som mohla v klude chodiť, a rodila som vo vani. Ta tepla voda bola gamechanger!

hederamonstera
13. sep 2024

@pinkmamba neboj sa, ono to tak vsetko rychlo zbehne, ze sa ani nenazdas a mas babo. Keby to bolo take hrozne, tak zeny maju max 1 dieta😊

simsalabim
13. sep 2024

@hederamonstera to pochybujem, nahoda je blbec a navyse v minulosti velmi na vyber nemali.

U mba bolesti ako velmi silny menzes, myslela som, ze umriem, od poobedia cela noc a skoro do obeda, kontrakcie kazde 2 min. Kvoli polohe dietata bolesti skor do chrbta a prikazany lah na chrbte to zhorsoval. Druhy porod trval necele 2 hodiny, epidural zabral iba na jednu stranu, ale podstatne menej bolestivu a hlavne kratky!

11bodka11
13. sep 2024

Ako menstruacia ale 1000x silnejsie. Proste na umretie. To sa nedalo vydrzat. Plus bolest krížov. A potom ten tlak na konecnik to bolo nieco neuveritelne ze az tak bolest moze existovat. Mna uz dloby chytali z tej bolesti.

11bodka11
13. sep 2024

@hederamonstera rychlo? Ja 12 hodin pri prvom a 9 pri druhom.

barborka1414
13. sep 2024

Podľa mna sa ta bolesť neda reálne k ničomu inému prirovnať. Ja som mávala silne menštruačné bolesti, kŕče, ale toto bolo oveľa silnejšie, až má to prekvapilo. A áno boli skôr tupé, intenzita sa stupnovala až tie posledné kontrakcie má chytila úzkosť že to nezvládnem tu bolesť, nevydržím to..ale to už bolo vždy chvíľu pred finišom.

martinka13
13. sep 2024

Menštruačné bolesti, ale oveeeeeela bolestivejšie, ku koncu až pálivé. Posledných 10 minút som chcela zomrieť. Inak sa to dalo vydržať

basska_b
13. sep 2024

No, ja som mala jeden porod uplne bezzasahovy. Tam ma skor boleli kríže ale v pohode sa dalo predychat, najma ak som lezala alebo bola na styroch (v stoji to boli pecky). Druhy porod bol vyvolavany z dovodu velkeho vahoveho odhadu )(4.2kg v 38+0) a 4.5kg dietatka v anamneze a ten sa zasekaval, tak mi dali infuziu s oxytocinom a ja mam prah bolesti vysoko, ale toto boli teda bomby, to bola jedna kruta bolest celeho brucha. Ja si myslim, ze kazda zena to vnima inak.... ako aj kazdy porod je iny

hederamonstera
13. sep 2024

@11bodka11 ano rychlo v zmysle vnimania, sice moj najdlhsi porod bol 6 hodin ale prislo mi to ako pol hodina. Babu tu chcem povzbudit

@simsalabim Kto sa tu bavi o minulosti? Sama mam 2 deti a kopec zien ma viac ako 1. Proste nejako to beries, ze to das ten jeden den kvoli vytuzenemu dietatu

ivangeline
13. sep 2024

Áno, podobne menštruačným bolestiam.

tamky123
13. sep 2024

Prvý pôrod bol taký, že menštruačné bolesti ale stokrát bolestivejšie. Druhý pôrod bol taký, že som chcela zomrieť a nič necítiť, neskutočne silná tupá bolesť v bruchu, v krížoch a podbrušku a už nikdy viac to nechcem zažiť.

terry658
13. sep 2024

Pre mňa to bolo akoby som umierala a žiaľ nebolo úniku. Je to tá najsilnejšia a najintenzívnejšia bolesť v živote. Akoby mi niekto kopal do chrbta,rozkroku a brucha naraz a do toho mi niečo tlačilo loptu z brucha von. Prosto šialené. Nechce sa mi veriť, že som rodila 3x,lebo horšiu bolesť nepoznám. Aj keď hormóny po pôrode povedia aké to bolo super, aj tak si myslím že nič intenzívnejšie neexistuje.

simsalabim
13. sep 2024

@hederamonstera ano, maju viac deti a mozno to nebol zamer - ako pisem, nahoda je blbec. Moj prvy porod bol hrozny. Dalsie dieta som aj preto nechcela. Nejako sa zadarilo a cele tehotenstvo som sa bala, nedokazala som si predstavit, ze to prezijem este raz. Keby som si mohla vybrat, sla by som cisarskym. Ale nemala som na vyber. Vdaka Bohu, druhy porod bol rychly, necele 2 hodiny (oproti prvemu, co trval 18 hodin intenzivnych bolesti hned v 2min intervale).

paulina291
13. sep 2024

Bolo to podobné ako menštruačné bolesti ale za mňa ovela prirodzenejšie. Taká bolesť celého tela. Mne je neprijémnejšie ak ma bolí iba nejaký malý bod na tele. Neviem to dobre popísať ale úplne presne bolesť taká aby bábo šlo von. Jasne, silné to je extrémne, triaslo ma úplne od bolesti. Ale mam také silné menštruačné bolesti, že radšej by som si vybrala raz do roka tie pôrodné ako každý mesiac menštruačné. (To je hypoteticky, nechcem každý rok rodiť😄)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre